Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Beszéljek a bátyámmal emiatt,...

Beszéljek a bátyámmal emiatt, hogy ne mondjon többet ilyet?

Figyelt kérdés

Nincs tökéletes viszony köztem és a bátyám között.

Mikor megismertem a feleségem akkor volt 2 éves a kislánya. Azóta eltelt 6 év, és a sajátomként nevelem. Ő is apának hív engem, a vérszerinti apja azóta nem is látta. A lányom nem is emlékszik már rá. Tudja, hogy nem én vagyok a vérszerinti apja.

A bátyámnak van egy 6 éves fia. És tegnap anyáméknál voltunk vendégségbe, és a fia is ott volt. Hallottam, hogy mondta a lányomnak, hogy neked a (itt a nevem hangzott el, legyen most Laci). Tehát,apa azt mondta, hogy neked a Laci nem is az apukád. Rögtön közbe szóltam, hogy ez nem igaz,mert én vagyok az apukája.

Igazából nagyon mérges vagyok és csalódott is. Miért mond ilyet a gyerekének. Vagy mondja, de akkor normálisan magyarázza el. A lányomnak is rosszul esett.

Most dilemmában vagyok, hogy mit csináljak. Beszéljek e a bátyámmal erről, vagy ne?!


2023. okt. 15. 19:47
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
21%
De nem te vagy. Apaként szereted és neveled. Szerintem dolgozd fel...
2023. okt. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos hiába beszélsz a testvéreddel. Azt mond, amit akar, vagyis amit gondol. A kislányoddal beszélgess erről, ő értse meg, mit jelent az apaságod valódisága. Ha ő megtanulja kezelni, az úgy jó lesz.
2023. okt. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
94%
Az apa nem attól igazi, hogy vér szerinti, hanem hogy apaként szereti, neveli a gyereket. Ezt szépen el lehet mondani a kisfiúnak az ő szintjén, ami a bátyád dolga lenne. Szerintem nyugodtan megmondhatod neki.
2023. okt. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
15%
Akkor mégsem értette meg hogy nem te vagy a vér szerinti apja. Naná mert nekik valaki apa vagy nem apa ennyi éves fejjel. De amúgy most miért kell anonim oldalon helyettesítő keresztnév? Kár ezen pörögni. Ha majd netán váltok akkor a vér szerinti gyerekért se fogsz küzdeni (legyen az anyjuknál oszt én új életet kezdek). Mi rosszabbul jártunk gyerekként mikor felszínre kerültek a hasonló családi sajátosságok. Apai nagyszüleim elváltak (akkoriban meglehetősen ritka volt). Semmi extra oka nem volt, nuku alkoholizmus, nuku erőszak, nagyfater szerette a nőket de egyszerre csak egyet szal megcsalás sem volt, apukánknak ettől még rosszul esett. Mégis amikor megkérdeztük apukánkat miért nincsenek ugyanúgy együtt mint az anyai nagyszülők akkor kikaptunk:"nem kell tudnotok hogy miért váltak el, elég azt tudnotok hogy ez (👊🏻) jár akkor ha feszegetitek a témát"
2023. okt. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
16%

Aha


Simán lehet, hogy a fiú annyit hallott otthon, hogy ez a Béla milyen szépen neveli, mennyire szereti a Dórikát, pedig nem is a vér szerinti lánya.


Te simán megtaníthatnád a lánynak, hogy Dórikám, igaz, hogy nem tőlem származol, de ettől még pont úgy szeretlek. Ha bárki erről beszél, nyugodtan mondd, hogy tudom, de úgy viselkedik velem, mint egy igazi apuka, úgyhogy nekem ő az apukám.


Neked nem az a bajod, hogy a fiú elmondta, hiszen nem titok, nem hazugság. Az a bajod, hogy elvárod egy gyerektől, hogy megvédjen, mert kb ezt vártad volna a kislánytól.

2023. okt. 16. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
25%

1. Egyrészt a sráccal is beszélni kellene erről, hogy igaz, hogy nem én vagyok a vér szerinti apukád, de nagyon-nagyon szeretlek, stb.


2. Másrészt pedig a bátyáddal is beszélni kellene, hogy legyen már benne valami minimális jóérzés, és ne pofázzon ilyeneket a gyereknek, különben is semmi köze hozzá.

2023. okt. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
25%
# még az előzőhöz, hogy persze, hogy tudja ezt a srác, inkább az érzelmeit kellene tisztázni a szituációhoz kapcsolódva.
2023. okt. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Ott rögtön vissza kellett volna kérdezned, hogy és mije vagyok akkor, a nénikéje?

Tartok tőle, hogy neked szólt a szúrás, hogy magát fényezze, az ő " igazi" apaságával.

Sajnos ha nem jó a viszonyotok, akkor félek, hogy a lelki dolgaid hiába magyaráznád neki, ( a kislány meg nem számít neki ) de egy próbát azért megér.

2023. okt. 17. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!