Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Jogos a testvérem viselkedése?

Jogos a testvérem viselkedése?

Figyelt kérdés
Anyukámat 2 éve demencia miatt gyámság alá helyeztük, a bátyám lett a gyámja. Nagy nehezen én és a férjem protekcióval be tudtuk tenni egy szociba. Mivel a nyugdíjából csak 80% vonható le az intézmény díjára, így ki kellett volna egészíteni, de végül méltányossági alapon, a többit az önkormányzat állja. 130 vagy 140 ezer a nyugdíja, persze én ezt se tudom pontosan, mert a testvérem nem közölte soha. Na most a megmaradó pénzt, azt a tesóm kapja, és biztos hogy nem költ anyura 30 ezret. Nem tartozik felém mint egyetlen testvér felé valamilyen el számolással? Nem tartom ezt így fairnrk, sokszor saját pénzemen veszek anyunak ruhát, cipőt, miközben szerintem fele a megmaradó összegnek nekem járna. Nem nagy összeg, de legalább nem a sajátomat kellene költeni.

2023. okt. 28. 16:43
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
63%

"vettem neki pár pulóvert,meg melegítő alsót"

Nagyon kellett? Nem volt neki eddig téli ruhája?

Egyébként a bátyád a gyámja. Jogilag ehhez semmi közöd.

febr. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!