Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ha lenéz a testvérem és...

Ha lenéz a testvérem és "kutyához" hasonlít, valszínű a férjével is így tárgyalnak ki, és a gyerekük is így fog rólam vélekedni?

Figyelt kérdés

ő vezető beosztású sikeres, karrierista nő és feleség és anya egyben.

én hol itt dolgozom, hol ott, valahol az ág is húz mindig, elhagynak, megcsalnak, stb. persze küzdök pedig rendesen, meg majd' meghalok sokszor az idegtől, reménytelenségtől.


amiko rkint dolgoztam nagyon hosszú ideig (pár hónap ugyan, de neem éveknek tűntek valahogy) és hazajöttem és a családomnak nagyon örültem és kiakadtam, hogy ők nem nekem..a testvérem annyit mondott, hogy én elhagytm a családom aztán hazajöttem meghunyászkodva mint egy kutya.!


jeleztem neki, hogy az, hogy kimentem dolgozni, az nem azt jelenti, hogy elhagyom a családom..


de a lényeg több beszélgetésnél kibukik nekem az, hogy ő olyan szinten lenéz, hogy csak lesek.

vagy amikor hülyeségeket mond(vagy téved)kijavítom erre nagy hanggal magyarázza tovább az "igazát" én meg ráhagyom olyankor, mert látom nincs értelme vitatkozni, mert ez már nem vita, hanem valami más.


pedig gyerekkorunkban nem ilyen volt. volt amikor egymást győztük meg az igazunkról, aztán én neki adtam igazat, hogy tényleg, ő meg nekem. az vicces volt.


2014. aug. 21. 21:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A kedves gyerekekből mindenféle felnőtt lesz sajnos.

Egy ilyen testvértől a legjobb a lehető legnagyobb távolságot tartani. Kicsit fejébe szállt a testvérednek, hogy rendben mennek a dolgai. A testvéri szeretet valahogy elveszett belőle.

Amikor reménytelennek érzed magadat, legyél " csak azért is meg fogom oldani".

2014. aug. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj. Ezek csak egy feszült, irigykedő, magával elégedetlen, diszharmonikus személyiség megnyilvánulásai a külvilág felé, leplezendő a saját bizonytalanságait. A nővéred saját magáról állítja ki a szegénységi bizonyítványt.
2014. aug. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Aki "vezető beosztású sikeres, karrierista nő és feleség és anya egyben" és ennek ellenére a másikat (testvérét)cseszteti, az annak a jele, hogy a kifelé csillogó-villogó máz alatt bizony rothad valami.


Ezt egyébként nem én találtam ki, hanem ez egy sokak által ismert "népi urbánus alapigazság".

2014. aug. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Utolsóval értek egyet. Olyan nincs, hogy valaki tökéletes. Az ilyen viselkedéssel akarja leplezni, hogyha ő sikertelen valamiben, vagy nem jön össze valami. Persze azt nem köti az orrodra, a saját nimbuszát nem tépázza meg.
2014. aug. 22. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%

Ha a gyereke intelligensnek születik, akkor korán rá fog jönni, hogy az anyja egy ostoba taposógép és érzelmi roncs, az apja pedig annak az édes egy párja, és nemcsak nem kötődik hozzájuk, de hamar át is fogja írni az ő "értékrendjüket".


Ha lenéz a testvéred, és a kutyához hasonlít, akkor az azt jelenti, hogy önmagát sem becsüli semmire (azaz a szülkei sem becsülték semmire).


Az érem másik oldala: ha nem ő néz le, csak te képzeled irigységedben, hogy lenéz. Ez viszont a te problémád.

2014. aug. 22. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem írtál kort. De végül is mindegy.

Az ilyen emberekre, helyzetekre mindig azt szoktam mondani, hogy "Magasról lehet nagyot esni".

Az esetek nagy többségében bejön (sajnos).

Mindegy hogy "arcról", munkáról vagy pénzről/vagyonról van szó.


Az meg, hogy az "ág is húz" csak erősebbé, tapasztaltabbá tesz.

Ugyanúgy ahogy a "sok" munkahely is.

Ezek szerint a problémákat amikkel szembesülsz meg tudod oldani!?

Úgy vélem a leírásod, alapján, hogy testvéred "burokban" él és ezért ennyire biztos a dolgában. De mi van akkor, ha (nem kívánok rosszat) kicsúszik a lába alól a talaj? Ami bárkivel előfordulhat. Akkor is ilyen lesz?

Az meg, hogy nem vitatkozol vele megint csak azt mutatja, hogy Te vagy a "bölcsebb"!

2014. aug. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!