Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Kepes-e egy szülö nö sajat...

Kepes-e egy szülö nö sajat maganak a homeopatiat adagolni vajudas alatt, figyelni az eltellt idöt, esetleg belenezni a homeopatias szerekröl elöre elökeszitett papirra? (Homeopatiahoz ertö szemely segitsege nelkül)

Figyelt kérdés

A vajudas alatt nagyreszt egyedül vannak itt a nök, kiveve, ha a tars/ferj is eppen ott van, de ö nem ert hozza, ill. kerdes, meddig van ott. (Nagyobb gyerekünk is van + nem tervezi egy ejszakan at.)

A nem fogadott vedönö, aki eppen akkor szolgalatban lesz, ugy tudom, csak a vegen jön be az orvossal együtt, orvos csak a kitolasi szakaszban.



2013. ápr. 1. 00:03
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nagyon aranyosak vagytok! :)

Ausztriaban korhazankent valtozo, vannak ennel jobb hirü korhazak is. Szülesznöt fogadni lehet, csak roppant draga es jelenleg nem engedhetjük meg magunknak. Itt a helyi korhazban dolgozo 3-4 szülesznöböl lehet valasztani, akik csak a varandossag elejetöl vallaljak (mivel havi 1-2 szülest vallanak max.), igy ez amugy is kesö. Van meg lehetöseg privat klinikan is szülni...stb, es pl. tölünk kb 100 km-re egy korhazban allitolag vegig ott vannak melletted, ha nem fizetett szülesznö, akkor is.

2013. ápr. 1. 19:58
 12/20 A kérdező kommentje:

Nincs baratnöm itt (gyerekkoriak-fiatalkoriak messze). A ferjem egy darabig vagy közben biztos bent lesz, amig nem faradt, es persze ez attol is függ majd, hogy idöben megerkeznek-e a nagyszülök. Igen, mondtak, hogy a szülesznö közben benez, szülesfelkeszitö tanf-on. Mindig mas tartotta, es ugy tünik, ez szemelyenkent is valtozo, vannak, akikhez batrabban fordulhatunk.


A homeo vizes felengedeseröl nem hallottam, de meggondolandoan egyszerünek tünik!

Ugy tajekozodtam, hogy 15-20 percenkent erdemes bevenni, orankent felvaltva 5 golyo Caulophyllumot majd Cimicifugát. Elsö tagulast segitö, masik, ha nem kepes ellazulni a meh a fajasi szünetekben sem (persze ez utobbit csak elmeletileg ertem:)). Az Arnika Montana-t tervezem meg, ami a sebgyogyulast segiti es verzescsillapito - ezeket a kitolasi szakasz kezdetere irjak. Ezt nem tudom, majd a mellettem levöket (szülesznö vagy akarki) megkerhetem-e es akkor adnak-e belöle??

Ora nincs, igy nem tudom, majd hogyan követem, ill egyaltalan mellettem tudom-e tartani a golyokat, meg bevenni???


Felkeszülesre eszerint fogom szedni:

1. nap:1 adag Pulsatilla

2,3,4,5,6. nap: 1-1 adag Caulophyllum (tehát 5 napon keresztül)

7.nap: egy nap szünet

8. nap: 1 adag Pulsatilla

9,10,11,12,13 nap: 1-1 adag Cimicifuga (tehát 5 napon keresztül)

14. nap: egy nap szünet

Amikor a baba erett a szülesre, akkor kene elkezdeni, de itt a 32. heten voltam utoljara a nögyogyasznal (mar csak 36.-on megyek a korhazba UH-ra, es onnantol hetente oda), es kerdesemre azt mondta, hogy normal vagy kicsit nagyobb meretü (45 cm), es ha most megindulna szüles, mar nem lehetne megallitani, mert nagyon melyen fekszik a baba a szülöcsatornanal. Nekem ebböl nem egyertelmü, hogy erett is (???), ezert inkabb a 36. heten kezdem el.

2013. ápr. 1. 20:27
 13/20 anonim ***** válasza:

Igen, ez egy kissé bonyolult így...

De a homeós bogyókat fel lehet oldani - nekem 2 orvos is írt így szereket és beváltak.

A szülés előtt meg tudod oldani biztosan.

A vérzéscsillapítóra nem biztos hogy szükséged lesz, lehet nem vagy olyan vérzékeny, illetve a kitolás után is beveheted, mert akkor is elég nagy a vérveszteség (szerintem még nagyobb mint kitolás alatt).

A méh ellazítására fájás szünetben...hát nem tudom...

Az biztos, hogy a homeos bogyók akkor hatnak a legjobban, ha nem veszel több félét be kevés időn belül. A 2 perces fájások nálam úgy voltak, hogy 3 perc fájással, szűk 2 perc szünet. Még el sem olvad az egyik a szádban már be kellene vedd a másikat.

Nem tudom, hogy orvos írta-e fel neked, vagy csak utánaolvastál...

Nekem elég volt az az egy féle és nagyon hasznos volt - így szimplán egyedül.

Könnyű szülést kívánok!

2013. ápr. 2. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
A homeopatia nagyon jó,és sokat tud segiteni!!! [link]
2013. ápr. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Ha tényleg érdekel a hp itt sok jó dolgot olvashatsz ami nem csak az az akut betegségekre jó.

Azért a férjed összeszedhetné magát. Mi az, h ő fáradt? És akkor Te???? Férfiak....


[link]

2013. ápr. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a jo tanacsokat, linkeket!

Na igen, ferfiak... mentsegere szolgaljon, h nem latott meg szülest :), talan majd mashogy gondolja (?)


(Most eszembe jutott, hogy szülesfelk.tanf-on egyszer bejött egy orvos, akinek a felesege 20 eve szült, es Istenem, ahogy a szülesröl beszelt, meghogy "szegeny ferfiak"-at hagyjuk am hazamenni, ha ugy dönt, hiszen a ver latvanya... meg ugyse tud mit csinalni...stb - szoval vannak, akik csak ezt kepesek megerteni, amit ateltek.)

2013. ápr. 5. 20:25
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Egy kicsit off leszek, de nem bírom megállni szó nélkül...

Ez egy nagyon önző álláspont!

Velem nem lehetett bent a férjem: az első szülés olyan kórházban volt ahol ez nem volt lehető, a második babánál pedig ott volt a nagyobb, akire vigyázni kellett.

De a második szülésem olyan volt, hogy a kórházba érkezésünk után 15 perccel megvolt a baba. Tehát a vajúdás ideje alatt velem volt. És kimondhatatlan érzés volt amikor a fájások alatt megfogta a kezem. Hihetetlenül jól esett, mintha nem is fájt volna annyira.

Mégiscsak nekünk a nehezebb, és én is elájulok a vértől - de nem választhattam, ha gyereket akartam. Végig csináltam 2 szülést, és szerintem a férjek ennyit megtehetnek a feleségükért, vagy ha nem a születendő gyermekükért.

2013. ápr. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Burokrepedessel kezdödött, a lanyom is jött velünk a korhazba, tehat 3-an mentünk be, öt hamarosan ezutan anyosom elhozta.

Hogy mennyire nem lehet megitelni az embereket: ez a ferj, aki mint irtam, elötte igy allt hozza, a masfel napos vajudas alatt velem volt!! :) Bar amikor lealltak a kontrakciok, hazament egy ajszakat aludni a beleegyezesemmel, ami erthetö azert is, mivel neki a naggyal is foglalkozni kell majd (nem tud majd ugy aludni, ahogy esetleg en a korhazban). Teljesen mashogy allt hozza igy, hogy latta, atelte! De hozzateszem, a kontrakciok leallasakor atkerültem egy szobaba, ahol volt teve... :D Azert megkerdezte, nem baj-e, ha bekapcsolja. :D

A homeopatiat a ferjem adta, en mondtam, mikor mit. Az elejen elmondtam, hogy orankent valtakozva orankent 3-szor, persze mar elötte is tajekoztattam, közben is hozzamondtam, tehat jol szajbaragosan, a hanyingerre es a többit akkor amikor mondtam, adta. Tehat minden jol müködött!

2013. júl. 8. 11:57
 19/20 anonim ***** válasza:
Gratulálok a kisbabához! Minden jót!
2013. júl. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2013. júl. 8. 21:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!