Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Kamrai ritmuszavarba valóban...

Kamrai ritmuszavarba valóban meghalnék? A pitvarfibrilláció tényleg nem veszélyes?

Figyelt kérdés

Van valamiféle ritmuszavarom de még nem tudják pontosan mi. Egyfajta remegést érzek fizikai terhelés hatására, és utána hernyómozgás szerű szívverést érzek egy ideig. Ijesztő, de ennyi, általában pár másodperc alatt elmúlik (ha leállok a terheléssel)


Az orvosok eddig nem tudták megmondani mi, mert a 24 órás holter vizsgálatoknál nem jött elő. De azt mondják, ha veszélyes lenne, már nem élnék. Bízzak bennük?



2014. dec. 5. 13:59
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Tapasztalataim szerint legyengültség esetén gyakrabban jön elő, nálam is kiváltó okok általában:

Hajolás,

Hirtelen ugrás esetleg,

Bal oldalon fekvés,


A tünetek nálam is enyhíthetőek a rekeszizom feszítésével, nagy levegővétellel.


Enyhe, fokozatos edzés (kis mozgás, futás) esetleg forró fürdő, erősebb befűtés, izotóniás ital szokott segíteni.


Észrevételem szerint a tünet néha egybefügg a só-folyadékbevitellel is. De főleg a folyadékbevitellel.


És továbbra sem tudom (bár tudok vele együtt élni) hogy tartósabb esetben ez a "furcsa belső mozgás, remegés.." eredményezhet-e szívleállást.... ez a legagasztóbb!

2014. dec. 6. 14:29
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Hirtelen szívhalál olyan embert is érhet, akinek nincs semmilyen érezhető szív panasza.Igy tehát felesleges emiatt aggódni.
2014. dec. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Mint írtam már 25 éve vannak ezek a panaszaim, több kivizsgálás volt, terheléses EKG, szívultrahang. Minden tökéletes. Nincs semmilyen kóros kamrai falmozgás. A szívem erős az EF érték 75%, amire a kardiológus azt mondta kíváló. Gond nélkül kerékpározok egy huzamban 30 km-t. A vérképedben ellenőrizd a kálium értéket, az ha alacsony akkor lehet több panasz.

A folyadékról. Nem vagyok iszákos ember, de néha 1-2 évente becsúszott egy kis nagyobb ivászat. Na másnap akkor aztán fokozott tünetek. Így aztán megtaláltam a másnaposság elleni praktikát. Nem kell inni. Az alkohol nagy mértékű vízhajtó és ezzel a kálium is távozhat a szervezetből.

A legfontosabb, hogy ne pánikolj, vigyázz a táplálkozással ( ne puffadj), mozogj sokat.Szedjél kúránként Panangint, abban van magnézium és kálium is.

2014. dec. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Igen, ezt mondták nekem is, hogy az ionháztartással lehetnek gondok. Épp ezért egyrészt a panangin nevű káliumos tablettát szoktam szedni (csak úgy magamtól, barátnőmé volt) megelőző célból, illetve izotóniás italt vásárolok.


Ezek szerint ebben is egyeznek a dolgok, mert ezt egy mentőstiszt mondta, amikor korábban rosszul voltam egyszer, hogy az ionháztartás borulhat meg, és valószínűleg igen.


Akkor hát :) úgy néz ki nem vagyok egyedül a problémával, ez megnyugtat, és az is, hogy tudsz ezzel élni. Én is rendszeresen sportolok, a 30 km kerékpározás nálam is megvan néha (pest-vác, néha még vác alá is)

2014. dec. 7. 01:15
 15/17 anonim ***** válasza:
Amúgy iszol elég folyadékot? Alszol rendesen?Mert ezek hiánya is okozhatja.csinálhat fura tüneteket.Káliumot nem jó orvos tudta nélkül szedni.
2014. dec. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Helló! Van valami fejlemény?
2015. szept. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Esetleg ha még aktuális olvasd el:

[link]

2019. dec. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!