Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mivel helyettesíthető a búza...

Mivel helyettesíthető a búza liszt, ill. a cukor? Szeretnék normális, ehető és finom ételt enni ezeknek az összetevőknek a kihagyásával.

Figyelt kérdés

Próbáltam már az édesítőszeres megoldást is, de szerintem köze sincs a cukor által adott ízhez.

Valaki tud segíteni?

Köszönöm


2009. júl. 29. 14:13
 1/2 anonim válasza:
Szia. Hát a lisztet nem tudom. A cukorra tudom, de nehezen beszerezhető. Én Amerikában éltem ott van egy Splenda nevezetű édesítő nagyon nagyon hasonlít a rendes cukorhoz. De abból is csak a kis csomagos a jó, annak még az állaga is cukor szerű. Ha esetleg van ismerettséged kint, akkor ezt tudom javasolni.
2009. júl. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

A sima fehér búzalisztet helyettesítheted teljes kiőrlésű liszttel, tönköllyel, bár ezeknek van sajátos íze.


Én a cukrot teljesen kiváltottam mézzel. Drágább, de íze ugyan olyan. Mindenféle sütit, tortát így készítek. Az arány - 1-0,75hez, azaz 100 gramm cukrot 75 gramm méz helyettesit. Nekem nagyon bevált. Olyan mézet használok, aminek nincs különleges íze, azaz virág vagy akácméz.


A méz is cukor, tehát fogyni nem fogsz tőle, de mivel nem finomított, emészthetetlen, hanem természetes eredetű, olyan, amit az ember már sok ezer éve fogyaszt, ezért függőséget sem okoz, más kémiai reakciót indít be a szervezetben, ettől egészségesebb.

2009. júl. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!