Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Kamrai ritmuszavarba valóban...

Kamrai ritmuszavarba valóban meghalnék? A pitvarfibrilláció tényleg nem veszélyes?

Figyelt kérdés

Van valamiféle ritmuszavarom de még nem tudják pontosan mi. Egyfajta remegést érzek fizikai terhelés hatására, és utána hernyómozgás szerű szívverést érzek egy ideig. Ijesztő, de ennyi, általában pár másodperc alatt elmúlik (ha leállok a terheléssel)


Az orvosok eddig nem tudták megmondani mi, mert a 24 órás holter vizsgálatoknál nem jött elő. De azt mondják, ha veszélyes lenne, már nem élnék. Bízzak bennük?



2014. dec. 5. 13:59
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
a remegés természetesen mellkasi. A ritmus tudom, hogy kiesik, mert a barátnőm is érezte a pulzusomon. viszont a vizsgálatokon nem jött pont elő.
2014. dec. 5. 14:02
 2/17 A kérdező kommentje:
4 éves vagyok, szóval még fiatal.
2014. dec. 5. 14:03
 3/17 A kérdező kommentje:
24
2014. dec. 5. 14:03
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha terhelésre jön elő, akkor kérj terheléses szavvizsgálatot.Ott majd futógépezni vagy bicajozni kell és akkor nagyobb eséllyel kiderül.Gondolom, mikor holter volt, akkor nem csináltál semmi nehezebb munkát, ezért nem jött elő.Vannak veszélyes és nem veszélyes ritmuszavarok.De a pitvarfibrilláció kétségtelenül az.Ilyenkor gyengén és abszolút szabálytalanul ver a szív, talán erről ismerhető fel legjobban, neked nem az lehetett.
2014. dec. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Tudom, de sajna futásra nem jött elő. Néha előjön, néha nem. Most például betonoztunk, és ahogy a zsákokat emelgettem, behajolásnál, stb szinte másodpercenként, le is álltam pihenni...
2014. dec. 5. 14:19
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Majdnem teljesen hasonló tüneteim vannak nekem is már 25 éve. Teljesen ki vagyok vizsgálva minden rendben van. Nálam ezek a panaszok2-3 havonta jönnek elő és tartanak kb 1 hétig, utána nincs panasz. Megtanultam vele élni. Hajolásnál pl előtte veszek egy mély levegőt, a rekeszizmot befeszítem és így panasz.
2014. dec. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Na ugyanezt csinálom. Szerintem valami magánorvosnál kellene kivizsgáltatni, ahol nem csak 24 óráig ecg-znek. Hanem mondjuk rendesen egy hétig rögzít.
2014. dec. 6. 11:13
 8/17 anonim ***** válasza:
Lehetséges ám az is, hogy mozgásszervi eredetű!Tehát ortopédiai viszgálat sem ártana.A hát, a gerinc is sugározhat mellkas fele és bizony ilyen eredetű problémák néha a szív munkáját is megnehezíthetik, pl ha helytelenül emelsz fel vagy cipelsz valamit.Például a gerincferdülés is bekavarhat!
2014. dec. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
6. vagyok. Mennyire vagy ideges tipus? Én azt veszem észre, hogy amikor idegeskedek akkor nincs panaszom, hanem később, amikor már nincs okom az idegeskedésre akkor jönnek elő ezek furcsa hullámzó érzések. A panaszos időszakban például nem tudok a bal oldalamon feküdni, mert akkor érzek ott egy furcsa mozgást. Amikor vége ennek a rossz periódusnak akkor hónapokig vígan fekhetek a bal oldalamon.
2014. dec. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

ugyanez van nálam is. Neked az orvosok mint mondtak?

Engem el küldtek volna még elektrofiziologiai vizsgálatra de sikertelen ecg nélkül szerintem indokolatlan.

2014. dec. 6. 12:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!