Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » A lányom szorongással és...

A lányom szorongással és enyhe depresszióval küzdd.Születése nem volt komplikáció mentes,trauma érte.A pszichológusa azt mondta,szerinte a születési trauma miatt lettek mentális gondjai és hipnózisra javasolja.Lehetséges ez?

Figyelt kérdés
Számomra kicsit hihetetlen,hogy születése komplikáltsága miatt lenne most,16 évvel később mentális gondja,ami kb.2 éve jelentkezett.Ő sem emlékszik a születésére,és senki akit megkérdeztem.A hipnózis az veszélytelen dolog?Nem biztos hogy szeretném ezt a gyereknek.
2021. febr. 10. 18:24
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

10.

A pszichiátert nem tartják szükségesnek.Sem a háziorvos,sem a pszichologus.

2021. febr. 10. 21:03
 12/17 Grimfox ***** válasza:
49%
Ez pedig szomorú...Ő a szakorvos. A pszichológus nem orvos, pszichológiát tanult főiskolán, de nem orvos. A háziorvos pedig nagyon nem ért a pszichés betegségekhez. Engem két évig tömött xanax-szal, mire tele lett a hócipőnk, és kértünk egy beutalót pszichiátriára, mikor már az ágyból is alig tudtam felkelni. Ha mást nem is, de legalább tanácsot tud adni a pszichiáter, mivel ő szakosodott orvos.
2021. febr. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Én a 16 évesemet nem szeretném nyugtatózni és stb.Ezt magának kell leküzdenie,segítséggel,de nem gyógyszerekkel.Sajnos saját tapasztalat.


Mégegyszer köszönöm a válaszokat.

2021. febr. 11. 08:53
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk pszichiátriai betegségeknél (legyen az szorongás és/vagy depresszió) pont nem lehet és szabad saját tapasztalatra hagyatkozni, ugyanis a mentális tűrőképesség nem egyforma az embereknél. Nem vagyok gyógyszerpárti és nyilván én is mellőzném amennyire lehet, de azért biztosan nem szenvednék évekig csak azért mert "gyógyszert biztos nem" felkiáltással élek. Ráadásul a jelenlegi helyzet sokkal rosszabb is lehet, pláne kezeletlenül vagy éppen félrekezelve és míg most lehet enyhe dózisú gyógyszerekkel pár hónap alatt rendbe jönne, addig lehet 1 vagy éppen 2 év múlva sokkal erősebb gyógyszerekre lesz szüksége, akár évekig is. Én azt mondom, vidd el egy pszichiáterhez, hallgassa meg ő is a lányod, kérdezd meg mit javasol. Ő látja a helyzet súlyosságát. A pszichiáter sem feltétlen jelent gyógyszerezést, de ezt nyilván ő tudja megmondani.
2021. febr. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, de nem valószínű, sajnos ez a fogyasztói társadalom mellékhatása ebben a korban.

Ha jó a szakember tudja hogy melyikhez küldjön, van pszichiáter, pszichológus, ezekből pszichoterapeuta, mentálhigiénés szakember.. Jó szakember tudja mit kell tenni, de a betegnek is meg kell csinálnia a dolgokat, a szívgyógyszer sem hat ha a beteg nem szedi.

2021. febr. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
100%

Igen lehetséges. Amiatt is kialakulhatnak ilyen problémák, ha mondjuk a terhesség alatt az anyát vagy a családot érte valami nagy trauma vagy stresszes időszak.

És szerintem ebben a hipnózis segíthet az alapján, amit én tudok róla. Van akit nem lehet hipnotizálni, de ártani biztos nem fog. Ha nekem 16-17 éves koromban kiderült volna már, hogy ilyesmi problémám van én örömmel mentem volna bele, hogy mielőbb megoldódjon minden. De helyette még 27 évesen is ezzel kell küzdenem.

Örüljetek, hogy olyan pszichológussal találkoztatok, aki felismerte, hogy ez is lehet egy lehetséges probléma forrás.

2021. márc. 31. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, javasolnom olvass utána a születès èlmeny feldolgozó terápiáknak, ha hipnózist nem is szeretnèl (bár szerintem a fejedben más lehet a hipnózisról az elképzelés) de csak nem stimmelhet valami, ha ennyire támadólagosan reagálsz arra hogy felfedezzük valami nem jó nálatok, túl tökéletesnek állítod be, ez valaminek -lehetsèges hogy tudattalan szinten, tehát nem mondom hogy szándékosan - elfedni próbálsz valamit. azzal hogy nem gyógyszer kell azzal maximáliasan egyet értek de azt írod sajat tapasztalat, ezt úgy értem te már szedtél, akkor csak van ott valami... Egyébként egy újszülött nem olyan mint egy növény ahogy valaki ezt írta fentebb. Egy tárgy is például ha süteménst sütsz és keletkezik rajta valami hiba az ott marad sütés után is, lehet ez hülye pelda de ha megkarcolsz valamint az is ott marad.... Tehat nagyon is reális dolog, az ember fejlődésèt személyiségèg az első három éve határozza meg, és azért most bukkant fel a probléma mert a kamaszkor az úgymond második szülés, ekkor szinte olyan mint egy kisgyerek Feldmar Andrásnal olvastam erről nem tudom pontosan megfogalmazni, de olyan szükségletei lesznek, olyan sérülékeny stb mint egy három éves....erre nem pszichiáter kell hanem pszichoterápia, de nem mond hülyeséget a hipnózissal. Vajon tényleg a gyerekedet felted, vagy arról félsz amit esetleg elohozhat a hipnózis?
2021. máj. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!