Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Homeopátia=placebo Vagy ez hiba?

Homeopátia=placebo Vagy ez hiba?

Figyelt kérdés

Több, általan ismer gyógyszerészbek ez a véleménye. Patikatulajok forgalmaznak is m,indent amire kereslet van, maguknak soha nem vennének.

Én egyszer próbáltam (urtica urens)nekem sem segített. Kisérleteztem is, egyszerre benyeltem egy kisüveggel,fini volt, de a tejtermelést nem szaporította meg.


2009. febr. 2. 22:06
 1/7 anonim ***** válasza:
20%

Az előadás végén a professzor megkérdezi, hogy van-e valakinek kérdése az elmondottakkal kapcsolatban. Egy fiatal hallgató feláll:

-Professzor úr, én nem egészen értem azt az utolsó egyenletet a táblán.

Mire a professzor:

-Ez nem kérdés volt, köszönöm szépen a figyelmet. - És távozott.


Amit te írtál, az sem kérdés, így nem várj rá választ! Keress valami vitatkozós-elmélkedős oldalt hozzá.

2009. febr. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%

Szia!

Elég sok cikket elolvastam a homeopátiáról -némelyik tudományos, némelyik csak annak tűnik. Az eszem egyik része azt mondja, hogy igaza van, logikusnak tűnik az, hogy a nagy hígítás miatt a homeopátiás készítményekben már egyszerűen nincs hatóanyag és csak a placebo hatás érvényesül.

Viszont ott van a másik fele, hogy akkor a gyerekeknél és az állatoknál miért működik? Mert nem hiszem, hogy attól, hogy anya vagy a gazdi adja és akkor biztos, hogy jó.


A homeopátia a "hasonlót a hasonlóval gyógyítani" elv alapján működik. Kezelés esetén a beteg azt a gyógyszert kapja homeopátiás hígításban és elkészítési módban, amely hígítatlanul az egészséges emberben a beteg panaszaihoz leginkább hasonló tünetekkel jár. Parányi dózisban használja a gyógyszereket, ellenkező esetben súlyosbítaná a tüneteket. Ennek alapján amikor te kísérletképpen bekapkodtad az egész tubust, akkor pont az ellenkezőjét érted el vele, mint amit szerettél volna.

Ha utána olvastál volna, akkor rájöhettél volna, hogy nem mindenkinél ugyanazok a szerek hoznak pl. nagyobb tejtermelést. Valakinek az urtica urens használ, valakinek a ricinus communis, persze egyiknél sem mindegy, hogy milyen potenciálban (CH5-ös szaporításra, CH 15-ös apasztásra). Feltételezem, hogy amikor megvetted a patikában egy szóval sem mondták, hogy hogyan, milyen dózisban alkalmazd. Én inkább ezt látom nagy problémának. Ha már tart egy patika ilyen készítményeket, akkor mondjon már egy pár szót, hogy hogyan kell alkalmazni. Ha meg nem ért hozzá, akkor irányítson homeopatához, orvoshoz. Ha még van kedved próbálkozni: mind a kettő adagolása: naponta 2-3x5 golyó, valakinek folyamatosan kell szedni, valakinek 3-5 nap után pár nap szünetet kell tartania.

Az majdnem mindegyik homeopátiás készítményre igaz, hogy pár nap múlva jelentkezik a hatása pont abból kifolyólag, hogy nem a tünetet kezeli, hanem a szervezetet serkenti öngyógyításra. Szóval nem úgy működik, hogy bekapkodod és fél óra múlva megoldódik a problémád.


Nagyon sokan hisznek benne, nagyon sokan nem. Az a jó a felnőttségben, hogy ezt mindenki maga dönti el.

2009. febr. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Valóban nem sokat tudok ezekről a készítményekről. Az is igaz, hogy soha senki nem mondott semmit róluk amikor vásároltam. Mivel,és ebben biztos vagyok, hogy károsak nem lehetnek én megpróbálom az általad javasoltakat!

Hátha, veszíteni úgysem lehet!

2009. febr. 3. 13:30
 4/7 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem homeopátia=placebo, DE: placebo-kontrollos vizsgálatokon derült ki, h az emberek egy része (jó része) adott betegségekből képes a placebótól is meggyógyulni. Tehát a lelki faktor nagyon fontos a gyógyulásban, a homeopátiás szerek pedig (ha mást nem is) ezt segítik, ezért szerintem érdemes velük próbálkozni.
2009. febr. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%
Akkor jól gondoltam, hogy nem kaptál felvilágosítást. Javaslom a Homeopátia napjainkban c. kiadványt, ezt a patikában (is ) be lehet szerezni: egyes gyógyszertárakban ingyen adják, másokban 300-500 Ft-ért.
2009. febr. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem a haldokló kutyámnak adott a doki homeopátiát, mikor káliumot kellett volna.
2009. márc. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha hinni akarsz benne, hogy a homeopátiás szer használ, akkor higyj. Ha jobban bízol a megmagyarázható, megérthető dolgokban, akkor használd a modern orvoslás eszközeit. Sokan azért hisznek ebben-abban, mert a mögöttes elvek megértése túl fárasztó, ahhoz akarni, dolgozni is kell, nem csak beszopni a mannát. Én nem hiszek semmiben, amit legalább alap szinten nem értek meg. Az a baj, hogy a mai magyar iskolarendszer nem érteni, csak hinni tanítja meg a tanulókat. A politika is arról szól, hogy hidd el, amit mondanak, ne gondolkozz. A csapból is ez folyik, így aztán egy csomóan jól megélnek abból, hogy bárkivel bármit el lehet hitetni.
2009. ápr. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!