Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit javasoltok, ha a testvérem...

Mit javasoltok, ha a testvérem nem beszél velem hónapok óta?

Figyelt kérdés
A testvéremnek pár hónapja volt a névnapja, amire megírta mit szeretne. Sajnos nem tudtuk beszerezni addigra, amikorra kellett (babát várunk, az elején voltunk, költözködtünk és nem volt semmi időnk, illetve amit szeretne az tőlünk 1,5 óra autó útra van, ugyanis vidékiek vagyunk és csak pesten van az a bolt, kiszállítás nincs). Majd írt, hogy mikor ünnepli és hogy megyünk e. Sajnos aznap munkások érkeztek hozzánk a házhoz, nem tudtuk átrakni, mert előre meg volt már rég beszélve. Ezért normális módon közöltük, hogy aznap, de kicsit később tudunk csak elmenni, viszont ajándékot még nem sikerült beszereznünk, hülyeséget meg nem szerettünk volna venni. Erre már nem érkezett válasz. Elmenni végül nem tudtunk mert elhúzódott a barkácsolás. Ezt sajnos nem érette meg. Egyébként nem rajongott a babavárásunknak sem, azt mondta felelőtlenek vagyunk és el kellene vetetnünk, mert szerinte nem ismerjük egymást eléggé. A névnapos dolgon pedig még inkább megsértődött és hónapok óta nem beszél velem/velünk. Pedig a következő héten kérdeztem, hogy elmehetünk e felköszönteni őt, és arra sem válaszolt meg utána semmire sem. Egyszer sem kérdezte meg hogy vagyok a várandósságom miatt, még sem sértődtem meg rá. Anyánk meg nagyon erőlteti nekem, hogy én béküljek vele. Nem érzem magam hibásnak. Mi a véleményetek? Nem sokára esküvőnk lesz és arra sem válaszolt, hogy lesz e a tanúm, úgyhogy egy barátnőmet kértem meg.

2021. szept. 28. 10:33
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
91%
Anyukád fordítva ül a lovon. Nem neked kell békülnöd vele, hanem a tesódnak kellene felhívnia téged, hogy bocsánat, hülye voltam, nem értettem meg, milyen helyzetben vagytok.
2021. szept. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
96%
Hagyd, szerintem egyszerűen nem tart igényt se rátok, se a gyereketekre. Nem keresett, nem érdeklődött, a gyereknek sem örült, innentől ez egyértelmű. Nem békülés kérdése ez, mert nem haragról van itt szó szerintem, egyszerűen nem kötődik annyira hozzátok, ezt pedig anyátok nem fogja tudni kierőltetni.
2021. szept. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
50%
Mi az, amit egyetlen helyen lehet venni, és rendelni nem lehet?
2021. szept. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
93%

Erre mondanám azt, hogy az élet igazságtalan.


Szerintem túl sokat lelkizel dolgokon (ami az állapotodban még jobban érthető is), de úgyanúgy le kéne szarni mindent, ahogyan a tesód is teszi. Tedd a dolgaidat ahogy tudod, főleg, hogy még azt is megcsináltad, hogy felkérted tanúnak... ...szóval én tiszta lelkiismerettel szarnék rá! :-)


Az idő majd meggyógyítja a zakkant elméket, vagy nem! :-)


(Meg különben is a legtöbb ember annyira tudja, hogy neked mit kéne csinálnod, de közben egy teáskanalat nem tenne a mosogatóba!)

2021. szept. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
92%
Azt, hogy tekintsd magad egykének. Aki ilyen piszlicsáré ügy miatt képes hónapokon át hisztizni, és nem beszélni az édestestvérével, az után nem kell, és nem is szabad futni.
2021. szept. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
88%

Megírta, mit szeretne névnapjára, de sajnos nem tudtátok beszerezni.

Megírta, mikor ünnepli a névnapját, de sajnos egyéb dolgotok volt, amit sajnos nem tudtatok átszervezni.

Sajnos az is elhúzódott, így sajnos egyáltalán nem tudtatok elmenni.

Tesód helyében mindezek után sajnos nekem sem lenne kedvem még külön veletek bájologni.

"Egyébként nem rajongott a babavárásunknak sem, azt mondta felelőtlenek vagyunk és el kellene vetetnünk, mert szerinte nem ismerjük egymást eléggé."

Ha valóban ezt mondta és nem túloztad el, akkor elég nagy tahó.

Sajnos nem nagyon érdeklődtök egymás iránt, ez van, ezen sajnos anyátok sem fog tudni változtatni.

2021. szept. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat, sokat segített!


#6-os: az érdeklődés részemről mindig is jelen volt, ő az aki állandóan megsértődik mindenen és inkább nem beszél a másikkal. Az, hogy így alakult szerintem egyáltalán nem tragikus. Nem előre közölték, hogy megtartják a névnapot, hanem aznap ezzel a szöveggel: Terveztek felköszönteni?

Nem hiszem, hogy ezen múlna valaki bájolgása, amit egyébként sem vár el senki.

2021. szept. 28. 11:05
 8/31 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem mindkettőtök hibázott.

Az nagyon udvariatlan, ha szóltok, hogy késtek, aztán végül egyáltalán nem mentek. Egyáltalán szóltatok, hogy nem mentek?

Viszont ő is hibás, hogy ennyire kiakadt az ajándék miatt. Meg a babavárásra való megjegyzése se volt túl kedves. Bár ugye nem derül ki, hogy igaza van-e.

Az ünneplés körülményei se derültek ki. Ha pl. már jó előre meg volt beszélve és mindenki ehhez igazította a programját, csak ti találtátok ki az utolsó pillanatban, hogy nem jó, akkor érthető, hogy nem tetszett neki. Bár túlzás a reakciója, mert nyilván nélkületek is lehetett ünnepelni.

Az meg nagyon túlzás, hogy nem áll veled szóba.

2021. szept. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
79%

7: Na, ezt nem láttam még, amikor válaszoltam. :D

A köszöntést nem illik így elvárni.

A tesód nem tud viselkedni.

2021. szept. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
91%
Kérdező, ezt engedd el... A vér és a genetika nem köti össze az embereket, hiába is nyomatják a rózsaszín pátoszos hazugságokat a társadalomban. Ne fuss ilyen ember után! Aki aznap közli, hogy névnapot tart és ugyan tervezed-e megköszönteni az eléggé sz.rba se vesz. Csomóan csak távolról tudnak megköszönteni, sosem csinálnék ebből problémát, de abból sem, ha nem tud valaki ajándékot hozni... Azután, hogy pedig a fejetekhez vágta, hogy ugyan vetessétek el azt a babát nektek több jogotok lenne nem beszélni vele.
2021. szept. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!