Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nem mentem el hívatlanul a...

Nem mentem el hívatlanul a sógornőm szülinapjára. Most én vagyok a rossz?

Figyelt kérdés

Sógornőnek bulija volt hétvégén, nekem senki sem szólt róla. Nem tették ki sehova, semmi. Szombat délelőtt átmentem a szüleimhez valamiért és úgy alakult hogy Apám megkért, hogy maradjak neki segíteni betonozni. Délben kérdeztem Anyámat, hogy mi lesz az ebéd, mire mondja, hogy nincs ebéd, mert a “mucika” születésnapján fogunk enni. Én mondtam, hogy nem lettem meghívva, így hívatlanul nem megyek oda, főleg hogy a feleségem és gyerekeim otthon vannak 2 várossal arrébb, másrészt munkásruhában vagyok, harmadrészt ajándékot se hoztam. Szüleim összevesztek velem, hogy igenis illene eljönnöm és nekem mi bajom van vele, mondjam meg. Nem mentem aztán így. Később a testvérem is a hátam mögött kígyót békát kiabált rám. Hívtam de fel se veszi. Most az egész család ellenem fordult, mert milyen ember vagyok én, ha ott voltam a városban, igenis illett volna elmenni. De ha senki nem hívott? Ha nem megyek oda tök véletlen a szüleimhez, nem is tudtam volna az egészről!

Annyira idegesítő, hogy tudom, igazam van de mindenki az ellenkezőjét kiabálja. Most a sógornő kitiltott minket tőlük, stb. Szerintem erre mehetett ki az egész. Ugyanis őt mindig zavarta, hogy a szüleink a mi gyerekeinkre is vigyáznak, nem csak az övéire. Hétvégén vittük volna aludni a gyerekeket, de Anyám most reggel szólt, hogy hozzák a másik unokákat, így mi ne menjünk mert 4 gyerekkel nem bírnak el. Pedig hetek óta meg volt beszélve! Vacsorázni mentünk volna házassági évfordulóra, asztalfoglalásunk van. A testvéremék meg állítólag most értesültek, hogy esküvőre kell menniük és az a szüleink szerint az hivatalosabb program, mi máskor is el tudunk menni. Feleségem szülei Angliában élnek, oda nem tudjuk vinni őket.


Most én vagyok a hülye?


2023. aug. 10. 08:58
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igazad van, nem mentem volna én sem, ha nem hívtak.
2023. aug. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

Neked van igazad kérdező.


Sógornődék egy mondvacsinált ürügyre hivatkozva cirkuszolhattak meg köpködhettek egy sort, és ez tökéletes indok nekik arra, hogy téged "eltávolítsanak". A szüleid sem százon pörögnek, hogy téged betonozni hívnak, majd még nekik áll feljebb, hogy hívatlanul, munkásruhában, minden készülődés nélkül nem állítasz be a sógornőd születésnapjára. Hogy utána még szimplán lemondják a hetekkel ezelőtt megbeszélt gyerekfelügyeletet, az a bunkóság teteje.

Tudod mit? Jobb, hogy nem beszélnek veled. Keressetek egy megbízható bébiszittert, a szüleid meg pörögjenek csak a sógornődék valagában.


Egyébként meg biztos vagyok benne, hogy ha elmentél volna, akkor is ez lett volna a vége mert hát "mi az, hogy ilyen ünnepségre munkásruhába mész, ajándék és család nélkül, HÍVATLANUL"? Én ezek után amúgy szintén nem állnék szóba a sógornődékkel, mert olyan miatt kiakadni és téged utálni, amiről tulajdonképpen csak ők tehet(né)nek, szánalmas proli viselkedés.

2023. aug. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem te vagy a rossz, ők azok. Szerintem olvass be az egész bagázsnak, jobb nem lesz tőle a kapcsolat, de legalább a te igazságérzeted helyreáll.
2023. aug. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
90%

Hívatlanul beállítani egy ünnepségre, mindezt munkásruhában és készületlenül, pofátlanság. Ezt max egy igénytelen "jóvanazúgy" proli nem látja be. De amúgy kérdezd meg a szüleidtől, hogy ha épp nem hívtak volna el téged nekik gályázni, akkor honnan tudtad volna, hogy a sógornőd születésnapi bulit tart? Ha nem hívtak meg, akkor logikus, hogy nem akartak titeket ott. Akkor meg miért van a gyerekes sértődés?

Nem hívok meg valakit, utána meg megsértődök, mert nem jött el - kb fogyatékosnak kell lenni ahhoz, hogy még téged hibáztassanak, már ne haragudj. Nekem is úgy tűnik, hogy ez csak egy nevetséges színjátékvolt ahhoz, hogy végre "megsértődhessenek" és kitúrhassanak, hogy a szüleid csak nekik legyenek bébiszitterek, amit ők mosolyogva teljesítenek is. Azért a hetekkel ezelőtt megbeszélt gyerekvigyázást spontán lemondani, mert a sógornődék épp táncikálni mennének egy lagziba, a szüleid meg le se xarják, hogy nektek már foglalásotok van, elég nagy bunkóság. Én ezek után amúgy nem segítenék nekik semmiben sem, ha kérnek, megmondanám, hogy ott vannak a testvéremék, majd ők segítenek. Ha nem, így jártak.


Neked sincs szükséged ellenségekre ilyen debil rokonsággal.

2023. aug. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
87%
Sógornődék gyerekesebb és prolibb módon a tudtodra sem adhadták volna, hogy nem kívánatos személyek vagytok a számukra, a szüleid meg adják alájuk a lovat. Mindkét bagázst ignorálnám és kizárnám az életemből.
2023. aug. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%
Fognak ők még a ti kaputok előtt kuncsorogni, azt garantálom.
2023. aug. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
83%

Eljön a következő alkalom, amikor újra spontán megkérnek valamire vagy egy családi látogatás során mintegy szóba hoznak valami feladatot. Lehetsz egyenes és mondj nemet. Vagy lehetsz kicsinyes és mondj igent, aztán mikor odakészítettek mindent, állj fel, hogy hopp eszedbe jutott, épp a plázába készültél a feleségeddel és mennetek kell, mert elfogy a kínai étteremben a gombás csirke.

Én utóbbit tenném, mert ilyen vagyok. És máskor egyenesen nemet mondanék.

2023. aug. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd rájuk, nem érdemes velük foglalkozni, ha iylenek. Lesz még majd mikor meg ismét jó leszel nekik.
2023. aug. 11. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!