Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Páromnak 140-160/88 kb a...

Páromnak 140-160/88 kb a vérnyomása alapban. Semmilyen melléktünete nincs. Aggódom érte. Nagyon magas ez? 35 éves

Figyelt kérdés
2010. máj. 8. 22:32
 1/5 A kérdező kommentje:
Már régóta ennyi, tartósan. Orvoshoz nem akar menni. Gond ez úgy is, ha mindig ennyi volt és sosem volt rosszul? Segítsetek
2010. máj. 8. 22:33
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Bármennyi éves 120/80 körül kéne lennie.Hypertónia betegsége van.vagyis önálló magasvárnyomás.Ami aztán tönkre tesz mindent.A szivet a vesét,a hasnyálmirigyet.Orvoshoz kéne mennie és egy egyszerű tablettával meg lenne oldva a dolog és 50 éves korára nem lenne nyomorék.Csak ezt a férfiak nehezen értik meg,mert gyengeségnek tartják beismerni,hogy nekik is lehet bajuk.Az én férjemnek is ez volt 20 évig.Hiába nyaggattam.3 éve majdnem meghalt,most erős cukros.És sívna néz rám,hogy igazam volt,de már késő.Leszázalékolták.
2010. máj. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Tenyleg vedd ra valahogy ot, hogy menjen el orvoshoz, ez NEM JATEK.Valahogy gyozd meg.
2010. máj. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Feltétlenül menjen orvoshoz. Ez betegség, amit kezelni kell. Én tavaly jártam így és majdnem belehaltam. Ne várjátok meg a rohammentőt, mert egy életre nem felejtitek el, főleg az, akit visznek!!!!
2010. máj. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

CSENDES GYILKOSnak nevezik a magas vérnyomást, mert tünet nélkül eléldegélnek vele, aztán jön az AGYI KATASZTRÓFA, az agyvérzés. Bénán, dadogva vagy teljesen magatehetetlenül tovább élni, nagyon keserves, állíthatom, láttam, bár e nélkül is el tudnám képzelni. Talán ez esetben is ki kellene nyílnia a fantáziának.

Életem utolsó negyedében volt nekem csupán szerencsém a hasonló adatokhoz, tényleg szerencsém volt, mert nekem fejfájással járt, aminek okát azonnal ki akartam kutatni. Most egy nagyon korszerű gyógyszert szedek naponta, amióta leadtam 11 kilót, már csak az eredeti tabletta fele is elég. Tovább igyekszem fogyni, és reménykedem, hogy vérnyomások normális értékre áll.

Tehát saját magunk is tehetünk vérnyomásunk normalizálása érdekében, de addig is, amíg némi sikert érünk el, feltétlenül kell az orvosi segítség a nagy baj megelőzésére, ami elkerülhetetlen, csak idő kérdése.

Kérdezőt sajnálom leginkább, mert majd az ő nyakába szakad a makacs, ostoba ember , ha saját hibájából eljut az agyvérzésig, a cukorbajig és egyéb csemegékig. Majd szívat vele, ki tudja, hány esztendőig, amíg végre meghal. Szép kis jövő. Részvétem a betegnek is.

2010. máj. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!