Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek normális a bátyám...

Szerintetek normális a bátyám viselkedése?

Figyelt kérdés

Sziasztok, a tesóm (32 éves) viselkedése eléggé zavar, és érdekelne, hogy egy külsős mit gondol erről, mivel az anyám eléggé elfogult vele kapcsolatban.

Bátyám elég nagyképű és arrogáns, folyton beleszól az életembe, dolgaimba, csak kritizálni tud, a páromat is ok nélkül kritizálja, mert nincs jobb dolga.

Kapott egy szép házat a szüleimtől 3 éve, ahova tavaly költözött el, az én észrevételem szerint nagy nehezen, és párszor problémázott, hogy miért ilyen bútort vettek bele, miért nem olyat... Én 23 éves vagyok, végzős az egyetemen, nemrég költöztem el albérletbe a párommal. Anyám imádja a tesómat, ő a kedvence és adja alá a lovat. A szüleink hamarosan elmennek 1 hétre visegrádba nyaralni és a bátyám kiakadt, hogy mégis mit fog enni egy héten keresztül, ha anyám nem főz rá, valamint amikor főz, akkor gyakran kritizálja, hogy ő mást evett volna stbstb....

Nem mondom, hogy lusta ember, de kicsit magának való, 2 diplomát szerzett az ELTE-n amit tisztelek, de ez nem jogosítja fel arra, amilyen bunkó viselkedése tud lenni. Okos, értelmes ember de van egy nagyon lenéző stílusa, amiatt nem nagyon beszélünk egymással.

Sokszor megsajnálom anyámat, ha beszól neki, de ő persze elnézi neki.

Sajnos elég erősen benne van a neveltetés is a dologban, hogy ki volt nyalva gyerek/fiatal felnőtt korában is a s....e.

Létezik, hogy megváltozik és kicsit alázatosabb lesz az embertársaival szemben? Párkapcsolatban a barátnőivel is gyakran elég lekezelően viselkedett, vége is lett.

Azzal az egy dologgal nyugatom magam ha ok nélkül beszól nekem (pl hogy ezt miért így csinálom vagy miért nem úgy), hogy így senki nem fogja elviselni őt, muszáj megváltoznia amit a saját bőrén fog tapasztalni, így, hogy önállósodott.

Mi a véleményetek erről? Nyilván ismerettség nélkül nehéz véleményt alkotni, de úgy zavar, hogy nincs egy jó testvéri kapcsolat köztünk, mert bármit mondok, le vagyok szólva meg kussoljak már..hiába beszélnék vele



2022. jún. 30. 19:51
1 2 3
 1/21 Kólauborkával ***** válasza:
94%
Csak próbálj vele komolyan beszélni és mond el neki amit leírtál. Jobbat nem lehet tenni, ha fontosnak érez titeket, akkor meg kell értenie.
2022. jún. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Na, hát nekem az a véleményem, hogy az egyetem meg a diplomák nem jogosítanak fel semmire sőt a felsőbbrendűségi komplexus kialakulásának melegágyai.


Én a helyedben jól kiosztanám a bátyót és ah nem akar meghallgatni, akkor írjál neki levelet, talán olvasni tud.

2022. jún. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Te is tudod, hogy nem normális...!
2022. jún. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
37%

Én nem tudom, minden egyetemet végzett meghlyül?!


Vagy csak nőhiánya van a bratyódnak?!

2022. jún. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
A szüleid is nagy mértékben hibásak a bátyád stílusa miatt. Lehet, hogy okos elméletben, de a gyakorlati életben kissé szociópata és életképtelen. Vagy 3gyedül marad, vagy csak egy mazochista nő bírja ki majd vele az életet.
2022. jún. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
20%
Nem akarok gonosz lenni, de nem lehet hogy autista, de minimum Aspergeres?
2022. jún. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Belegondoltam, hogy esetleg valamilyen személyiségzavara van, de valószínűleg csak szimplán nagyon indulatos és türelmetlen...úgy tűnik ez nem nagyon fog változni de a remény hal meg utoljára.
2022. jún. 30. 20:41
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális
2022. jún. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
66%
Nárcisztikus. Voltak, vannak ilyen rokonaim. Hidd el ezek nem változnak. Minél előbb szakíts meg vele minden kapcsolatot
2022. jún. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Az a nem normális, hogy anyád főz a 32 éves, különélő gyerekére. Mondd meg a bátyádnak, hogy rendeljen ebédet házhoz. Bár erre 2 diploma nélkül is rá szoktak jönni az emberek.
2022. jún. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!