Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért én vagyok a hibás, ha...

Miért én vagyok a hibás, ha lekeverek egyet az öcsémnek, amiért szemtelen?

Figyelt kérdés
Én 18 vagyok, öcsém 10. Rendkívül szemtelen velem az öcsém, mivel a szüleim nem szólnak rá, ha sokat gépezik, vagy ha rászólok. A mostani eset, hogy mondom kapcsolja ki a számítógépet, mert egész délután játszott, és majd nézhet, ha elromlik a szeme. Erre aztmondja hogy maradjak csöndben, meg hogy kussoljak. Csak néztem ki a fejemből, hogy egyáltalán hogy jön ahhoz, hogy így beszéljen velem, és mivel a szép szó nála nem használt, fogtam és pofánvágtam. Erre persze rohant sírva szüleimhez, apám meg elkezdte mondani hogy mit képzelek hogy megütöm. Én meg megmondtam, hogy velem nem fog így beszélni, és jobb ha én adok neki néha egyet, minthogy majd a suliba kapjon párat, ha a nagyobbakkal is így támad kedve beszélnie. Már ki nem állhatom az öcsém, most mérgemben mikor anyám mellett elmentem, megmondtam neki hogy én ezt a gyereket utálom.
2013. jún. 7. 21:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
35%
Nem a te dolgod nevelni az öcsédet. Ráadásul a pofon nem nevelési módszer.
2013. jún. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%

Szüleid se teszik jól, hogy ráhagyják a gépezést, meg te se, hogy a nyolc év különbség dacára vered. Amit anyudnak mondtál vond vissza, és a megnyugvást követően regéld el nekik, hogy nem olyan ártatlan dolog az órákon át való gépezés, az öcsi nyilván azért undok, mert majdnem függő és dührohamot kap ha a kis kedvtelésében megzavarják.

A nevelését bízd a szülőkre, és csak szóban segíts, értem alatta, nekik szólj, ha gond van.

2013. jún. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
62%
Jól tetted, hogy pofon vágtad. Tedd meg többször is hidd el rá fog jönni, hogy veled ezt nem teheti meg és kész. Nem nevelési módszer de jó ha pár elcsattan. :D
2013. jún. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
52%

Mintha én írtam volna ezt a kérdést :O csak nálunk az öcsém 15 és meg durvábban beszél, szerintem gepfuggo, teljesen tancstalan vagyok, velem is előfordult már, hogy megütöttem, próbáltam elcibalni a geptol, semmi javulás...

18 l

2013. jún. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 martinez99 válasza:
61%
Megértelek, sok ilyen eset van, ahol a szülők semmit sem tesznek, közben a gyerek azt hiszi ő szarta a spanyol viaszt. Jól tetted, hogy szájonvágtad, hátha észhez tér. Viszont az sem jó, ha azt a 8 évet te akár 20-nak érzed. Ha tudod, kerüld ez az öcséd, a konfliktusok megelőzése képp, de ha ez lehetetlen akkor, csak vágd szájon többször, akkor hátha a szüleid jönnek, rá, hogy ez így nem mehet tovább. Ha már ez sem jön be, akkor beszélj a szüleiddel.
2013. jún. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
72%
Az a gond, hogy ezt nem így kellett volna elintézni sztem. Szüleiddel próbáltál előtte beszélni? Az ő dolguk kellene, hogy legyen a nevelés. Aztán azért az erőviszonyok sem teljesen kiegyenlítettek ilyen helyzetben.
2013. jún. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 dani900 ***** válasza:
64%

Ameddig megtalálja a kiskapukat(szülők), addig akármit csinálhatsz nem fog változni.

Ha tudja, hogy anyu, apu úgyis megvédi, addig miért változna?

2013. jún. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
60%
Ha a szüleid nem szólnak rá neked miért kell? Nem neked kell megnevelni. Ha őket nem zavarja,akkor téged se érdeklejen.
2013. jún. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
20%

Ez családon belüli erőszak!


Ha feljelent az öcséd, elvisznek téged a rendőrök!

2013. jún. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
11%
Remélem majd ha nagyobb lesz öcséd visszaadja a pofon háromsorosát:). Hogy jössz ahhoz hogy megüsd? Mert nehogy majd a nagyobbaktól kapjon.. aha csak jól esik neked parancsolgatni a kisebbeknek meg megpofozni ha épp nem tetszik neked valami. Ha azt hiszed ettől tisztelni fog elmondom hogy nagyon nem, a szüleid meg úgy látszik megvédik szóval benézted.
2013. jún. 8. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!