Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Édesanyám rosszul van, mit...

Édesanyám rosszul van, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Reggel 8ra szokott dolgozni menni, de nem tud felkelni 7 óta. Mert szédül és elmondása szerint ha mozog hányingere van. Mit kellene csinálni?Valamit enni/inni?Gyógyszert már vett be, de nem hat. Köszi előre is!18/L

2014. júl. 17. 08:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Próbáljon meg felkelni, és menjetek el a háziorvoshoz. Ha nagyon szédül, neurológiai oka is lehet, a háziorvos egy egyszerű neurológiai fizikális vizsgálattal tud tájékozódni. Ha úgy ítéli meg, akkor tovább küldi a neurológiára.


Ha nagyon rosszul lesz, sugárban hány, bármi egyéb ijesztő tünet van, azonnal hívjátok a mentőt.

2014. júl. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Most felkelt, elment wc-re. Azt mondta, hogy ha délután sem múlik el akkor kell az orvos. Ilyenkor valami cukros víz?
2014. júl. 17. 08:41
 3/11 anonim ***** válasza:
Cukrosvíz, ha 3 alatt van a vércukra. Megmértétek?
2014. júl. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Vagy a háziorvos ki is megy, ha valaki nem tud, mert : annyira felfázott vagy ilyen miatt.

Nekem ilyen attól volt, hogy evés után mozogtam, de ezer oka lehet még és én ki tudam pihenni,ő nem biztos.

Gyógyszer se hat 1.5 óra minden esetben

2014. júl. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Kávét kért, de nem lett tőle jobban. Hányingere van.. Volt már ilyen többször, de általában délre elmúlt.. Addig meg nem akar orvost hívni
2014. júl. 17. 08:56
 6/11 A kérdező kommentje:
A háziorvos nem rendel...
2014. júl. 17. 09:10
 7/11 anonim ***** válasza:
Helyettesítés biztosan van valahol, de ha más nem, akkor a kórházba menjetek be.
2014. júl. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
SZerintem olyan helyen lakik, hogy nincs minden nap rendelés, ezért nem rendel, helyettesítés akkor van, ha van rendelés, de adott orvos nincs.
2014. júl. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

a kávé pont enm jó a hányingerre, az is lehet, amiatt rossz a gyomra. ha sokat iszik, gyomorfekélye is lehet.

inkább citromos víz enyhíti az ingert.


nekem még napszúrás jutott eszembe, ha nyílt levegőn dolgozik. sok vizet inni, pótolni a sót, világos fejfedő.


meg lehet próbálni még azt, hogy a hasára ahol fáj meleg valamit teszel. jobb lenne, ha orvos is tudna erről, mert ez arra utal, hogy vagy immunrendszeri vagy agyi probléma.


ha csak a vérnyomása alacsony és azért szédül, akkor az előbbi. akkor viszont immunerősítő teákat kell, pl vörös fokföldi rekettye, mehet multivitamin cvitaminnal (1000mg felett).


érdemes lenne még megpróbálni olyan jóga pózokat, ami javít a vérkeringésen, de csak akkor ha biztosan nem agyi eredetű.

2014. júl. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mérjetek vérnyomást. Lehet, hogy az a gond. esetleg elkapott vmit pl. vírus fertőzést. ha nem lesz jobban holnap doki.
2014. júl. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!