Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Odaadnád az örökséged rád eső...

Odaadnád az örökséged rád eső részét a testvérednek ha ő nehéz helyzetben lenne, tudván, hogy soha nem fogod visszakapni?

Figyelt kérdés

A testvéremnek 3 iskolás gyereke van és egy erőszakos férje, akitől pénz hiányában csak úgy tud elköltözni, ha anyukánkkal vesznek egy házat -falusi csokkal- meg persze anyu lakásának árával kipótolva. (Anyánk belement, mert segíteni akar) De ehhez nekem le kellene mondanom az örökségemről, ami elvileg anyánk lakása értékének a fele. (Annyira durva, hogy itt tartunk!!!)

Tegyük hozzá, hogy nekem is van 3 kicsi gyerekem és én sem a kertben szedem a fáról a pénzt, mindketten dolgozunk a férjemmel. Az én, illetve gyerekeim jövőjével mi lesz?

Egyébként dolgozik a nővérem, de nem tud félretenni. Az ügyvéd azt mondja, felejtsem el a pénzt, soha nem fogja a részemet visszafizetni. Szívesen megfogalmaz egy nyilatkozatot, de kötelezni nem lehet rá, ha meg perelnék, minek? Pereljem ki alóluk az ágyat vagy a tévét? Abszurd!

Még abban benne lennék, hogy egy részéről lemondok, mert anyut ellátja ha nagyon beteg lenne valamikor -most még rendben van, de ki tudja meddig, én meg 200 km-re lakom onnan. Lemondanátok a pénzről ilyen körülmények ismeretében?



febr. 14. 01:03
 81/132 anonim ***** válasza:
93%
Nem fognak tudni így házat venni csokra, ha nem valik el. Válás nélkül a férj nevére kerül a ház fele.
febr. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/132 anonim ***** válasza:
77%
Már szóltam hozzá, hogy szerintem nem fer. Még annyit hozzátennék, hogy nem lehet valakit egész élete során segiteni. Mi 5-en vagyunk tesók, az egyiknél van 3-om gyerek a barátnője kb csak nyárimunkát végzett, mert 17 évesen szűlt. Van egy másiktól is gyereke a tesómnak(azzal is anyukám foglalkozik meg hordja az iskolába), így összesen 4 gyereke van. Állandóan támogatni kell őket, mert jaj szegények a csaj nemkap semmit csak családit meg gyest. Állandóan szül, de nem hajlandó dolgozni. Anyukám anyagilag mind a 4 gyereket elég jól támogatja. Állandóan az van, hogy hú nekem van házam én könnyen beszélek, de azt elfelejtik, hogy mennyit sanyarogtunk, hogy megtudjuk venni és még nincs kész az egész felujitás. Van egy babaváró hitelünk is(arra bezzeg senki nem irigykedik). Közben dicsekednek, hogy 25-ért vettek csizmát az egyik gyereknek én megveszem az enyémnek a 8-10 ezrest. Ők mekibe járnak én itthon főzök és még sorolhatnám. Nemszoktam panaszkodni és anyukámnak se szoktam felhozni a témát, de azért szarúl esik, hogy tesómék állandóan támogatva vannak így is, hogy felelőtlenül válalják sorba a gyerekeket. Az én gyerekem is az unokája úgy érzem és én nekem is jólesne, ha egyformán lennének támogatva. Bár én azt szoktam mondani anyukámnak, hogy költsön inkább magára a házat adja el és élje fel az egészet 😀
febr. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/132 anonim ***** válasza:
85%
Anyádnak tulajdonrésze se lehet a házban, ha falusi csokkal veszi a tesód. Bocs, de ez nagyon gáz. Nem azért, hogy neked örökséged legyen, mert anyád világ körüli útra is költhetné azt a pénzt, neked semmi közöd nem lenne hozzá. De itt konkrétan nekiadja a tesódnak a vagyonát. Figyelmeztetném anyámat, hogy ez nagyon veszélyes így. Konkrétan saját magát semmizi ki. Tesód adja be a válást és kérje szépen a vagyonmegosztást.
febr. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/132 anonim ***** válasza:
23%

Nem tudom mennyiért lehet anyukátok lakását eladni, de ha saccolok egy 20 milliós összeget, nem lenne elég a falusi CsOK-os lakáshoz 10 millió, amit a tesód kapna meg, a másik felét meg te? Három gyerekre a falusi csok 15 millió, és legalább 90 nm-es ház kell ennyi gyereknél. Kb 25 millióból ott falun nem lehetne kapni? ( Itt csak mondtam egy összeget anyukátok házának értékére, amit nem tudhatok) Anyukád berakná bankba, és haláláig kamatozna, és azt csak te kapnád meg. Bár ez azért nem olyan egyszerű eset, mert akkor a tesód háborogna, hogy neki kell ápolnia anyukátokat, ha idősebb és beteg lesz. Bár kétlem, hogy megtenné. De így anyukátok lenne a vesztes a történetben.

#81 Érdemes lenne elválniuk, de ha jól tudom házasságban is lehet az egyik fél a tulajdonos, ha ő fizeti ki az összeget. Nem lenne a ház fele a férjéé. Amúgy meg ha a férjel közösen szerzett ház fele a testvéré lenne, meg köteleznék a férjet gyerektartásra, ami nem lenne utolsó dolog.

febr. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/132 anonim ***** válasza:
81%

Úgy általában igen, de a leírt esetben nem. Mert a tesó képtelen felelős döntéseket hozni, és az anyukánk vagyonát is lenullázná. Azután már öt emberről kellene egymagamnak gondoskodnom.

Nem értem, hogy számolta ki azt, hogy lakást bérelni drága, de kölcsönt fizetni nem. Nyilván már anyukátok fizetését is bekalkulálta a saját bevételei közé.

Nem magam miatt,tesóm miatt fontos, hogy ő felnőjön végre, és reálisan gondolkodjon, a maga erejéből oldja meg az életét. Segíteni, vagy vele tönkremenni nem ugyanaz.

febr. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/132 anonim ***** válasza:
67%
#85 Gondolom a kedvezményes kölcsönt nem venné fel, hanem csak a vissza nem térítendő támogatást, ami az ő esetében falusi csoknál 15 millió ft lenne. Elég szigorúak a feltételek ezért nem vagyok benne biztos, hogy megkapná. Meg abban se vagyok biztos, hogy kölcsön nélkül menne-e? Önerő is kell, és lehet utólag kapja meg a csok támogatást, ezt nem tudom.
febr. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/132 anonim ***** válasza:
18%

Nálunk a családban úgy volt

hogy a mamám el adta a lakását

és annak az árát oda adta

anyámnak. Szóval az öccse semmit

nem fog utána örökölni.

A mamám ezt akkoriban nem beszélte meg a fiával mert ő biztos nem értett volna ezzel egyet és csak

balhézott volna miatta hogy ő nem kap semmit. Hozzá teszem jogosan.

Majd ha el jön az ideje a

mamámat nem lesz senki aki meg ápolja mivel az anyám csak a pénzét látta benne.

A fia meg pont ezért mert nem kap semmit nem fog neki segíteni

amúgy sem segítőkész ember.

A mamám egyébként most anyám lakásában

lakik albérletben és albérleti pénzt fizet neki minden hónapban.

febr. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/132 anonim ***** válasza:
32%
Kik azok a tudatlan ****-k akik lepontoztak?
febr. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/132 anonim ***** válasza:
52%
Minden tudásomat energiámat beleadtam ennek a kérdés/probléma megoldásának segítésébe. Én itt befejeztem! Csináljatok amit akartok.
febr. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/132 anonim ***** válasza:
88%
Nem opció, hogy pár hónapig az anyukánál lakjanak? Mondjuk amég nem szedi össze magát egy albérletre. Lehet anyuka háza nem 5 főre van, de összehúzhatnák magukat, hamár tesód ekkora balek volt.
febr. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!