Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit javasoltok, ha a testvérem...

Mit javasoltok, ha a testvérem nem beszél velem hónapok óta?

Figyelt kérdés
A testvéremnek pár hónapja volt a névnapja, amire megírta mit szeretne. Sajnos nem tudtuk beszerezni addigra, amikorra kellett (babát várunk, az elején voltunk, költözködtünk és nem volt semmi időnk, illetve amit szeretne az tőlünk 1,5 óra autó útra van, ugyanis vidékiek vagyunk és csak pesten van az a bolt, kiszállítás nincs). Majd írt, hogy mikor ünnepli és hogy megyünk e. Sajnos aznap munkások érkeztek hozzánk a házhoz, nem tudtuk átrakni, mert előre meg volt már rég beszélve. Ezért normális módon közöltük, hogy aznap, de kicsit később tudunk csak elmenni, viszont ajándékot még nem sikerült beszereznünk, hülyeséget meg nem szerettünk volna venni. Erre már nem érkezett válasz. Elmenni végül nem tudtunk mert elhúzódott a barkácsolás. Ezt sajnos nem érette meg. Egyébként nem rajongott a babavárásunknak sem, azt mondta felelőtlenek vagyunk és el kellene vetetnünk, mert szerinte nem ismerjük egymást eléggé. A névnapos dolgon pedig még inkább megsértődött és hónapok óta nem beszél velem/velünk. Pedig a következő héten kérdeztem, hogy elmehetünk e felköszönteni őt, és arra sem válaszolt meg utána semmire sem. Egyszer sem kérdezte meg hogy vagyok a várandósságom miatt, még sem sértődtem meg rá. Anyánk meg nagyon erőlteti nekem, hogy én béküljek vele. Nem érzem magam hibásnak. Mi a véleményetek? Nem sokára esküvőnk lesz és arra sem válaszolt, hogy lesz e a tanúm, úgyhogy egy barátnőmet kértem meg.

2021. szept. 28. 10:33
1 2 3 4
 11/31 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
87%

Egyébként az nagy előny, hogy Messengeren meg van minden, azaz hogy nem válaszolt arra, hogy felkérted tanúdnak vagy hogy elnézést kértél tőle.


"Megírta, mit szeretne névnapjára, de sajnos nem tudtátok beszerezni."


Azért ne haragudjon már meg a világ, de én senkitől, senkitől nem várnám el, hogy a névnapi ajándékomért órákat utazzon a fővárosba majd vissza!!! Úgy, hogy terhes is közben az illető és egyértelműen el vannak havazva. Ez a bunkóság!


Szerintem tesód egyszerűen csak irigy. Neked kezd kialakulni az egzisztenciád, párod van, családod lesz, saját, felújított házatok lesz. Az egész névnapi cirkuszt hülyeségnek tartom; egy felfújt lufinak, egy kreált indoknak, amiért nem akar beszélni veletek.

Én a helyedben azt tenném (nekem ennyit érne az egész), hogy Messengeren még egyszer írnék neki, hogy ne haragudjon, így jött ki, részben a mi hibánk is, de ez nem ő ellene van, hanem mert elfoglaltak vagyunk (és van fontosabb dolgunk is, mint az ő ajándéka meg a névnapja - csak zárójelben jegyzem meg :))

Ezután pedig közömbösen, távolságtartóan beszélnék vele a családi összejöveteleken. Messengeren is csak néhány szóban válaszolnék.


Ez van, lehet én sértődékeny típus vagyok, de engem mindenesetre eléggé felidegesít, amikor egy névnapból ekkora patáliát csinálnak a családtagok.

2021. szept. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:

#8 kb. mindenről beszámoltunk, mivel ez az elvárt. A munkások érkezése fix volt és előre egyeztetett, a névnapot mi nem tudtuk előre, előtte való délután szóltak. Ezt írtam fentebb is.

Nem gondolom, hogy a babavárásról bárki is alkothatna ilyen véleményt, főleg miután minden körülmény adott a baba számára, a fiút pedig nem tegnap óta ismerem.

2021. szept. 28. 11:19
 13/31 anonim ***** válasza:
90%

Nem csak a névnapról van itt szó, hát még a gyerekvállalásba is beleszólt volna a kedves tesó. :) Egyértelműen nem tudja a helyét a világban, a kapcsolat meg gondolom nem most romlott el köztük. Az pedig óriási hiba, hogy az anya nem a kérdező pártján áll... Bár ez valamiért mindig így van, hogy az elkényeztetett gyereknek néznek el mindent a szülők és várják el a korrekt tesótól, hogy csicskuljon be ő is, aztán van a sértődés, ha az nyilván nem akar.


Gondolom a tesód tipikus elkényeztetett királykisasszony. Hagyd, ezzel a típussal kapcsolatban nem tudsz mit tenni, főleg ha már felnőtt, és még mindig azt hiszi, hogy mindenki érte létezik a világon.

2021. szept. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:

köszönöm #11-es, 13-as! Nagyon sok erőt adott, amit írtatok! és igazatok van sajnos.

Húszas éveink felében vagyunk mindketten egyébként.

2021. szept. 28. 11:25
 15/31 anonim ***** válasza:
94%
Az egyedüli, ami segíthet a tesódon az maga az élet, ott nem fogják tőle ezt a "boruljon le mindenki a lábaim előtt" attitűdöt tolerálni. Szomorú, hogy anyud elnézi neki, főleg így 20 felett... Ha nem a szülők, akkor az élet neveli meg az ilyet később, de az keményebb lesz.
2021. szept. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
93%

"ez valamiért mindig így van, hogy az elkényeztetett gyereknek néznek el mindent a szülők és várják el a korrekt tesótól, hogy csicskuljon be ő is"

- ezt százszor is upvoteolnám, ha lehetne, mert nagy igazság!

Kérdező, gyerekkorotokban is voltak hasonló szituációk?

2021. szept. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:

Ami az elkényeztetésről szól, volt. Nem voltunk gazdagok sosem ez tény. Amikor szakmát tanultam én diákmunkáztam mellette, hogy tudjak venni magamnak ruhát, illetve mindig tudjak mit enni és legyen nálam egy kis pénz. Minden hétvégén mentem+néha suli után is. Amikor elvégeztem az iskolát (2év), lett rendes állásom és rendszeresen adtam is haza. Ő ekkor kezdte a szakmát tanulni. Ő sosem diákmunkázott, nekem sem volt elvárás persze. Viszont én akkor sosem kaptam zsebpénzt, mondván nekem van pénzem. A húgom mindig kapott, állandóan vásárolni járt. Sosem tettem szóvá, mert nem sajnáltam tőle. Ő viszont később sem adott haza. Amikor elköltöztem is elvárták volna, hogy adjak haza és volt egy megjegyzése is a húgomnak, mi szerint: "más dolgozni járó nővérek adnak pénzt a húguknak". Ez valahogy nagyon megmaradt bennem.


Illetve, amikor később anyánkat baleset érte, én maradtam otthon vele hetekig szabadságon és ápoltam. Ő sem lakott már otthon akkor és egyszer sem jött el segíteni neki mondván nincs pénze hazautazni, ezért én adtam neki arra, hogy hazajöjjön. Hozzáteszem volt pénze, állandóan félre rak, csak sajnálta. Ez elszomorított nagyon.

2021. szept. 28. 11:44
 18/31 anonim ***** válasza:
94%
Akkor jól tippeltem, igazi elkényeztetett királykisasszony, nem sok empátiával (talán konkrétan semmivel) és az elvárással, miszerint mindenki az ő csettintésére ugorjon. Sajnos csak az élet nevelheti meg, de az ilyennél sokszor az se működik, mert csak annyit fog fel, hogy őt bántják, pedig nem ezt érdemli, hiszen ő királynő, neki pedig királynői bánásmód dukál. Semmiképp ne hagyd, hogy anyud nyomasszon az irányába! Ha ő asszisztálni akar az egója további növeléséhez hát tegye, de neked hadd ne kelljen már!
2021. szept. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
93%
En sose varnam el hogy barki is a nevnapi ajandek miatt 1,5 orat utazgasson rgy boltba. Csak az elvaras van reszerol viszonzas semmi. El lett kapatva. A gyerekvallalasra azert szolt be mert tudja hogy neki jut kevesebb. Ez erdekli csak. Ne tord magad. Nem eri meg.
2021. szept. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
93%

HA ez így volt akkor neked semmi okod aggodalomra. Hisztis a testvéred, ráadásul egy sz@ros névnap miatt már bocs. Nem kaptam meg azt amit akart úgy ahogy akarta és nem ő mondta meg mit hogyan csinálj az életben most veri a fenekét a földhöz. Illetve te békülj vele ezek után. Aham hógyne.


Ha megvan az ajándéka, írsz neki hogy jöhet érte, kap sütit ha mosolyog és köszön, de ellőre be kell jelentkeznie mert nem értek mindig rá. Ennyi. Nem kell keresni. Majd megtanulja milyen az élet akkor meg menni akar, meg találkozni csak veletek lehessen egy keveset.


Egy darab névnap miatt mert nem értek rá. Ohh Hány éves a tesód? Ilyen en bedurcázni mint valami 8 éves kisgyerek mikor nem kapja meg a Barbit vagy játék autót amit kinézett. Komolyan... Tesód oké, de ez nem jogosítja fel mindenre. Ráadásul ettől még viselkednie kell.

2021. szept. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!