Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogy kezeljem a korpás fejbőrö...

Hogy kezeljem a korpás fejbőrömet ha semmi nem segített eddig?

Figyelt kérdés
Seborrheat mondott a bőrgyógyász és fel írt samponokat de egyik sem segített, lassan 3 éve van jelen, ugyanúgy nagy darabkákban maradt a korpa és sokszor nehéz leszedni, mert így rátapad, van amikor egész este ráztam a fejem és egyre több lett rajta. Próbáltam Dercos sampont (ez néha segít de nem teljesen), naturland kénes sampont, olcsóbb anti korpás samponokat, head n shoulders 72 órás sampont, de kb egyik sem hatott, valamelyik egy ideig nyugtatta és kevesebb korpa volt de utána minta mi sem változott volna. Elegem van ebből, emiatt nem szeretem a hajamat, nagyon szenvedés pedig nem is hosszú...Rövidebb frizura mennyivel segítené a szenvedést hajmosáskor? Csak mert most hiába rövid de amikor korpás akkor lejjebb megy a hajra a korpa és a hosszabb szálakon is meglátszik. Gondoltam pixie frizurára, mert most már tök mind1 a hajamnak annyi, így legalább olyan frizurám lenne amivel nem kellene ennyit szenvedni és talán nyugodtabb is lennék, mert ha rövid akkor max beállítani kellene de legalább hamarabb letudnám a mosást, szárítást és könnyebben hozzáférnék a fejbőrhöz. A szemöldökömnél is korpás meg viszket, nyakamon hátul egy ponton mintha bőrkitüremkedés lenne és viszket de állítólag nem látszik, homlokomon szintén korpa hullik. Néha már sírok emiatt, és úgy néz ki tényleg gyógyíthatatlan...Van Budapesten olyan szakrendelő vagy fodrászat ahol ennek a kezelésével foglalkoznak? Mert ha van simán ráfizetnék csak legyen eredményes gyógyulása...valaki aki hasonlóban van és kigyógyult mondana ötleteket? :(...

2022. ápr. 10. 20:20
1 2 3
 1/22 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
94%
Nizoral nekem segített.
2022. ápr. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2022. ápr. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
2.24 lány vagyok.
2022. ápr. 10. 20:51
 4/22 anonim válasza:
Próbáld ki a sima Head$shoulderst. Ha ez se válik be, kend be Canestennel a fejbőröd! Lehet gombás eredetű...Ha nincs változás, keress fel egy bőrgyógyászt.
2022. ápr. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
4.Leírtam a megjegyzésben hogy azt is kipróbáltam de inkább szárított nagyon.
2022. ápr. 10. 20:55
 6/22 anonim válasza:
Akkor próbáld meg a Canestent. A fiam koszmóját ami több évig visszatért azzal tüntettük el.
2022. ápr. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Én is kipróbáltam mindent, és a Nizoral segített. Azóta is azt használom, mert ha abbahagyom, pár hét alatt visszatér.
2022. ápr. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Nizorált még nem de láttam sokaknak segített így lehet kipróbálom azt is bár lehet az hasonló mint a dercos sampon? amúgy a dercos az ami igazán lemarta a korpát de ha nem sűrűn használom újra rajta van de legalább kis ideig karban tartja. Viszot félek hogy a szemembe megy és csípi mert a naturland kénes véletlen belement és akkor azt hittem megvakulok annyira kicsípte de gyorsan kimostam..mondjuk a dercosnál nem tapasztaltam olyat hogy csípne.
2022. ápr. 10. 21:00
 9/22 anonim ***** válasza:

(2 vagyok)


Először is a Canesten-t nem biztos hogy szabad kenni hajas fejbőrre! Utána kell nézni.


A kort azért kérdeztem mert ismertem 2 lanyt/nőt, akiknek tizenéves - huszonévek eleje tájt ugyanez volt a probléma de elmúlt 30 körül!

Minimális szinten maradt meg ami elenyesző, szinte fel sem tűnik.

Nem tudom mennyire érsz rá, hogy állsz anyagilag, hol élsz de ajánlani tudom hogy Hévízre ha tudnál menni, akkor ott a hajadat is bevizezni, úszkálni!

Jelentős javulást okoz már másnapra!


Kénes dolgokat használj, a kénes sampon Naturland Pl.

Nézz utána mik vannak.


És végezetül : ezt javaslom legkevésbé de a hajfesték tüneti kezelés,(gondolom a vegyi hatása miatt, gondolok a hidrogén peroxidra ) tehát ha rövid hajad lenne és néha szőkítenéd gyenge % tartalmú festékkel, az karban tartana (és világos hajon kevésbé látszik a korpa)


Az éveid száma valószínűleg hormonálisan számít valamit.

A stressz HATALMAS tényező!

Minél több stresz7, annál jobban fellángol az arcodon is és mindenütt.


Több most nem jut eszembe.

Jobbulást kívánok!

2022. ápr. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
És a frizura dologhoz mi lenne a legjobb? Mert néha ha hosszú szálú a hajam úgy nehezebb a fejbőrhöz bejutni de megoldom viszont gondoltam rá hogy rövidebb lenne ilyen pixie stílus de ezt meg a korpásodás előtt is szerettem volna ilyan frizut, meg így mégis hamarabb meg lennék mindennel.
2022. ápr. 10. 21:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!