Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Zsibbadás, szédülés, hányinger...

Zsibbadás, szédülés, hányinger: mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Kb. egy hete vettem észre, hogy akárhogy fekszek, alvás közben mindig elzsibbad a karom. Néha olyannyira, hogy nem érzem a saját tenyerem: ha a másik kezemmel hozzá érek, mintha idegen keze volna. Általában az egész karom zsibbad el.

Eddig úgy voltam vele, hogy biztos mindig elfekszem mostanság.

Tegnap délután óta viszont enyhén hányinger tör rám néha, és úgy szédülök, mintha részeg lennék.


Nagyon ritkán dohányzom, droggal nem élek, alkoholt egyáltalán nem fogyasztok. Elég vékony vagyok, sajnos ez családi örökség, vagy 6 éve 40-41 kg a súlyom. Egy időben évente vettek tőlem vért, mert a fehér bőröm miatt azt hitték, hogy vashiányos vagyok. Mindig minden majdnem a maxon volt.


Tudom, hogy rendszertelenül eszem, sajnos szegény körülmények között nőttem fel. Bizonyára ezért is vagyok ennyire sovány. Régen sportoltam, de az anyagi körülmények miatt ez abbamaradt. Aztán porckopásom lett, szóval már nem is nagyon futhatod, guggolhatok stb. Jelenleg sajna nincs munkám, ezért sokat vagyok itthon, de rendszeresen gyomlálok a kertben, sétáltatom a kutyákat, elmegyek a boltba, szóval azért mozgok.


Középiskolás koromban sokat betegeskedtem, állandóan fájt a hasam. Mikor megjött, mindig annyira begörcsöltem, hogy nem tudtam elmenni egyedül a mosdóba sem. Mint utólag kiderült, ez a stresszes körülmények miatt volt. Most már nem szülőkkel lakom és ez a rendszeres görcsölés el is múlt. Azonban még mindig nem mondhatnám, hogy stresszmentes az életem. Az utóbbi hónapokban viszont egyre erősebben és egyre sűrűbben fájt a fejem. Szerencsére pár hete (talán egy hónapja) ez abbamaradt.


Mint írtam, munkanélküli vagyok, így nincs TB-m, ergo nem tudok orvoshoz menni. Tudom, hogy kéne, de nincs rá lehetőségem. Anno állandóan járkáltam az orvoshoz, a hasfájásomra sem mondott semmit. Sokat fájt a derekam környéke is, aztán tavaly tavasszal derült ki, hogy örököltem a családomtól a vesekövet.


Remélem nem hagytam ki semmi lényegeset. Ha valakinek van hasonló tapasztalata vagy ötlete az orvoson kívül, akkor várom a válaszát! :)



2014. júl. 27. 15:02
 1/2 anonim ***** válasza:

honnan a fenéből veszitek, hogy nincs tb-tek, ha munkanélküliek vagytok????


minden magyar állampolgárnak alanyi jogon jár a tb-s orvosi ellátás. Amennyiben nem fizetsz járulékot, akkor adótartozásod lesz, amit attól függetlenül be fognak hajtani, hogy mentél-e orvoshoz a nemfizetés időszakában vagy nem.


A doki max figyelmeztet, hogy "pirosban" a taj számod, de el fog látni.

2014. júl. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Amikor begörcsöltem a vesekövemmel, akkor esti sulira jártam, de az iskola (mint kiderült nem csak nálam, hanem sok diáktársam esetében is) nem intézte el az igazolást vagy nem tudom mit, hogy diák voltam és járt a TB. Nagyon száj húzva láttak el csak, aztán hónapokig leveztem a NAV-al (és itt jegyezném meg, hogy egy darab lezárt borítékban küldtem el minden szükséges iratot, ők állítólag mégsem kaptak meg mindent...). Annyit sikerült egy jó fél év után elintézni, hogy van tartozásom, ami valószínűleg az az egy év, mielőtt az esti suliba jártam, dátum nem volt feltüntetve, csak az összeg.

Sokaktól hallottam, hogy nem mindegy, hogy hova megy az ember orvosi ellátásért, mert valahol nem látják el az embert, ha nincs TB...

Egyébként tisztában vagyok vele, hogy majd ha lesz bejelentett munkám, akkor abból vonni fogják havonta, de ezzel a válasszal nem kerültem előrébb a problémámmal... :)

2014. júl. 30. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!