Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Milyen orvoshoz forduljak...

Milyen orvoshoz forduljak ezzel a fajta szédüléssel?

Figyelt kérdés

Lassan 1 hete úgy ébredtem, hogy amikor felkeltem az ágyból ez a forog velem a világ fogadott, kellett egy olyan 30-40 másodperc, hogy jobb legyen a helyzet és eltudjak indulni. Napközben nem éreztem semmi komolyabb szédülést, de azért a fejem kicsit tompább volt. Délután amikor ledőltem tv-t nézni, akkor szembesültem vele az ágyban, hogyha jobbra fordulok vagy kicsit megemelem a magam akkor ismét ezt a forgó szédülést éreztem, de hogyha felakartam kelni az ágyból ismét ez a 30-40 mp kellett, hogy a szédülés csökkenjen. Mivel a szédülés még 2-3 nap után is hasonló módon jelentkezett ezért felkerestem a házi orvosom, de ő csak a vérnyomáson rugózik, ami nekem évek óta 140 körül van (néha azért van 145-150 között is). Volt laborvizsgálat is, de a vérkép nem mutatott semmit, egyedül a hugysav van kicsit a határérték felett.

Aláírom, hogy a vérnyomás lehetne kicsit alacsonyabb, de szerintem a szerintem ez a szint nem okoz ilyen mértékű szédülést, illetve, hogy az ágyban akkor jelentkezik ha jobbra fordulok (és ha balra nem) akkor szerintem más irányban kellene vizsgálódni. Rákérdeztem a nyakra is, de kategórikusan azt mondta, hogy az nem okoz ilyet.

Abban szeretnék csak tanácsot kérni, hogy milyen jellegű orvost keressek szerintetek fel?



2023. márc. 10. 11:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem olyan 2 hét alatt magától múlt el ez a forgó jellegű szédülés. Csak a netről tudok infót adni, esetleg levált egy pici porc vagy mi a füledben, és bizonyos mozdulatoknál ingerli az érzekeny fület. Nekem csak az egyik oldalon és bizonyos pózban jött elő, azt próbáltam elkerülni.
2023. márc. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Fül orr gégészt,aki szédülés kivizsgálással foglalkozik.


Valószínűleg elmozdultak a kristályok a belső fülben. Azt helyre tudják tenni.


A hirtelen mozdulatra jelentkező szédülés erre utal.


De ettől még lehet vérnyomás probléma is.

2023. márc. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
BPPV
2023. márc. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3! Azaz. Arra gondoltam én is.
2023. márc. 11. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Okozhat a nyaki-gerinc szédülést,sőt a nyaki izmok is okozhatnak ilyet vagy ha esetleg gyulladás van ott.Tudom,mivel ezzel jártam 2 hónapig terápiára.

Mielőtt elkezdtem a tornát,masszázst és elektroterápiát..odáig fajult hogy már nemtudtam kimozgatni balra se jobbra a fejemet.

Még reumatológián is azt mondták hogy ettől nem lehet,aztán olyan masszőrhöz jártam aki elmagyarázta "magyarul" hogy ez miért van.

Tehát az sem mindegy milyen orvoshoz mész .. :/ simán lekoppintanak azzal hogy ez nem lehet attól,ilyen nincs.. stb.

Remélem kiderült mi az oka,mert tudom hogy rossz a szédülés,főleg ha folyamatosan van,nagyon megkeserít.

2023. márc. 11. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szokványos leggyakoribb szédülés, főleg a fej fekvő helyzetben felfelé forduláskor. Kristályok leszakadnak a belső fülben, és ezek ingerlik. Van a yutubon is több gyakorlat, ami segíti hogy a kristályok kibillinjenek, és elhagyják azt a helyet. Orvos nem kezd vele semmit, mert nem tud. A gyakorlatok segítenek.
2023. márc. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!