Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Beszéljek a bátyámmal emiatt,...

Beszéljek a bátyámmal emiatt, hogy ne mondjon többet ilyet?

Figyelt kérdés

Nincs tökéletes viszony köztem és a bátyám között.

Mikor megismertem a feleségem akkor volt 2 éves a kislánya. Azóta eltelt 6 év, és a sajátomként nevelem. Ő is apának hív engem, a vérszerinti apja azóta nem is látta. A lányom nem is emlékszik már rá. Tudja, hogy nem én vagyok a vérszerinti apja.

A bátyámnak van egy 6 éves fia. És tegnap anyáméknál voltunk vendégségbe, és a fia is ott volt. Hallottam, hogy mondta a lányomnak, hogy neked a (itt a nevem hangzott el, legyen most Laci). Tehát,apa azt mondta, hogy neked a Laci nem is az apukád. Rögtön közbe szóltam, hogy ez nem igaz,mert én vagyok az apukája.

Igazából nagyon mérges vagyok és csalódott is. Miért mond ilyet a gyerekének. Vagy mondja, de akkor normálisan magyarázza el. A lányomnak is rosszul esett.

Most dilemmában vagyok, hogy mit csináljak. Beszéljek e a bátyámmal erről, vagy ne?!


2023. okt. 15. 19:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Én beszélnék róla, hogy ne mondjon ilyet a gyerek előtt, vagy konkretizálja, hogy bár nem a vérszerinti apja vagy, attól ugyanúgy szereted mintha a sajátod lenne.


(Amúgy sem értem az ilyen embereket akik ezen rugóznak. Miért lenne az jobban az apja aki "megcsinálta", mint aki ott van vele minden nap és törődik vele? Nonszensz.)

2023. okt. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 babyboom567 ***** válasza:
92%
A tesód egy gy..ökér.
2023. okt. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
99%
Nem hinném hogy hallgat rád.
2023. okt. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
14%

A lányod tudja, hogy nem te vagy az apja. Egy 6 éves gyerek nem fogja tudni felmérni, hogy mit mondjon vagy ne.

Nem kell ezt túlzottan felfújni.

2023. okt. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
16%
Szeretheted, nevelheted bárhogy, nevezhet bárkinek, a vér szerinti apja akkor sem te vagy. Szerintem nem baj, ha egy gyerek tudja, hogy az, aki unokatestvér státuszban van, vérrokona vagy sem. Semmi rosszat nem látok benne, hogy elmondják neki. Inkább tanítsd meg te a kislánynak, hogy erre hogyan reagáljon.
2023. okt. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Tudja a lányom, hogy nem én vagyok a vérszerinti apja. De én vagyok az igazi apja. Ami sokkal többet jelent. Attól, hogy nem én csináltam az én gyerekem. És nekem valószínűleg rosszabbul esett ez, hogy a bátyám ilyet mond, hogy nem vagyok az igazi apukája.
2023. okt. 15. 20:24
 7/18 anonim ***** válasza:
93%

Egy apa nem attól lesz IGAZI apa hogy ő a vérszerinti, hanem attól hogy neveli, szereti, gondoskodik róla. Sok vérszerinti apa nem mondhatja el magáról hogy jelne van a gyereke életében, hogy akarja.

Nem sok ember képes szeretni tiszta szívvel a nem biológiai gyerekét de aki igen, az becsülendő és nem kéne olyanokkal dobálózni hogy nem az apja.

2023. okt. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
37%
Kezdjük ott, hogy már az is elég érdekes, hogy ez a téma feljön és a hat éves gyerek fel van világosítva, hogy a lányodnak nem is te vagy az igazi apja. Hogy jön ez fel? Miért? Biztos nem a gyerek kérdezte, hogy és akkor te vagy-e az igazi apja a lánynak.
2023. okt. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
73%
7, ezt nem is vitatja senki. Erről még a kisfiú nem hazudott.
2023. okt. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Sajnos mivel így mondta, hogy én nem vagyok az apukája... Ezért nem úgy lett neki elmondva, elmagyarázva ahogy azt kellett volna.
2023. okt. 15. 20:44
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!