Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan tudnék a hátfájás...

Hogyan tudnék a hátfájás ellen tenni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nagyon sokszor úgy ébredek reggel, hogy fáj a hátam. Főleg hétvégenként(mikor sokat alszok). Hozzátenném, párna nélkül szoktam aludni, vagy csak nagyon laposon, kiskoromtól(16 vagyok) megvagyok szokva. A másik dolog, meg az, hogy a jobb lábam 3 cm-vel nagyobb a másiknál, és hát mérges s vagyok magamra, de lázadó tini létemre nem tudok magamnak parancsolni, és hanyagolom az ortopéd cipőt. Tisztában vagyok ezzel, otthon ha tehetem, akkor azért a megfelelő cipőben vagyok, és ha nem is, akkor úgy szoktam állni, járni, ha nem feltünő, hogy a bal lábamon lábujjhegyen járok. Ez lehet a hátfájásom oka? Mivel lehetne rajta segíteni? Nem akarom, hogy hátgerincferdülésem legyen.

#hátfájás #reggeli hátfájás
2012. aug. 5. 14:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia! Fiú vagy, vagy lány? Ahhoz, hogy az ortopéd cipő nem hordása mit okozhat, az orvosod jobban ért nálam, de szerintem hátfájást is simán. Nem lehetne csinosabb ortopéd cipőt csináltatni, amit szívesen hordasz?


A reggeli hátfájást pedig okozhatja nem megfelelő, például túl puha vagy valahol elgyengült matrac is. Ha teheted, próbálj néhányszor másik ágyban aludni (több különbözőben), ha itt nem jelentkezik a gond, akkor szerintem a matrac lesz a ludas. Állítólag a keményebb matrac jobb a gerincnek.


Ezen kívül végezhetsz gerinctornát is, főleg ha sokat ülsz. Itt van néhány gyakorlat:

[link]


Nekem eddig sem fájt a hátam, vagy csak ritkán, de ettől úgy érzem, hogy jobb lesz. Naponta 2-3 gyakorlatot szoktam ebből megcsinálni, meg a hasprést a végéről ellenirányú gyakorlatnak. Pár hónap után éreztem úgy, hogy "megtaláltam" a hátizmaimat, akaratom szerint tudom mozgatni őket és így tudom változtatni a terhelést a gerincemen.


Amit még szoktak javasolni, hogy ne ülj mozdulatlanul sokáig, 20-30 percenként fészkelődj kicsit, válts pozíciót. A kezedre/karfára támaszkodva, a testedet "fellógatva" is felfrissítheted a csigolyákat, hogy oxigénhez és friss tápanyaghoz jussanak.

2012. aug. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! 16 éves vagyok, és lány. A bal lábam 3 cm-vel rövidebb a másiktól, és a bal forgóm deformált. Az ortopéd így fogalmazza: rajta vagy azok listáján akiknek előbb vagy utóbb műforgó fog kelleni. Az ortopéd cipővel az a helyzet, hogy szégyellem. Az általános iskolában én voltam a "csámpás", pedig kinézetre teljesen normálisan járok, csak a cipőm más. Nem akartam megint 4 évig a kiközösített lenni a gimnáziumban, ezért hanyagolom, csak testnevelésen van ajtam... és jobban is érzem magam. Viszont nagyon félek a hátgerincferdüléstől, éppen ezért is kérdeztem rá a hátfájásra. A matracomat inkább keménynek mondanám, nem süpped be alattam ha ráfekszem. Az ágycserét kipróbálom, ha lesz rá lehetőségem. A tornákat pedig előre is köszönöm, hozzáteszem az esti "edzésemhez".
2012. aug. 5. 19:51
 3/4 anonim ***** válasza:
A gerincferdüléstől ne félj, én 188 vagyok, hirtelen nőttem és csak enyhe a ferdülésem, viszont állandóan fáj, de el kell járni úszni, gyógytornázni, gyógymasszázsra, és az sem árt ha húzódzkodást végzel, viszont sok gyakorlatot tilos végezni, nézz utána. 23/F
2012. aug. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szervusz! Én is elég hátfájós és derékfájós vagyok. Nincs gerincferdülésem egyszerűen az irodai ülőmunkában fájdul meg. Én Thai masszázsra járok vele és teljesen eltűnik a fájdalom. Nagyon meg vagyok elégedve a masszőrömmel, így bátran tudom ajánlani. Thai Masszázsközpontba járok a nyugatinál. Szerintem segíteni fognak neked is.
2012. aug. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!