Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért vesznek össze testvérek...

Miért vesznek össze testvérek az örökségen, mikor törvény szerint egyértelmű, kinek mennyi jut?

Figyelt kérdés

Nekem ez annyira érthetetlen, világosan le van írva, hogy törvényileg egyenlő részben örökölnek a testvérek, ezzel mindenki tisztában van. A szülő is, ergo ha másképp szerette volna szétosztani a tulajdonát valamiért (pl. mert az egyik többet segítette idős korában), akkor rendelkezhetett volna erről, ha nem tette, akkor nyilván nem gondolta, hogy valamelyiknek több járna.


De mégis azt hallom/olvasom, hogy a többség összevész az örökségen. De miért, ha fekete-fehéren ott van, ki mit örököl?



2023. szept. 16. 21:14
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
78%

világosan le van írva, hogy törvényileg egyenlő részben örökölnek a testvérek - ez az elképzelés, a valóság pedig az, hogy mindenki azt és annyit örököl, amit a szülei a végrendeletben meghagynak.


Én pl egy fillért sem (csak a köteles részt), mert lány vagyok, és apám szemében "egy senki". Tudom, mert láttam a végrendeletét, amúgy mindent a bátyámra hagy.

Na, ennyit az "egyenlő rész jár mindenkinek" - álomvilágról.

2023. szept. 17. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Az is van, amikor a gondozás anyagi segítséget is jelent. A szüleim egyszerűbben túlléptek talán rajta, de anyumék évekig kb. nagypapám minden kiadását fedezték (bevásárlás, magánorvosok, új háztartási cikkek -pl. sütő). Ilyen esetben is egyenlőtlen, hogyha egyenlően oszlik meg az örökség és erre nem tudsz felkészülni, mert sokszor mire idáig juttok, addigra az eltartott már nem érti mi történik.


Illetve ami még van, hogy maga a gyász miatt is egy eléggé felspannolt állapotban vannak sokan. Néha úgy érzik, hogy a másik nem vette ki a részét a gondozásból/ápolásból/anyagiakból az utolsó pár hónapban/évben. Gyakran ezalatt az idő alatt már elkezdenek neheztelni egymásra a testvérek és az örökösödés - ugyanúgy, mint a válásnál a vagyonmegosztás - inkább egy játszma lesz.


Az is előfordul, hogy míg az egyik testvér bármit megtenne, hogy még pár hónapot éljen a szülő, addig a másik már túl szeretne lenni rajta, azt látja, hogy az anyja/apja el akar menni és ilyenkor is óriási feszültségek vannak mindkettőjükben, ami a vagyonmegosztáson bukik ki.

2023. szept. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!