Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ebben az esetben kinek lenne...

Ebben az esetben kinek lenne joga a szobához? A nővéremnek kellene adnom? Mit tegyek? 16/L

Figyelt kérdés

Eddig egy viszonylag kicsi szobában laktam. De volt feljebb egy nagyobb is, csak az eddig félig-meddig padlás volt, ilyen kacatosnak volt használva.


Nekem abból lett elegem, hogy a szobám a szüleim szobája mellett van, hallják hogyha tv-zek, üveges az ajtó, szóval látják ha még ég a lámpa. Zavarja őket, szóval este 10 után se tv, se olvasás, se semmi.


Az említett szoba meg feljebb van egy emelettel, nem zavarom őket. Ezért egyeztünk meg a szüleimmel abban, hogy ha megcsinálom magamnak a szobát, akkor odaköltözhetek. Egyedül a padlócserét fizették, minden más az én dolgom volt. Én festettem, magamnak vettem pár új bútort (a régieket átvittem az újba, de ez nagyobb, szóval kellett még néhány) és én is szereltem össze őket. Mindent saját pénzből fizettem.


Három napja költözött haza a nővérem, aki zseniális módon kibukott az egyetemről, mert elbulizta az idejét. Eddig (a szüleim által fizetett) albérletben lakott közel az egyetemhez. Eddig ment a vita arról, hogy mi legyen, most itthon lakik addig, ameddig ki nem találja, hogy mi lesz.


Az ő szobája régebbi, nem olyan nagy, mint az én új szobám, kicsit gyerekesnek tartja, szóval nem tetszik neki. Most ott lakik, de már szemet vetett az én új szobámra. Mindent megtesz, hogy kikergessen onnan. Ma bement és elkezdte kipakolnia a cuccaimat. Idegesít, piszkál, “érvel”, hogy miért adjam neki. A szüleim meg nem akarnak beleszólni, mert ez a mi gondunk és oldjuk meg.


Most kinek van igaza? Én dolgoztam vele, pénzt adtam ki, legyen mégis az övé? Nem tudom, meddig lesz még itt. Én még két évig biztos, nem akarok visszaköltözni a másik szobába azért, mert ő kibukott az egyetemről és most kitalálta, hogy az enyém kell neki. Mit tegyek? Hogyan érjem el, hogy békén hagyjon?



2022. aug. 27. 18:11
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
90%

A nővéred hogy tudott pont mist kibukni az egyetemről? Augusztus van.

Illetve én nem hiszem el hogy 16 évesen volt annyi pénzed hogy felújíts egy szobát és bútorokat vegyél bele. Ez számomra hihetetlen. És azt sem hiszem el, ha te ezt tényleg megcsináltad és kifizetted hogy a szüleid nem szólnak a nővérednek.

2022. aug. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
81%
#11, pont ezeket akartam kérdezni, csak lusta voltam gépelni :)
2022. aug. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
72%
16 évesen egy szoba felújítására és berendezésére "saját pénz", egyem a lelkedet..
2022. aug. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
29%
Már miért ne lehetne saját pénze? Én konfirmálásra 200 000 forintot kaptam, általános iskolai ballagásomra meg mèg ennél is többet, mert sokan nem tudtak eljönni, mivel messzebb laktunk, és evidens volt, hogy akkor az unokatesóm ballagására mennek el, aki közelebb lakott, engem meg + pénzzel kárpótoltak (mondjuk jobban is örültem neki). Plusz ugye szülinap, névnap, én akkor mindig pénzt kértem már kb 10-11 éves koromtól, feleslegesnek tartottam a sokadik névfeliratos bögrét, stb. Így ha kellett valamire pénz, akkor tudtam mihez nyúlni.
2022. aug. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
Eszedbe ne jusson oda adni,mond meg neki hogy a szüleid is tanusithatják hogy te raktad rendbe a te költségedből ne legyen pofátlan
2022. aug. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
70%

Ezt a kamus dolgot sem értettem amúgy sose, a 19:45-ös hozzászóló vagyok.

Az oldal neve gyakori kérdések, plusz azért nem 100-an vannak beregisztrálva az oldalra. Most akkor a gyerekvállalás kategbe meg aki sokadjára kérdezi, hogy mit csináljon a hasfájós gyerekével, vagy éppen mit csináljon a fájó mellbimbójával, autista gyerekével, mit tegyen, hogyha a férje nem segít, akkor az mind kamu?


Ennyi erővel minden ide írt kérdés kamu.

2022. aug. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

Ikeában vagy Jyskben simán kijön 200 ezerből pár bútor. Fiataloknak teljesen jó.


Kérdező, szüleid rád hagyták, hogy megoldd, úgyhogy hajtsd el a nővéredet.

2022. aug. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:

Festeni pont szeretek… Azt éppen fizették volna, de inkább megcsináltam, mert szerettem volna. Azt meg nem írtam, hogy fizetésből. Diákmunkáztam, de volt is elég sok spórolt pénzem. Az meg ugye feltűnt, hogy azt írtam, hogy átvittem a régi bútoraimat az új szobámba? Három bútordarabot vettem összesen, abból egy éjjeliszekrény…


Mellesleg a nővérem nyílván nem most bukott ki az egyetemről. De írtam is, hogy eddig ment a vita arról, hogy mi legyen vele, azért most költözött ki, mert mostanra biztos lett, hogy nem megy vissza az egyetemre, viszont nem tudja, mit akar helyette csinálni.


Tanuljatok már meg szöveget értelmezni légyszíves. Nem értem miért kell mindenbe belekötni, főleg ha le van írva.


Egyébként a szobát sajnos nem tudom bezárni, mert nincs kulcs, de minden tőlem telhetőt meg fogok tenni, hogy ne vegye el tőlem a nővérem a szobát.

2022. aug. 27. 21:42
 19/29 anonim ***** válasza:
91%

Ha kitudtál festeni, bútort vettél, áthordtál egyedül akkor a zárcsere már nem művészet. Vagy lerendezni egy épp hazaköltöző nővért.

Fura lenne ha épp ezeket nem tudnád megoldani. Ezek a legkevesebbek.

2022. aug. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%
Fel kell készülnöd egy hosszan tartó csatározásra, ha a szép szó- mert gondolom beszéltetek erről- nem lenne elég! Az idősebb testvér szerepe privilégiummal jár, de nem mindenáron, legalábbis ha neki még megvan a saját szobája. Addig is kend be a kilincset festékkel, fújd be a szobát valami kellemetlen sprayjel, és fing tele az egész ájert, hogy érezze ez itt a te szobád! No rules bitch!
2022. aug. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!