Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kemoterápia utáni diéta?

Kemoterápia utáni diéta?

Figyelt kérdés

Első kezelés volt meg, az orvosok mondták, hogy vigyázni kell bizonyos ételekkel/italokkal, de listát nem kaptam. Mit nem szabadna enni?

Ami rémlik, hogy a tejtermékeket, főleg az ilyen erjesztett/élőflórás dolgokat mondták. Valamint, hogy ne legyen több napos az étel amit enni tervezek.

Ezeken kívül mire kell vigyázni?



2023. jan. 30. 14:54
 1/4 anonim ***** válasza:
28%
Szia! A kemoterápia alatt használj Béres plussz cseppeket! Segit ! Jobb lesz a vérképed is tőle!
2023. jan. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
47%

Legfontosabb a hőkezelés, tehát nyersen ne egyél semmit.

Füstölt sonkák,kolbászok,sushi,nyers halak,illetve szalámik kiesnek ezáltal.

Nyers zöldségnél amik földből nőnek azokat tilos.

Illetve tejterméket lehet nyugodtan fogyasztani, csak joghurtot nem az élőflóra miatt. Meg a tojással vigyázz, pl tükörtojásnál nem lehet sajnos folyós a sárgája.

Ezek mind azért vannak, mert citopéniába fogsz kerülni, az immunrendszered nagyon le fog gyengülni, és egy fertőzés/betegség súlyos következményekkel járna.

Első pár nap a vészes, meg mikor leesnek a sejtjeid lehetsz gyengébb, de utolsó két hétben négy hetes ciklusban én mindig visszanyertem az erőmet.

2023. jan. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm ez nagyon hasznos volt!


Szóval ha jól értem, akkor sütve/főzve lehet kb minden, gyümölcsből ilyenekből pedig amik nem földben nőnek (banán, narancs, alma stb?).


Ezen felül gondolom alap hogy ha kimegyek valahova akkor maszk, vagy ha esetleg vendég jön, akkor is. Gumikesztyű? Vagy az azért nem?


Mondjuk most eléggé fáj a gyomrom szóval nem is nagyon tudnék mit enni, de jó tudni a következő időszakra! :)

2023. jan. 30. 20:07
 4/4 anonim ***** válasza:
46%

Gyümölcsből érdemes befőttet enni, az a biztos. Illetve a banán, narancs, mandarin ami biztonságos, mert a külseje ugye nem ehető.

Epret, málnát viszont az apró magvak miatt érdemes kerülni. Zöldségeket alapos hőkezelés után lehet fogyasztani nyugodtan, még azokat is amik a földből nőnek. Csak nyersen veszélyesek.

Hát a maszk, kesztyű téma az már kicsit a beteg belátása szerint is van. Én őszintén nem vettem fel ha jött hozzánk valaki, mindenki értelmes volt a családban, hogy ha picit is éreznek bármilyen tünetet akkor lemondtuk a találkozót. Illetve nem ölelgettem, puszilgattam senkit, csak mondjuk nagyszülő ült az egyik kanapén, én a másikon úgy beszélgettünk.

Viszont ha nem voltam citopéniában, és jók voltak az eredményeim, volt hogy bemerészkedtem boltba maszkban. De sikerült ősszel még FFP2-es maszkban is elkapnom a covidot, mert egy kislány köhögött a cipőboltban. Szóval érdemes mindent inkább online intézni.

Nem most vagy veszélyben, majd jövőhéten fognak leesni az értékeid, de majd úgyis mész kontrollra, ezeket elmondják.

2023. jan. 31. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!