Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha valakinek 24,4 mmol/l a...

Ha valakinek 24,4 mmol/l a vércukorszintje az mennyire normális?

Figyelt kérdés
Körülbelül egy órája kezdem el szédülni. Majd körülbelül ezen kérdésem ki írása előtt megnéztem a vércukorszintemet. Ami 24,4 mmol/l-t mutatott a vércukorszint mérő. Ez mennyire normális? És a szédülés összefügghet-e a 24,4 mmol/l vércukorszinttel? A szédülésen és a hányingeren kívül nincs más egyéb tünetem. Ezel kell-e orvosi ügyelethez fordulnom? Vagy ez normális?

jan. 13. 14:22
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
17%
Ha nem troll vagy akkor mentőt is hívhatod lassan mert ez a vércukor szint a koma felé vezető út vége előtt van egy picivel
jan. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Mi az a Troll? Te ezzel most viccelődni akarsz? Egyébként rohadtul szédülök!
jan. 13. 15:30
 13/22 anonim ***** válasza:
80%

"Csak annyi hogy 2 X 1 - 1000 Mg-os metfogamát szedjek. Ja és átlagban 13,2 - 13,7 között szokott lenni a vércukorszintem"


Ha ezt az átlagot a háziorvosod eltűrte akkor nem normális.

Már réges régen egy diabetológus szakorvoshoz kellett volna küldenie aki eligazit hogyan élj.


Ez nem játék. Jönnek majd a szövődmények (vakság,vesebaj,láb amputáció stb.)

Ha ezt a háziorvosod nem mérte fel akkor keress másikat.

Esélyes,hogy inzulinra fognak,de az még nem a világ vége.

jan. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
77%
Majd mesélj mi a helyzet, ez kbaszott magas cukorszint! Még a fele is az lenne...
jan. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

#10-hez:

Azt írod:

"Nem ettél cukros ételt."

Ha ettél kenyeret,krumplit,rizst vagy tésztát abból a szervezeted cukrot csinál.

Gyanítom az eddigi hozzaszolasaidbol, hogy nagyon tájékozatlan vagy és ezt nem rosszindulatbol mondom. Ez az idióta haziorvosodat minősíti.

jan. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Kérdező mi van veled?
jan. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
16-osnak! Na mégis mi lenne? Szedem a felírt gyógyszereket és kész.
jan. 19. 08:56
 18/22 anonim ***** válasza:

16

Ha neked 13 körül van az átlag vc szinted akkor bajban vagy. És úgy vettem észre nem vagy birtokában az elemi cukorbeteg ismereteinek sem. Lefogadom,hogy nem ismered a szenhidrát számitást se.

Jót akarok neked. Ajánlom, hogy a háziorvosoddal utaltasd be magad egy diabetológushoz vagy menj el maszek alapon.

Az életeddel játszol. A cukorbetegség igen alattomos. Most még nem fàj,de jönnek majd a szövődmények. Neuropátia, veseelegtelensêg, látás romlás. A láb amputaciok túlnyomó részét előrehaladott állapotú cukorbetegeken végzik.

Egyébként mennyi a HemoglobinA1c értéked?

Hány éves vagy? Nő vagy férfi?

jan. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
18-as! 46 éves férfi vagyok! Csak Hemoglobin néztek - "A1c" - nélkül. - Hemoglobin: 60 g/l. Ez most jó vagy nem? Ez a 60 g/l?
jan. 19. 19:18
 20/22 anonim ***** válasza:

A hemoglobin értékeddel semmire nem megyünk. A hemoglobinA1c (vagy HbA1c) egy teljesen más kategória. [link]

Azt mutatja meg,hogy az elmúlt 3 hónapban hogyan viselkedett a vércukrod. 6,5 alatt kell lennie. Nálad nem tartom kizártnak,hogy elérte a 8-at is.

Fontos még az éhomi cukor is. Ezt a két dolgot egy reggel(éhgyomorral) levett vérből meg tudják nézni.

Ezzel egyidejűleg én nézetnék még eGFR-t,karbamidot és kreatinint. Ez utóbbiakból megállapítható,hogy nem károsodott-e a veséd.

Ha egy "nagylabort" csinálnak akkor ezek (és egy csomó más fontos dolog) alapból benne vannak. Nálunk a háziorvos negyedévenként csináltat ilyet. Nem lepne meg,ha nálad még sohasem csináltatott.

jan. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!