Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Vissza tudom még állítani a...

Vissza tudom még állítani a normális cukor-értéket?

Figyelt kérdés

Az elmúlt évem nagyon-nagyon rossz, és nagyon stresszes volt. Volt egy nagy csalódásom, egy barátom meghalt, a munkámat is elvesztettem, egy szóval nagyon a béka feneke alatt voltam.

Össze vissza ettem, illetve alig ettem, csak szorongtam, és sírtam.

Most már jobb minden, és rendeződni látszanak a dolgok, úgy tűnik, vége a mélypontnak, és jövök fölfelé.

De kezdtem nagyon rosszul érzeni magam, izzadtam, remegtem, főleg akkor, ha kenyeret, vagy cukrot ettem, fájtak a lábaim, lezsibbadt a lábfejem.

Anyukám cukorbeteg, és, amikor elmentem hozzá, mondtam neki, hogy nem jól érzem magam. Mondta, hogy mérjük már meg a cukromat.

7,6 volt, előtte nem ettem, csak egy fél kiflit reggel.

Következő alkalommal sem ment 7 alá az érték.

Igaz, hogy nagymamám, és nagypapám is cukorbeteg volt apai oldalról, és nagynéném is az, úgyhogy a hajlamot nyilván anya és apa részéről is örököltem.

De, eddig nem volt baj ezzel.

Tudom, hogy a nagy megrázkódtatás, és a nagy stressz is kihozhat cukorbetegséget, szerintem ez zavarhatott be nálam.

Szerintetek, ha rendesen fogok enni, diétázok, mint anyukám, és már lelkileg is jobban vagyok, akkor rendeződik a cukor szintem?

Vagy el kellene menni orvoshoz, mert a diéta nem lesz elég?

Eléggé utálom az orvoshoz járást, vagy 4 éve már nem is voltam.

De, még csak 24 éves vagyok.

Nem szeretném gyógyszerezni magam, ha nem muszáj.

Ha betartom azt, amit anya, akkor rendeződhet ez a dolog magától?

Köszönöm a válaszokat!


2011. szept. 17. 19:42
 1/6 anonim ***** válasza:

A vércukorszintet éhgyomorra, reggel kell mérni.

Nem úgy, hogy nem ettél semmit, csak reggel egy kiflit.

Ha éhgyomorra is magas, irány a doki, mielőtt pl. romlana a szemed meg ilyesmi, gondolom, pontosan tudod, mik a cukorbetegség szövődményei.


És még egy jó tanács: ne amatőröktől kérj tanácsot ilyen komoly dologban, mert ide többnyire tinik járnak, akik szerint a joghurtos tampon bármire jó.

2011. szept. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Első lépésben mindenképpen érdemes diétázni. Került a túl sok szénhidrátot, de ne hagyd el teljesen. Ha el tudod hagyni a cukrot az jó, vigyázz a méz is emeli a vércukrot. Többször egyél keveset. Kérj az étrendedre anyukádtól tanácsot, gondolom ő már tudja, hogy mit lehet enni és mit nem.

Még nem olyan magas a vércukor szinted, hogy ezt ne lehetne csak diétával karbantartani. Viszont a későbbiekben ha hajlamod van rá, akkor lehet hogy szükséged lesz gyógyszerre is.

2011. szept. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Az a baj, hogy éhgyomorra is magas.

7,2 volt.

Tudom, hogy ez nem kívánságműsor, de nagyon-nagyon nem akarok ilyen fiatalon cukorbeteg lenni.

Megijedtem, hogy velem is az lesz, hogy cukorgondozó, meg társai...

2011. szept. 17. 19:48
 4/6 anonim ***** válasza:
Háááát... Nézd, én igazából azt javaslom, hogy ezt beszéld meg a háziorvosoddal, ha ő rábólint arra, hogy veszel egy cukormérőt és megnézed naponta párszor a cukrod a diéta és a sport mellett, akkor oké, de ha ez szerinte nem elegendő fontos, hogy minél hamarabb szakemberhez kerülj.
2011. szept. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A cukorbetegség nem egyszerű torokfájás, amire beszedek ezt-azt, valami majdcsak használ.


Kb. 2 hete hallottam a rádióban: Ma már tudják az orvosok, hogy a cukorbetegségnek 3 fokozata van. Ha időben "elcsípik", akkor gyógyszeres kezelés + megfelelő diéta alkalmazásával a legenyhébb fajtáját képesek véglegesen gyógyítani.


Tehát az ő segítségükkel hamarabb kilábalhatsz belőle, mintha otthon, saját magad által felállított "gyógymód" alkalmazásával kísérletezgetsz.

2011. szept. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2011. szept. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!