Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit csináljak, ha a mostohates...

Mit csináljak, ha a mostohatestvérem barátja folyamatosan kikezd velem, próbál közelebb kerülni hozzám?

Figyelt kérdés

Most nyáron házasodtak össze anyáék, ő 17 éves, én 18 vagyok. A barátjával együtt vannak 2 éve kisebb, nagyobb megszakításokkal. Ő odavan érte, az első helyen áll a srác, bármit megtesz a kedvéért. De a fiú totál kihasználja, hülyére veszi és nem fontos neki egyáltalán. Neki a legfontosabbak a bulik, a haverok, a fű és a kocsija. A baráti társaságunk elég nagy, ők is benne vannak és tudjuk, hogy a srác rengetegszer megcsalta a mostohatestvéremet.


Erre nekem is elkezdett írogatni... Eleinte csak úgy, semleges témákról, utána egyre félreérthetőbb dolgokat írt, később pedig a tudtomra adta, hogy mit is szeretne. Tegnap is sétáltam haza éjszaka és írt, hogy mit csinálok. Mondtam, hogy éppen sétálok, mire írta, hogy értem jön kocsival, megyünk pár kört és utána hazavisz.


A mostohatesómnak ezt még nem mondtam, a legjobb barátnőjével beszéltem erről... Ő mondta, hogy ezt nehogy említsem a mostohatestvéremnek, mert vagy nem hinne nekem, és azt hinné, hogy odavagyok a barátjáért és összevesznénk, vagy kérdőre vonná a barátját, nem beszélne vele 1-2 hétig és utána ugyanúgy megbocsájtana neki mindent, ahogy eddig, viszont rám haragudna...

De ez nekem így nagyon kellemetlen, meg félek, hogy egyszer meglátja a tesóm, hogy beszélünk és abból nagyon nagy gáz lesz.


2016. okt. 16. 14:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

mutasd meg neki a beszélgetéseket. az tény, ha azok alapján sem hisz neked akkor elég hülye lehet.

de akár a szülőket is bevonhatod,hogy ők is tudjanak róla, ne promótálják a kapcsolatukat.

egyébként úgy is vége lesz, remélhetőleg hamarosan rájön a lány,hogy a barátja milyen alak is.de mondom, mutasd meg a beszélgetéseket amikben a barátja olyanokat írt neked.

ne hallgass a barátnőjére..

2016. okt. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Legyél határozottabb, add a mostohatestvéred barátjának a tudtára, hogy neked van tartásod, és nem fogsz vele semmit sem csinálni. Utána ne válaszolgass neki. Ha társaságban találkoztok, akkor is legyél maximálisan távolságtartó, rideg vele szemben. Ennél sokkal többet nem tudsz tenni. Előbb utóbb meg fogja unni.
2016. okt. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
13%
ezt a filmet én is láttam. nem hiszem, hogy nálad ismétlődne ez a kitalált sztori.
2016. okt. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

De épp ez a gond, hogy akkor is megbocsájtana a srácnak, ha látná, miket írogat. Már volt hasonló eset és akkor is annyi volt, hogy pár hétig nem szólt hozzá, utána minden el lett felejtve, csak a lányt gondolja egy utolsó k..-nak a mai napig.

Múlt hétvégén is álltam a sorban egy bárban a pultnál és mellettem beszélgetett pár barátjával. És a srác tök lazán megfogta a kezem, meg utána odahajolt és belesúgta a fülembe, hogy majd fél óra múlva menjünk ki együtt cigizni.


Legutóbb konkrétan ellöktem magamtól, ennél határozottabb nem hiszem, hogy tudnék lenni.


Utolsó, nem tudom, milyen filmről beszélsz.

2016. okt. 16. 15:12
 5/10 opened paradise ***** válasza:
100%
Pedig mondd csak el. Akkor nem mondhatja,hogy nem szóltál.
2016. okt. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Tiltsd le a pasit és ne beszélgess vele. Többet nem tudsz tenni.
2016. okt. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

El kellene mondanod, mégpedig olyan szövegkörnyezetben, hogy

" Nézd, engem nem érdekel, hogy a ti kapcsolatotokba mi fér bele, de szeretném, ha a pasidat leszállítanád rólam.

Nekem ez elfogadhatatlan, különösen családon belül "

... és amennyiben kételkedik, megmutatnám a pasija irományait.


Amúgy meg ne félj! Nem fogják leélni egymással az életüket! :)

2016. okt. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

ha ilyen hülye a mostohatesód,akkor nem tudsz mit tenni.

a pasit tiltsd le a fenébe és kerüld messziről.ha zaklat akkor szólj a szülőknek vagy bárki felnőttnek,hogy állítsák le a füves hülyegyereket azonnal .

a tesód meg majd rájön idővel..

nekem is volt ilyen barátnőm anno.a pasija csalta nyíltan, füvezett, veszélyes dolgokba keveredett..a csaj meg ugyanúgy szerelmes volt belé..még el is jegyezték egymást. aztán egyszer csak vége lett. nem tart örökké,előbb utóbb benő a feje lágya

2016. okt. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én megmutatnám neki, elmondanám, te innentől kezdve le vagy védve. Szerintem sokkal nagyobb gáz, ha később kiderül, mert akkor jöhet a kérdés, hogy miért nem szóltál, biztos van valami titkolni valód. Ha meg ilyen hülye, hogy ezek után is megbocsájt, hát... no komment.
2016. okt. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Tiltsd le, és ne mutasd meg a mostohatesódnak az üzeneteket - nem fogsz elérni semmit, és te jöhetsz ki a legrosszabbul.


A sráccal igyekezz ne egy légtérben lenni - csak sajnos az a pasikkal a gond, hogy ezzel fel lehet kelteni a "vadászösztönüket" - aztán ha sikerülne is megszereznie, csak egy alkalomra kellenél, vadászná a következőt.


Lehet hülye ötlet, de a mostohatesód apjával (az írásodból az jött le, hogy a te anyud meg az ő apja) nem tudnál beszélni? Ülj le vele négyszemközt, és ha jó a kapcsolatotok és ő nem az a "hozd-a-baltát-mert-felnégyelem-a-hapsit" típus hanem tud hideg fejjel gondolkodni, akkor inkább neki mutasd meg az üzeneteket.

2017. febr. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!