Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Diprophos injekció-ról mi a...

Diprophos injekció-ról mi a véleményetek allergia ellen? Volt aki már beadatta ez ellen?

Figyelt kérdés

mert én azt hallottam,hogy ez jó az allergia ellen?

volt-e mellékhatása valakinél?


2010. máj. 12. 05:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
A diprophos injekció sok mindenre jó. Reumára, asztmára, allergiára. De hormon készitmény. Mellékhatásaként ödémás lehetsz, sőt súlyos csontritkulást okozhat.
2010. máj. 12. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én az idén szeretném beadatni először. Van olyan ismerősöm 1x adatta be, azóta tünetmentes, több éve. Nagybátyám már beadatta, teljesen tünetmentes. Én úgy tudom, hogy évi 1-2 még nem olyan káros. De tény, hogy lehet mellékhatása. Én már 17. éve vagyok allergiás, a gyógyszerek már nem használnak, elviselhetetlen, élhetetlen az a 2-3 hónap/év. Ezért döntöttem e mellett. 1x biztos nem árt. Kipróbálom.
2010. máj. 12. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Igazad van, egy injekció még nem hiszem, hogy súlyos mellékhatásokat okoz. Tényleg nagyon jó gyógyszer, én asztmára kaptam. Előtte szinte elviselhetetlen volt az életem a sok roham miatt, de ez egy időre teljesen tünetmentessé tett. Csak sajnos én éveken keresztül havonta-két havonta kaptam, igy a csontjaimat teljesen tönkretette. Viszont ha nem használtam volna, akkor a mindennapi életemet nem tudtam volna normálisan élni.
2010. máj. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Kedves első! Az ödéma nálad jelentkezett? Ha igen, milyen formában? Volt még vmilyen mellékhatás a fentieken kívül (nem mintha ez nem lenne elég)? Sajnálom, hogy ennyit kellett felszedned! Sokszor azt hiszem nálam rosszabbul már nem lehet lenni, de ezek szerint igen. 2. voltam
2010. máj. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Igen! Sajnos nálam az ödéma is jelentkezett. Bevizesedett a lábam, az arcom felfújodott, sőt a hasam is. Úgynevezett holdvilág képü lettem. Ezt inkább azok vették rajtam észre, akik ritkábban láttak. Szabályszerüen felfújódtam. Ez a hormon készitmények mellékhatása. De tényleg nem akarok senkit lebeszélni a Diprophosról, mert sok mindenre viszont nagyon jó. Szerintem ha évi egy-két injekció elég a kezeléshez, akkor a mellékhatások is elhanyagolhatóak. Csak nem árt ha te kéred meg az orvost, hogy figyeljen a lehetséges mellékhatásokra is, mert nálam nem törödtek vele, és igy elég későn vették észre.
2010. máj. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mennyi szurit kaptál amitől ennyire ödémásodtál?
2010. júl. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én sajnos sokat, évekig folyamatosan kaptam az asztmámra. Általában 6 hetente egyet. Egy idő után volt olyan, hogy kórházba kellett befeküdnöm vizhajtásra, mert minden reggelre bedagadt a szemem, estére a bokám, stb. Hiába szedtem otthon vizhajtót, az kevés volt.Ettől függetlenül nagyon jó gyógyszernek tartom a Diprophost, csak nem szabad ilyen sokat használni. Az én orvosom jót akart, csak kicsit figyelmetlen volt.
2010. júl. 5. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Én évek óta ezt kapom. Évente egyet adatok be magamnak, augusztus közepe körül, mert ekkor kezd durva lenni a parlagfű szezon. Egy injekció hatása kb. 1 hónapig tart, tehát a legrosszabb időszakra elég évi egy szuri. Korábban szedtem tablettát, ittam szirupot, használtam szemcseppet és orrsprayt. A Diprophos óta ezekre nincs szükségem.
2010. aug. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mikor szoktátok beadatni az injekciót? Elég akkor amikor a tünetek megjelennek? Már felirattam és ki is váltottam, már csak be kell adatnom. Már érzem a levegőben a parlagfüvet, egy-két prüszkölés már volt. Ráérek még, vagy már adassam be?
2010. aug. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A Diprophos szinte azonnal hat, tehát akkor adasd be, amikor úgy érzed, kezd komollyá válni az allergia. kb. 1 hónapig hatásos
2010. aug. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!