Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért én vagyok a hibás, ha...

Miért én vagyok a hibás, ha lekeverek egyet az öcsémnek, amiért szemtelen?

Figyelt kérdés
Én 18 vagyok, öcsém 10. Rendkívül szemtelen velem az öcsém, mivel a szüleim nem szólnak rá, ha sokat gépezik, vagy ha rászólok. A mostani eset, hogy mondom kapcsolja ki a számítógépet, mert egész délután játszott, és majd nézhet, ha elromlik a szeme. Erre aztmondja hogy maradjak csöndben, meg hogy kussoljak. Csak néztem ki a fejemből, hogy egyáltalán hogy jön ahhoz, hogy így beszéljen velem, és mivel a szép szó nála nem használt, fogtam és pofánvágtam. Erre persze rohant sírva szüleimhez, apám meg elkezdte mondani hogy mit képzelek hogy megütöm. Én meg megmondtam, hogy velem nem fog így beszélni, és jobb ha én adok neki néha egyet, minthogy majd a suliba kapjon párat, ha a nagyobbakkal is így támad kedve beszélnie. Már ki nem állhatom az öcsém, most mérgemben mikor anyám mellett elmentem, megmondtam neki hogy én ezt a gyereket utálom.
2013. jún. 7. 21:32
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem jól tetted, hogy megpofoztad. Egy pofontól nem lesz semmi baja.

Családon belüli erőszakért csak látlelettel tudna feljelenteni, egy pofon után meg aligha marad. Egyébként akinek van egy ugyanilyen pofátlan kistestvére, az tudja, miről beszél a kérdező, akinek meg nincs, az ne szóljon bele.

2013. jún. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
60%

Nem, nem vagy hibás. Ez még nem egyenlő a családon belüli erőszakkal, le lehet higgadni! Van, amikor egy pofon hatásosabb, mint három órányi lelkizés. Még a macska is rögtön tudja, hogy merre van a hazafelé, amikor kap egy gyönge nyaklevest (az anyja is azt tenné vele).


Ez nem azt jelenti, hogy verd a testvéredet, sem azt, hogy a pofon jó módszer, hanem csak azt, hogy én nem ítéllek el érte.


Az a helyzet, hogy a szüleid nem törődnek vele - konkrétan sem az apja, sem az anyja -, rád lökték a felnőtt-szerepet, de ha élni merészelsz egy felnőtt jogával (pl. hogy odacsapsz egy szemtelennek), akkor rögtön gyereksorba taszítanak.


A gépezés gondja és a nevelés a szüleid dolga. Ha a gyerek rajtad akarja a szülei ellen dacát és haragját leverni és szemtelen veled, akkor ne pofon vágd, hanem másként büntesd, azzal, ami a legjobban fáj neki: pl. megígértél neki valamit, hogy elmentek ide vagy oda közösen, vagy veszel neki valamit - ezt meg kell tőle vonni, és mindig meg kell mondani azt a büntetésnél, hogy mit miért kapott.


Pl. elmentél volna vele kettesben moziba, de mivel szemtelen volt, és ez neked rosszul esett vagy fájt (ezt is mondd meg, hogy milyen hatása van RÁD nézve annak, ahogyan viselkedik veled), most nem viszed el. Gondolkodjon el legköezelbb azon, hogy mit miért tesz.


Tiszteletet nem lehet kiverni senkiből. Nem a te dolgod a testvéred nevelése, hanem a szüleidé - de önmagadért nagyon sokat tehetsz!

2013. jún. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
19%
Bocs de ez egy olyan oldal ahol az szól bele aki akar. És még mindig szánalmasnak tartom hogy a kérdező nem kapja meg a tiszteletet mástól és így a kisebbtől próbálja erőszakkal kikényszeríteni. Ha úgy viselkedne ami tényleg tiszteletreméltó lenne, amibe beletartozik az hogy az öccsével is tisztelettel beszél és nem nézi le csak azért mert kisebb, akkor azt is kapná vissza. De látom itt sokan pártolják azt hogyha nem elég okosak ahhoz hogy kivívják a tiszteletét akkor jól meg kell verni, akkor majd igaz utálni fog és igaz ha teheti vissza fogja adni de legalább most fél és egy ideig nem fog merni beszólni.
2013. jún. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Nálam csak 6 év különbség van.Amúgy a gépezést hagyd rá majd ő fogja megszívni nem te.
2013. jún. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Szerintem 1-2 válaszadó kicsit félreértett. Én nem agyonverem az öcsém, hanem kapott 1 pofont, amiért konkrétan úgy beszélt, hogy azt akármelyik korosztálynak mondta volna, sehol sem helytálló az ő korában. Nem erőfitogtatás, én nagyon szívesen játszom vele, ülök le társasozni, de mostanában szinte sosem normális. Ha valamit kérdezek, direkt bunkón, grimaszolva válaszol. Nagyon sokszor beszél így velem, és nem minden ilyen miatt adok neki pofont, hanem ha már nagyon szemtelen, és látszólag a szép szó nem használ.

Nem gondoltam komolyan amit, persze nem utálom, de egyre gyakoribb, hogy úgy beszél velem, mint egy darab sz*rral, és nem, nem fél tőlem, mert tudja, hogy amint "helyzet van", a szülők az ő oldalát védik. Ő nem azért sírt mert olyan erőset kapott, hanem mert tudta, hogy ezzel kivívhatja, hogy én legyek lecseszve. Kis bestia.

2013. jún. 8. 21:52
 16/17 anonim ***** válasza:
0%

Mivel te már nagykorúként versz egy kiskorút, ezért ez igenis családon belüli erőszak!!


Amúgy ha ugyanezen a fórumon kap valamelyik lány/barátnő/feleség egy (jól megérdemelt) pofont, már az ENSZ-et akarja mozgósítani.


Mindig azt szajkózzák, hogy "nőt nem verünk".


Mi ez a kettős mérce??!

2013. jún. 9. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Lhopkmiokg válasza:
jézusom milyen idiótaságokat írnak egyes családon belüli erőszak??? könyörgöm egy ilyen pofon fel nem ér azzal amit tényleg családon belüli erőszaknak neveznek emberek gondolkodjatok egy kicsit mielőtt írtok(olyan meg nem is mondjon semmit akinek nincs is testévre)...amúgy tudom milyen ha felidegesít egy öcs és nem ez a legjobb módszer ez igaz inkább beszélj a szüleiddel,hogy próbálják megfegyelmezni magyarázd el hogy téged ez bánt ha így beszél veled szerintem megfogják érteni.
2013. jún. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!