Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ebben az esetben kinek lenne...

Ebben az esetben kinek lenne joga a szobához? A nővéremnek kellene adnom? Mit tegyek? 16/L

Figyelt kérdés

Eddig egy viszonylag kicsi szobában laktam. De volt feljebb egy nagyobb is, csak az eddig félig-meddig padlás volt, ilyen kacatosnak volt használva.


Nekem abból lett elegem, hogy a szobám a szüleim szobája mellett van, hallják hogyha tv-zek, üveges az ajtó, szóval látják ha még ég a lámpa. Zavarja őket, szóval este 10 után se tv, se olvasás, se semmi.


Az említett szoba meg feljebb van egy emelettel, nem zavarom őket. Ezért egyeztünk meg a szüleimmel abban, hogy ha megcsinálom magamnak a szobát, akkor odaköltözhetek. Egyedül a padlócserét fizették, minden más az én dolgom volt. Én festettem, magamnak vettem pár új bútort (a régieket átvittem az újba, de ez nagyobb, szóval kellett még néhány) és én is szereltem össze őket. Mindent saját pénzből fizettem.


Három napja költözött haza a nővérem, aki zseniális módon kibukott az egyetemről, mert elbulizta az idejét. Eddig (a szüleim által fizetett) albérletben lakott közel az egyetemhez. Eddig ment a vita arról, hogy mi legyen, most itthon lakik addig, ameddig ki nem találja, hogy mi lesz.


Az ő szobája régebbi, nem olyan nagy, mint az én új szobám, kicsit gyerekesnek tartja, szóval nem tetszik neki. Most ott lakik, de már szemet vetett az én új szobámra. Mindent megtesz, hogy kikergessen onnan. Ma bement és elkezdte kipakolnia a cuccaimat. Idegesít, piszkál, “érvel”, hogy miért adjam neki. A szüleim meg nem akarnak beleszólni, mert ez a mi gondunk és oldjuk meg.


Most kinek van igaza? Én dolgoztam vele, pénzt adtam ki, legyen mégis az övé? Nem tudom, meddig lesz még itt. Én még két évig biztos, nem akarok visszaköltözni a másik szobába azért, mert ő kibukott az egyetemről és most kitalálta, hogy az enyém kell neki. Mit tegyek? Hogyan érjem el, hogy békén hagyjon?



2022. aug. 27. 18:11
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
99%

A szobádat zárd kulcsra, ha nem vagy ott, a nővéreddel pedig határozottan közöld, hogy takarodjon a cuccaid közeléből.

Rohadt gáz, hogy a szüleid nem állnak ki érted.

2022. aug. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
97%

Neked van igazad....sok munkád van benne, és rajtad áll hogy átadod-e,vagy sem.

Ha "erőszakkal" akarna kitenni a szobádból, a szüleid úgyis közbelépnek.

Szóval élvezd, nevesd ki, és ne bosszankodj.

2022. aug. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
99%

A nővérednek mond meg, hogy azt a szobát Te újítottad fel a saját pénzedből és a saját kezed munkájával. Mondd neki azt, hogy ő is megcsinálhatja ugyanezt a saját szobájával.


Ne hagyd magad. A tesód meg ne legyen kakukk aki kitúrja a másikat a saját fészkéből. Esetleg közölheted vele, hogy a szobádba bukott tanulók nem mehetnek be. :)

2022. aug. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
78%
Ezt a sztorit már olvastam, csak ott egy kerti házról volt szó, nem padlasterrol. Amúgy szóról szóra ugyanaz a történet....
2022. aug. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
94%

#4-es jól írja, azt a sztorit én is olvastam már itt és valóban kegyetlen módon egyforma a kettő annyi különbséggel hogy ottegy kis házikóról van szó. De úgy emlékszem hogy volt még egy ilyen szobáról szóló történet itt szintén hasonló sztorival.


De én annál isírtam, meg itt is leírom hogy Te dolgoztál vele, pénzed van benne, tesódnak megmondod hogy neki semmi köze hozzá, ott van a saját régi szobája, meg a te régi szobát válasszon és kész, meg örüljön hogy az elbaltázott egyetemi élete után visszafogadták és örüljön hogy van szobája egyáltalán, és nem csak egy sarok jutott neki.

2022. aug. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
98%
Ha a szüleid rád bízták hogy old meg, nem bonyolult, NEM. És ezt közöld az összes családtagoddal, lehetőleg úgy, hogy mindenki ott legyen, hogy le is tudd zárni ezzel.
2022. aug. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
95%
Küldd el a nővéredet a p#csába....a te szobád, zárd be.
2022. aug. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
99%
Át ne engedd neki, hát még mit nem.
2022. aug. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
86%
Én is olvastam a kisházas sztorit, úgyhogy erősen kamuszagú ez az új sztori. De ha igaz, akkor persze, neked van igazad.
2022. aug. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
85%
Megelőztetek fentebb, ez a sztori - kisházzal, egyetemista nővérrel - volt már. Uncsi.
2022. aug. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!