Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Az egyedüliként vagy a testvér...

Az egyedüliként vagy a testvérekkel felnőtt gyerek tudja jobban lefoglalni magát, ha egyedül van, és nincs kivel játszania?

Figyelt kérdés
Mennyire alakul ki benne az önállóság, vagy inkább másokra vár, ha szórakozni akar vagy meg kell oldani valamit?
2023. okt. 24. 14:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%

Egyedüliként vagy első szülöttként.


Én első szülött vagyok, mielőtt testvérem lett volna nyilván egyedül voltam kénytelen játszani, amikor lett tesóm én akkor is igényeltem, hogy néha egyedül játszhassak amit szeretnék, sokszor próbáltam lerázni a húgom.


A húgom sose tudott egyedül játszani. Sőt egyedül lenni se. 15-16 évesen is félt/rosszul érezte magát ha egyedül kellett otthon lennie, nem tudott/nem szeret egyedül aludni se (ezt úgy kell érteni, hogy ha a lakásban nincs senki rajta kívül, nem egy ágyban vagy szobábab vele...) Kisbaba korától egy szobában voltunk, megszokta hogy mindig van vele valaki.


Férjem egyke. Ő a világ végére is elmenne egyedül, nem igazán van szüksége társaságra ahhoz, hogy fél találja és jól érezze magát.

2023. okt. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ettöl teljesen független, sokkal inkább a szülö az, aki el tudja rontani a gyereket, ha nem hagyja, hogy egyedül elfoglalja magát a kicsi, mindig "foglalkozik vele", és teljesen leszoktatja az önállóságról. (NEM AZT ÍRTAM, hogy hagyja sírni - a kettö nem ugyanaz!)
2023. okt. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Független ettől.
2023. okt. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
74%

Egyke vagyok.


34 éves, nő.


Imádok egyedül lenni.


Társaságot hamar megunom. Vágyom rá, hogy egyedül lehessek. Olvasni, filmet nézni, futni szoktam.


Saját magam nagyon jól elszórakoztatom.


Megoldok mindent egyedül.


Megjavítottam az ágyunk ágytámláját, bekötöttem az elektromos hálózatba egy foglalatot.


A mountain-bike bicajomban tengelyt cseréltem, új váltókat feltettem, beállítottam. Mindent megcsinálok egyedül, sőt férfi munkát férfisegítség nélkül. Műszaki dolgokat is.


Kollégáim talpraesettnek, vezéregyéniségnek tartanak. Párom makacsnak, magabiztosnak, öntörvényűnek és kicsit elnyomó személyiségnek.


Mindig sikerült talpra állnom, bármilyen mélyen is voltam. Saját erőmből értem el mindent.

2023. okt. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyke vagyok, szeretek egyedül lenni. Igazából egyáltalán nincs szükségem társaságra, elfoglalom magam, soha nem unatkozom. A barátomnak egy nővére és két idősebb féltestvére van, társfüggő.

N

2023. okt. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Hát igen, sok szülő gondolja azt, hogy ha nincs lekötve a gyerek napi 24 órában, akkor összedől a világ. Lád az 5 féle szakkor délutánonként, tábor, mindenhova beíratja, csak egyrészt ne unatkozzon (így nem is fogja megtanulni, hogyan szórakoztassa el magát, nem fejlődik a fantáziája sem), másrészt csak foglalkozni ne kelljen vele. Valahogy azért ez nagyon szomorú.
2023. okt. 24. 15:13
 7/15 anonim ***** válasza:
64%
Fiam egyke. Születésétől fogva nem bír egyedül megmaradni, még nem tudott megfordulni az ágyon, de már állandóan óbégatott utánam:) 15 éves, nonstop társaságban szeret lenni.
2023. okt. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt testvérem, de akkor is jól elvoltam egyedül. Sőt, egyedül élvezek/élveztem mindig mindent a legjobban. Voltak nagy baráti társaságaim is, a változatosságnak jót tett velük lógni, de akkor is mindig az egyedüllétet vártam a legjobban. Egy példával élve, legyen mondjuk a víz az egyedüllét, a kóla meg a társaság. A kóla pezsget, és finom, időnként nagyon jó, viszont hamar besokallok tőle, és kólán élni nem tudnék. A víz meg maga az élet, még ha kissé unalmas is, de hosszú távon mégis az tart életben. Úgyhogy, egyénenként is változhat. Vannak egykék, akik ugyan úgy társaságfüggők, és vannak nagycsaládosok is, akik mégis szeretnek egyedül elvonulni a saját kis privát vackukba.
2023. okt. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Tulajdonképpen egyke voltam, van egy féltesóm, de soha nem éltem vele együtt. Introvertáltként általában jól megvoltam egyedül, néha azért rossz volt, hogy ha valami olyat akartam játszani, amihez több ember kell, akkor nem volt kivel. Hozzátenném, a környékünkön is nagyon kevés gyerek volt, az utcánkban szinte én voltam az egyedüli. Slusszpoén, hogy így is a nővérem játszott velem legtöbbször, ha nálunk volt hétvégén, de hát ugye az sem minden nap történt.

Esetemben az önállósággal nem veszek észre semmi összefüggést, mindig is kevésbé voltam önálló a koromhoz képest, mostanában kezdem utolérni magam ilyen téren.

2023. okt. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez szerintem nem attól függ, hogy valakinek van-e testvére, vagy nincs. Nekem van egy öcsém, de mindig is szociálisabb voltam, mint ő. Együtt baromi jól elvoltunk, de ő inkább egyedül foglalta el magát, míg én úgymond a "társaság központja" voltam. Félreértés ne essék, sosem rekesztettem ki a tesómat semmiből, ez a saját döntése volt. Egy szó, mint száz, nagyon nem ezen múlik a dolog.
2023. okt. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!