Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Lehet az allergia egyik...

Lehet az allergia egyik formája a pattanás?

Figyelt kérdés
Ha áálatot simogatok, vagy azok hozzáérnek az arcomhoz, akkor mindig több pattanás lesz rajtam. Ez miért lehet?Lehet, hogy allergiás vagyok rá,de mégis miért akkor pattanás formájában jön ki rajtam(ja és csak az arcomon. Ha pl. nem simogatok semmilyen állatot akkor jóval kevesebb pattanásom van. Az mondjuk elég nehéz mert elég sok állatunk van.
2011. okt. 6. 12:48
 1/4 anonim ***** válasza:

A pattanás nem allergiás tünet.Van olyan ha valaki allergiás állatszőrre akkor esetleg kiütéses lehet ami viszket vagy égő kis fájdalommal jár.Ezek már allergiás tünetek.(tudom mert nekem a meggytől vannak ilyen kiütéseim)

Ha tudni akarod,hogy allergiás vagy-e az otthon tartott állatokra akkor érdemes egy allergia vizsgálatot megcsinálni.

2011. okt. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Jó, de akkor miért van az, ha állatot simogatok és közelbújok hozzá akkor másnapra mindig több pattanásom lesz, ha meg nem simogatom akkor kevesebb van?
2011. okt. 6. 13:52
 3/4 anonim ***** válasza:

Vagy nem pattanas, vagy kapargalod az arcodat, es igy a borod ala bevakarod, ami a kormod alatt maradt az allatokbol.

Vagy van valami az allaton, ami gyulladast okoz, mert a pattanas: gyulladás.

2011. okt. 8. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Lehet a pattanás gyulladt, de sosem azért, mert kivülről "felülfertőzöd". A pattanásban nincs gennykeltő baktérium, teljesen steril, még továbbfertőzni sem tudod, nem, hogy bevakarni a kosszal. -.- Úgyhogy ne beszéljetek butaságokat.

A kutyázástól, állatsimogatástól, hozzábújástól nem lehet pattanásod, csak kiütésed maximum. Ha a fejedbe vetted, h biztos az állattól van, akkor már kb pszichésen kijönnek miután odabújsz egy állathoz. Az agyunk irányít mindent. Olyan hormonok termelődhetnek az agyad által, ami pattanást okoz. Lehet, h zagyvaságnak hangzik, de ez is benne lehet a pakliban. De közvetlen módon az állattal való érintkezés nem okozhat pattanást.

Inkább valami ételre gondolj egyébként. Lehet, h amikor simogatod az állatot, éppen utána vagy akkor olyat eszel ami pattanást okoz és tévesen rakod össze a képet. Az étrendedben keresgélj szerintem.

2012. szept. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!