Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Férjem sóher, nem tudom...

Férjem sóher, nem tudom hogyan hozzam szóba, hogy nem jól gondolkozik?

Figyelt kérdés
Szóval a párom a honvédségnél dolgozik, tesóm kért tőle egy egyenruhát. Épp volt egy feleslegbe, odaadta, de pénzt kért érte. Mikor megtudtam, köpni-nyelni nem tudtam, úgy meglepődtem. Azt mondta, sokkal drágábban is el tudná adni, de én tudom, hogy csak ott ülne a szekrénybe. Ráadásul a tesóm felesége sokmindenbe segített nekem, amit úgy látszik a férjem már elfelejtett. Nem tudom, hogy hozakodjak elő ezzel...
2020. ápr. 27. 22:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
57%
Egyáltalán hordhat katonai egyenruhát, aki nem katona? Engem ez a kérdés foglalkoztat. Ha nem tudsz beszélni a saját társaddal, akkor nagy szerencse, hogy még működik a kapcsolat. Nem hiszem, hogy nekünk kellene kitalálni, milyen mondatokat mondj neki, hiszen te ismered, mi nem.
2020. ápr. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Nyilván nem utcai viselet lesz 😊

Kínos nekem, nem szemrehányást lenne, de annak venné

2020. ápr. 27. 22:43
 3/15 L.. István ***** válasza:
84%
#1: Állomány- és rangjelzés nélkülit tudtommal hordhat.
2020. ápr. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
82%

A katonák tudtommal nem fizetnek az egyenruháért hanem egy csekkönyv alapján kapják. A csekkönyvben van x mennyiségű ruhára váltható pénz és amikor van a méretükben ruha akkor tudnak venni de általában nincs.

A párod gondolom nem a 15M (azaz a legújabb) egyenruhát adta oda hanem a régit amit most alapból szelektálnak ki. Az én férjem is volt katona ezért tudom ezeket.

Ezek fejében elég nagy sóherség és nyerészkedés a férjedtől ez a húzás.

2020. ápr. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%

En a tesomnak es apumnak tok ingyen azdtam oda a folosleges egyenruhaim, sot!!! epp ma egy soha nem hasznalt, regebbi tipusu gyari csomagolasu egyenruhamat ajandekoztam el egy 2 literes kolaert.

Persze van a masik oldal is aki kb az alap ar haromszorosat keri olx-en, szokoevente kifognak egy tudatlant aki meg is veszi.

Szolj neki hogy amikor neked segitettek te sem kertel penzt.

2020. ápr. 27. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
42%
A katonai kepzesnek megis mi koze a soherseghez?
2020. ápr. 27. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
75%
Szemmel olvasható, hogy sikerült olyan majmot kreálni, akinek fél a felesége megmondani, hogy ne kérjen pénzt a tesójától a kifingott gatyáiért. Ennyi.
2020. ápr. 27. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
90%
Imádom az ilyen kérdéseket. Hogy képesek emberek úgy házasodni, hogy ilyen jelentéktelen kérdéseket sem tudnak megbeszélni egymással?
2020. ápr. 28. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
49%
Miért adta volna neki ingyen? Attól, hogy 'család' még nem jelenti azt, hogy alanyi jogon járna a tesódnak bármi is. Az meg, hogy a tesód csaja neked segített, még nem jekenti azt, hogy nekTEK segített. Szerintem ne hozakodj vele elé, nem kell felesleges konfliktust generálni. Majd ha a tesónak nem tetszik nyissa ki a száját és szóljon.
2020. ápr. 28. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
54%

Az ő ruhája, az ő dolga mit csinál vele. A tesód felesége meg neked segített, nem neki, nyilván nem érezte magát lekötelezettnek annyira, hogy "meg kelljen hálálni".

Szerintem felelsleges neki szóba hozni, ha magától nem érzi úgy, ahogy Te. Majd ha megint nektek kell szívesség tőlük, akkor lehet rá emlékeztetni, hogy semmi sincs ingyen, és eleve úgy kérjetek segítséget, hogy ellentételezést ajánlotok, és nem ingyen várjátok,mert úgy korrekt.

2020. ápr. 28. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!