Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szeretek mogyorót, diót...

Szeretek mogyorót, diót rágcsálni. Ha többet eszek, akkor az államon és a szám sarkánál sok pici pötty jelenik meg, nem pattanás. Miért hat rám így a nasi?

Figyelt kérdés
2011. okt. 23. 00:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Van olyan, hogy mogyoróallergia, az USA-ban még haláleset is fordult elő miatta, de neked valószínűleg enyhébb változata van. Nem ártana egy szakembert felkeresned. (allergiavizsgálat céljából)
2011. okt. 23. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Allergia. Sajnos abba kellene hagynod...
2011. okt. 23. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Allergiavizsgálatot a tüdőgondozóban csinálnak (pollenallergia elsősorban, de az egyéb dolgokra /pl. kutyaszőr, mogyoróvaj/ is van tesztanyaguk).

Nem tudom, hogy kell-e oda beutaló a háziorvostól, vagy elég csak időpontot kérni és odamenni.

2011. okt. 23. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

szia!


Nyersen eszed a magvakat, vagy pörkölve? Nyersen csak alapos szárítás után szabad az ótvar miatt!

Nekem is kimutatták anno, hogy allergiás vagyok rá, de semmi bajom tőle. van diófánk, hatalmas mogyoróbokrunk, minden évben eszem a termését.

Kérdező! Próbáld magad visszafogni egy kicsit, egyszerre csak kisebb adagot egyél belőle!

Elmehetsz allergiatesztre, de nekem se jött elő a kimutatott allergiám. Szóval az sem 100%.

2011. okt. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Hát rendesen megleptetek ezzel az allergiával. Valóban az lenne? Erre nem is gondoltam.Mondjuk viszketni is szokott. Pár nap és elmúlik. Nyersen is és pörkölve is eszem.

Nincs fulladás meg ilyesmi, csak ez a pirosság. Vagy fulladás nem minden esetben van allergiánál?

2011. okt. 23. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!