Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Elkezdtem rossz testvér lenni...

Elkezdtem rossz testvér lenni (hosszú lesz)?

Figyelt kérdés

A húgom harmadik osztályba megy. Közte és köztem nagy a korkülönbség. A húgomnak van pár négyese, a többi tárgyól ötös lesz. Nagyon gyorsan megtanul mindent viszont úgy lett nevelve, hogy ha valami nem megy neki elsőre akkor kiveszik a kezéből. Azt veszem észre, hogy ha valami nehéz abba nem kezd bele és konfliktuskerülő. Az osztálytársai kihasználják, ha bevisz valami klassz cuccot azt elkönyörgik tőle a gyerekek. Múltkor egy lovas ceruzát vitt be amit imádott. A nagyszüleim vették neki, mert úgy tetszett neki a boltban és itthon állandóan mondogatta hogy mennyire örül neki. Bevitte a suliba és nélküle jött haza. Azt mondta a padtársnője nagyon akarta és odaadta neki és hogy szomorú hogy oda kellett adnia, de a padtársnője annyira akarta.

Egyik nap mentem érte a napközibe és amíg a húgom szedelőzködött, mondta nekem a tanítónéni, hogy már szólt anyukámnak, de nekem is mondja, hogy ha a húgom farmerben megy, mindig segíteni kell neki kigombolni tesi előtt meg után és ha kimegy pisilni és szerinte már túl nagy ehhez lassan harmadik osztályosként. Aznap is egy farmer halásznadrág volt rajta és mondta a tanítónéni hogy egész nap segíteni kellett a húgomnak. A suliban a barátnőjét kéri meg vagy a tanítónéniket, itthon a szüleinket és mindenki megcsinálja neki.

Azután hogy a tanítónéni beszélt velem elindultunk haza. A liftben elkezdtem írni anyámnak, hogy hazaértünk és hogy nemsokára elindulunk hozzá és ahogy felért a lift még az ajtónál megálltam, hogy befejezzem a mondatot. Erre a húgom idegesen szólt, hogy nyissam már ki az ajtót és gyorsan így is tettem. A húgom berohant a fürdőbe én pedig elküldtem az üzenetet anyának.

Hallottam hogy a húgom hív és odamentem hozzá. Ott állt a wc előtt még nadrágban és kérte hogy segítsek neki kigombolni. Mondtam neki, hogy nem. Erre kétrét görnyedt és mondta hogy hiszen pisilnem kell én meg annyit feleltem neki, hogy akkor pisilj be. Azt hittem, hogy megérti, hogy most magának kell kigombolnia és megpróbálja újra, de ehelyett leült a wcre és pillanatokon belül hallottam a csorgást.

Amikor végzett akkor megkért hogy segítsek levenni a pisis nadrágját és mondtam neki hogy gombolja ki. Sokat próbálkozott de a végén sikerült kigombolnia és elment fürdeni, addig én írtam anyának, hogy még nem indultunk el, mert a húgom bepisilt.

Erre anya felhívott, hogy megkérdezze mi történt és elmondtam neki. Amikor a végére értem anya nagyon leszidott engem. Én elmondtam, hogy jobb hogy itthon történt meg, nem a suliban, és legalább megértette hogy már magának kell kigombolnia ha nem akar megint bepisilni, de anya nem adott nekem igazat és kérte hogy adjam át a telefont a húgomnak, hogy megvigasztalja. A húgom pont akkor jött ki a fürdőből, átadtam neki a telefont és bepakoltam a mosógépet.

Utána a mai napig az élet ment tovább. A húgomnak lesz holnap évzárója és visz ajándékot a tanítónéniknek és van mellé ajándékkártya és anya kérte, hogy segítsek a húgomnak megírni rá a szöveget. Én meg mondtam, hogy nem, csinálja meg saját maga és erre anya leszidott és elmondta hogy napok óta rosszul bánok a húgommal, először hagyom bepisilni most meg nem segítek neki az ajándékban és bánjak vele kedvesen, mert ő még kisgyerek.

Most tényleg elkezdtem rosszul bánni a húgommal amikor csak azt akarom hogy önálló legyen?

Sokat írtam. Köszi hogy elolvastad meg a választ is!


2022. jún. 17. 20:24
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Na ne...én az oviban is egyedül intéztem már. Anyád nagyon nem jól áll az egészhez, de te tarts ki, a húgod érdekében! Csak így tovább, bár nem ártana elbeszélgetni és SZÉPEN elmondani, hogy miért nem segítesz neki.
2022. jún. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
87%

Hm.. Hát én híresen toleráns meg türelmes vagyok alapvetően, de van az a szint, amikor ez inkább ártalmas.


Egy harmadikos gyerek igenis oldja meg ezeket egyedül.

Nem fogok azzal jönni, hogy " nagyapám 10 evesen segített címerezni, bezzeg a mai fiatalok..", de az a durva, hogy akár jöhetnék is.

30 éves vagyok, és látom, hogy egyre életképtelenebbek a fiatalok. Na nem azért, meg gyengébb képességűek, hanem mert túl kényelmessé van téve az életük.


Tudod mit? Inkabb nem ragozom, nem vagy rossz testvér, jól tetted. Ha más előtt pisil be, lehet bántják, megalázzák.. Te védett környezetben oldottad meg a szitut.


Anyukád kicsit túlkapja..

2022. jún. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
70%
A bepisilős dolgot anyád túlgondolja, nem fog ettől sérülni, neki is jobb, ha kitudja magának gombolni a nadrágját. De azért a kártya szöveges dolognál segíthettél volna szerintem, ha már anyukátok nem volt rá hajlandó.
2022. jún. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Nevelni szülők dolga de testvér is segíthet néha.
2022. jún. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Most hogy ki hol hibázott abba nem mennék bele. Késő utólag okosnak lenni + nem látok bele a háttérbe, nem tudom egyáltalán próbáltak-e segíteni a tanárok meg a szülők vagy miért nem segítettek neki ezt megtanulni és attól, hogy leírom kinek mit kellett volna tennie nem fog megváltozni a múlt és nem is ez a fő kérdés.


A szándékodat nézve nem vagy rossz testvér, bár amiatt mert még te is gyerek lehetsz (vagyis erre tippelnék), nem vagy tapasztalt. Nem vagy se pedagógus, se szülő, ami miatt én néhány helyen másképp kezeltem volna a helyzetet, de ahogy írtam feljebb, én ezt nem kezdem boncolgati.


Viszont én beszélnék a tesóddal mindenképpen.


Főleg, mert az anyuka ezt úgy állítja be mintha tragédia történt volna, nyilván az anyukád most rajtad vezeti le a frusztrációját, és ez a tragikus felfogás a tesódra is átragadhat.


Nem kell felhozni példának, hogy a korosztálya már tud gatyát gombolni, mert ezzel csak azt az érzést kelted benne, hogy butább mint mások és abból amiket leírtál a kérdés elején, valószíűleg egy érzékeny gyerekről van szó.


Mondd el neki, hogy ő már nagylány, ami azt jelenti, hogy hamarosan egyedül kezd hazajárni és majd sokszor elő fog fordulni, hogy egy üres lakásba ér haza vagy ahogy nehezedik a tananyag vagy versenyekre készül, tovább kell a suliban maradnia könyvtárazni amikor a barátnői is hazamentek és a tanárok is bent lesznek a teremben, nem tudnak hozzá kimenni. Ez pedig azt jelenti, hogy senki sem fog neki tudni segíteni a gombolkozásban és akkor ugyanígy járhat, ahogy most.


Mondd el, hogy abból, hogy ő nem maradt pisis nadrágban, hanem ki tudta egyedül gombolni, látszik, hogy ő egyedül is képes rá csak még gyakorolnia kell. Ezért azt javaslod neki, hogy egy ideig csak házon belül hordjon farmert addig amíg el nem jut arra a pontra, hogy pikk-pakk ki tudja gombolni. Otthon úgysem kerül olyan helyzetbe, hogy az utosó pillanatban jut a wcre, nem érkezik késve a tesire, stb., tehát lesz ideje gyakorolni, nem kell kapkodnia.


Azt is elmondhatod, hogy erre nagyon hamar rááll az ember keze, úgyhogy 1-2 nap maximum egy hét és már nem lesz vele gondja.


Illetve azt is hozzáteheted, sőt, tedd is hozzá, hogy nem tragédia az, hogy bepisilt, hiszen senki sem tudta meg az iskolában, a nadrágját is kimostátok és hogy milyen jó hogy ez otthon történt meg vele és nem az egyik óra alatt a suliban.


Szerintem így ő is megérti, hogy jót akartál neki és, hogy tényleg ideje lenne önállósodnia egy kicsit és, hogy hiába van kiakadva az anyukátok, igazából semmi baj nem történt.

2022. jún. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj jó példa lenni előtte, mert ilyen háttérrel még 40 évesen is otthon fog élni szegény.
2022. jún. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
97%

Ami az üdvözőlapot illeti. Valószínűleg a szülők sosem adnak ajándékba olyan üdvözlőlapot, aminek a szövegét a kisgyerekük egyedül írta meg. Rokonnak vagy a család barátjának igen, de egy pedagógusnak akinek köszönetet kívánnak nyilvánítani valószínűleg nem.


Ez nem életképtelenség. Gondolj bele, egy 7-8 éves saját kútfőből nem fog tudni összeszedetten megfogalmazni egy köszönetnyilvánító üzenetet, tökéletes helyesírással és külalakkal. Egy átlag 7-8 évesnek ebben még nincs tapasztalata, még csak 2 éve kezdte az iskolát és nem olyan irodalmat olvas ami választékosabbá teszi a szókincsét és ami fejleszti a készségét az íráshoz.


Szerintem le lehet vele ülni és megkérdezni, hogy ő mit szeretne megköszönni. Aztán elmondani, hogy ezt hogyan lehetne megfogalmazni. Leírja piszkozatba, te kijavítod a helyesírási hibákat meg ránézel a külalakra és kiemeled a betűket amik nem lettek szépek. Utána leírja újra piszkozatba és átfutod, hogy biztos mindent jól írt-e. Ha igen, akkor mehet az üdvözlőlapra. Esetleg ceruzva húzhatsz halványan vonalakat az üdvözlőlapra, hogy ne ferdén írjon rá, aztán a ceruzát kiradírozod utána.


Csomót fejlődik ilyenkor a szókincse és az íráskészsége és ez mégiscsak az ő munkája. Pár év múlva meg már segítség nélkül megírja ezeket a lapokat.


Szóval itt tényleg segíthettél volna.


Az lett volna a gond, ha anyukád azt akarta volna, hogy te írd meg az üdvözlőlapokat, mert akkor tényleg elveszi a lehetőséget a húgodtól, hogy olyant adhasson a tanárnak, amit ő csinált és egyáltalán, hogy önállónak érezhesse magát.

2022. jún. 17. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Anyád nem normális az tuti
2022. jún. 17. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
47%
Ezt egyszer már kiírtad... amúgy ezt jobban is megtudtad volna oldani. Például egyszer megmutatod neki,hogy hogyan gombolja ki aztán meg kéred, hogy most ő is próbálja ki egyedül, de hagyni bepisilni hát ez is a bántalmazás egy módja,tuti ez elete végéigbenne marad... a kártyás részt még értem,de a nadragos megoldásod gyerekes volt.
2022. jún. 18. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
86%

"tuti ez elete végéigbenne marad"


Nekem mesélték, hogy egyszer bepisiltem az ágyamba kisiskolás koromban, de én erre nem is emlékszem, nem maradt meg bennem és szerintem a legtöbb ember ezeket a baleseteket elfelejti vagy homályosan emlékszik rá.

2022. jún. 18. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!