Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szedjen több bisoblock-ot és...

Xp ali kérdése:

Szedjen több bisoblock-ot és szedhet paracetamolt?

Figyelt kérdés
Rokonom elkapta valamelyik most terjedő nyavalyát. Köhög, de nagyon rosszul van. Amúgy is szed bisoblock-ot napi felet, de most még 1 egész után is 100 körül van a pulzusa és a vérnyomása is még mindig magasabb, mint szeretné (140/90 fekve). Ezek mellé lehet paracetamolt szedni? Folyadékot iszik eleget, 1,5l víz + teák, leves naponta.

#paracetamol #tridémia #covid-negatív
2022. dec. 27. 15:38
 1/3 anonim ***** válasza:

A 140/90 egy fertőző betegség esetén teljesen normális. Magától ne szedegessen több vérnyomáscsökkentőt, pláne azért ne, mert ezek a gyógyszerek nem úgy hatnak mint egy Advil.


Ha lenne 170-es vérnyomása akkor nyilván orvoshoz kell menni, de ez még szerintem nem indok a krónikus magas vérnyomás gyógyszer adagját emelni.

2022. dec. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez teljesen normális ilyenkor, de hiába emelne az adagon, az nem segít, nincs azonnali hatása. Úgyhogy azzal ne variáljatok. Paracetamolt szedhet nyugodtan.
2022. dec. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönjük a válaszokat, nem vett be többet semmiből. Közben este eljutottunk orvoshoz. Nem vették fel du a telefont, mert helyettesítés van, de ott fogadtak és megvizsgálták. Beszéltünk a patikában egy gyógyszerésszel is, és rákérdeztem erre a paracetaol ügyre. Az 1ik (sztem csak eladó) rávágta, hogy nem, de mögötte a fiatal gyógyszerész beleszólt és azt mondta egy szintén gyógyszerész bnőjének is emeli picit a vérnyomását a neoctr. És mi is ezt tapasztaltuk, bár mezei tablettával 500mg, összesen 3 szemet vett be olyan 16 óra alatt. Szóval lehet, hogy emeli picit. Még egyszer köszönjük! Ment a like is, remélem nem jönnek a gyógyszertagadók és trollkodják teli.
2022. dec. 27. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!