Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Odaadnád az örökséged rád eső...

Odaadnád az örökséged rád eső részét a testvérednek ha ő nehéz helyzetben lenne, tudván, hogy soha nem fogod visszakapni?

Figyelt kérdés

A testvéremnek 3 iskolás gyereke van és egy erőszakos férje, akitől pénz hiányában csak úgy tud elköltözni, ha anyukánkkal vesznek egy házat -falusi csokkal- meg persze anyu lakásának árával kipótolva. (Anyánk belement, mert segíteni akar) De ehhez nekem le kellene mondanom az örökségemről, ami elvileg anyánk lakása értékének a fele. (Annyira durva, hogy itt tartunk!!!)

Tegyük hozzá, hogy nekem is van 3 kicsi gyerekem és én sem a kertben szedem a fáról a pénzt, mindketten dolgozunk a férjemmel. Az én, illetve gyerekeim jövőjével mi lesz?

Egyébként dolgozik a nővérem, de nem tud félretenni. Az ügyvéd azt mondja, felejtsem el a pénzt, soha nem fogja a részemet visszafizetni. Szívesen megfogalmaz egy nyilatkozatot, de kötelezni nem lehet rá, ha meg perelnék, minek? Pereljem ki alóluk az ágyat vagy a tévét? Abszurd!

Még abban benne lennék, hogy egy részéről lemondok, mert anyut ellátja ha nagyon beteg lenne valamikor -most még rendben van, de ki tudja meddig, én meg 200 km-re lakom onnan. Lemondanátok a pénzről ilyen körülmények ismeretében?



febr. 14. 01:03
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
 131/132 anonim ***** válasza:
12%
Azért az igazat egyszerűbb hihetővé tenni, pláne ha már ilyen összegekről van szó mint egy lakás ára.
febr. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 132/132 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem tök korrekt, hogy anyud megkérdezte és az is, ahogy végül döntött.

Én szüleim mikor 25 éves lettem és elköltöztem, eladták a családi házat, kifizették a fennmaradó hitelt, ami volt rajta, a maradék pénzből meg külföldön új életet kezdtek. Nem tudtak ingatlant venni ott, albiban vannak, dolgoznak. Ami még megmaradt a pénzből az el van rakva idősebb korukra nyugdíj kiegészítésnek, betegségre, stb., nem kell nagy vagyonra gondolni, mert anyu évekig nem dolgozott miután kimentek, félt az idegen nyelvtől, így sokszor hozzá kellett nyúlni a pénzhez még egy fizuból tengődtek. Szóval semmit nem fogok vélhetően örökölni majd, de ezen így nem is gondolkodtam soha. Ő pénzük, ő életük. Annyiból érintett rosszul akkor, hogy rossz érzés volt, hogy a szülői házam már nincs, hogy bármi beüt nincs olyan, hogy haza költözök a gyerekszobámba.

Azt akartam csak ezzel mondani, hogy nagyon korrekt anyukád van, hogy gondol erre.

febr. 19. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!