Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha valakinek 24,4 mmol/l a...

Ha valakinek 24,4 mmol/l a vércukorszintje az mennyire normális?

Figyelt kérdés
Körülbelül egy órája kezdem el szédülni. Majd körülbelül ezen kérdésem ki írása előtt megnéztem a vércukorszintemet. Ami 24,4 mmol/l-t mutatott a vércukorszint mérő. Ez mennyire normális? És a szédülés összefügghet-e a 24,4 mmol/l vércukorszinttel? A szédülésen és a hányingeren kívül nincs más egyéb tünetem. Ezel kell-e orvosi ügyelethez fordulnom? Vagy ez normális?

jan. 13. 14:22
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:
20-asnak. Csak simán hemoglobin értékeket néztek a laborban! HemoglobinA1c értékeket nem néztek a laborban! Én most a kórházban lévő labroról írtam. Ott a kórházban nem csináltak. Pedig naponta vettek vért tőlem! És egy alkalommal sem néztek hemoglobinA1c szintet. Csak simán hemoglobin-t néztek. A ma reggeli Éhomi vércukor szintem: 4,9 mmol/l. A reggeli étkezés után pedig 9,7 mmol/l. Lehet hogy kelessz egy új vércukor szint mérőt is vegyek. Mert a jelenlegivel az előbb le írtakat mértem.
jan. 20. 08:48
 22/22 anonim ***** válasza:

A HbA1c sokszor fontosabb mint az éhomi, mert az elmúlt 3 hónapra jellemző adat. Ezt feltétlen és minél hamarabb meg kell tudnod. Akár a háziorvosodon keresztül,akár fizetősen.

A kórházak ott spórolnak ahol tudnak.


A vc mérőt időnként kalibráltatni kell. Ezt a szervizben tudják megcsinálni. Nem biztos,hogy újat kell venni.


A mostani 4,9-es éhomi cukrod egészen jó. Azt jelzi,hogy van inzulin termelésed.


A reggeli utáni 9,7 viszont már sok,de még nem tragikus. (Reggel szinte mindenkinek magas az inzulin rezisztenciája) Általában étkezés után másfél órával 7,5-ig tartjuk jónak,afelett magas.

Én a XVII. kerületi cukorbeteg egyesületnek vagyok a tagja.

Minden kedden (kivéve a hónap utolsó keddjét) ingyenes vc,vérnyomás és EKG mérést csinálunk a kerületi központi könyvtárban és életmód tanácsokat is adunk a rászorulóknak. Ha érdekel keress privátban.

jan. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!