Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Az iskola miatt fájhat gyakran...

Az iskola miatt fájhat gyakran a fejem?

Figyelt kérdés

Pár hónapja nagyon gyakran fáj a fejem, szinte minden nap. De csak olyankor, amikor iskolában vagyok, gondolom mert alig szellőztetnek, meg az osztálytársaim is minden szünetben üvöltöznek, én meg amúgy is érzékenyebb vagyok a hangzavarra...Meg ott van az is, hogy iskolaidőben alig tudom magam kipihenni, esténként örülök, ha ilyen 4-5 órát alszok.

Ugye fájhat csak emiatt a fejem? Kicsit megijedtem, mert egyik barátnőm már olyanokat is kitalált, hogy lehet, hogy agydaganatom van meg valami agysérvem meg mit tudom én micsodám...


2015. márc. 9. 17:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Fájhat igen a levegőtlenségtől, a fáradtságtól, éhségtől, szomjúságtól, ha nem jó a szemed attól is.

Miért alszol rendszeresen ilyen keveset?

Eszel rendesen?

2015. márc. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A tartós kialvatlanság egyik következménye is lehet a fejfájás. A kialvatlanság miatt jobban zavaró lehet a hangos környezet, érzékenyebb lehetsz mindenre. Akár a kissé szennyezettebb, oxigénben kissé szegényebb vagy CO2-ben kissé dúsabb levegőre is ami a téli fűtési időszakban szokott előfordulni. És mindezt kipihenten lehet hogy észre sem vennéd.
2015. márc. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A tartós kialvatlanság akkor is előfordulhat ha kistestvér születik és éjszaka sokat sír. A gyereksírás a legkimerítőbb hang egyes források szerint. És szerintem is. Írtad is hogy a többiek hangoskodása is zavar. Tehát a sikoltozás is fokozza a kimerültséget ha már eleve kialvatlan vagy.

Társasházban volt már olyan szomszédom ahol gyerekek sikoltoztak éjjel-nappal, amitől maguk a lakás lakói sem tudták kialudni magukat hónapokig. (Mentálisan beteg volt az egész családjuk). A hangtól olyan voltam mint aki most érkezett meg gyalogos világkörüli útjáról, persze úgy mint ha út közben néhány úthenger is elütött volna. A kialvatlanságtól agresszív lett az a család is, sok szomszéd meg fejfájásra panaszkodott. Én meg pszichés köhögésre. Aztán közös összefogással szó szerint elzavartuk a folyton hangoskodó családot és azóta senkinek sincs egészségügyi panasza.

2015. márc. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Azért alszok ilyen keveset, mert eleve sokat kell tanulni délutánonként és mire csak egy tantárgyat megtanulok, eltelik egy csomó idő, aztán szeretnék pl. olvasni is, meg egy kicsit beszélgetni legalább skype-on pár barátommal, ami megint nagyon sok időt vesz igénybe és mindig lesz vagy éjfél-hajnali egy, mire lefekszek és 5:30-kor kell kelnem.

2015. márc. 9. 18:15
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze fejfájást okozhat például még az is ha valaki napi 1-2 órát folyamatosan mobiltelefonál, a fejéhez tartva a telefont.
2015. márc. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én nem szoktam telefonálni :/
2015. márc. 9. 19:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!