Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Koraszülöttek később fejlődnek?

Koraszülöttek később fejlődnek?

Figyelt kérdés
Gondoltam kivancsisagbol utana jarok, most vagyok 23 eves lany, van egy fiu ikrem. Kb egy honappal korabban szulettunk, a koraszulott osztalyra vittek minket, de leginkabb miattam mert nekem mar a magzatban nem volt sok eselyem ezert csaszarral zajlott a szules, 1kiló60-al szulettem, a nyakam lógott lefele még nem igazán voltam kész az életre. Most hogy 23 vagyok, megmindig nagyon picike, 156 centi vagyok es torekeny, mondogatja sok ember hogy 16-17 evesnek mondana. Es nem csak a magassagom miatt hanem mert az arcomon csontoztomon sem latszik. Az erdekelne csuszunk e a fejlodesben

2023. ápr. 27. 01:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekként biztos csúsztatok kicsit, de aztán az idővel korrigálódik.


Kb egy honappal korabban szulettunk -> az 4 hét, 40-4=36.. én is a 36. hétre születtem, igaz “egyedül”. 2700 grammal, 49 centivel.. most már 184 cm magas vagyok. Fiam is 36. hétre jött, 2760-nal, 50 centivel, még csak 3 hónapos, kicsit kisebb az átlagnál, de a fejlődése megfelelő ütemben zajlik..

biztos vagy benne, hogy nem korábban jöttetek? 33-34. hét körül?

Egyébként mindegy is, exem is ikerpár tagja, már nem emlékszem, hogy hány hétre születtek, de ők is 1600 körül, 2 hónapot voltak intenzíven, meg csecsemő osztályon, de semmi nem látszik meg már abból..

2023. ápr. 27. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A koraszülöttek fejlődésében a korrigált kort szokták figyelembe venni, vagyis hogyha időre születik, akkor mennyi idős lenne. Ennyi csúszás a megengedett. Esetedben tehát nem a koraszülöttség az oka a kis termetednek.
2023. ápr. 27. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A koraszülöttek általában "behozzák" a lemaradást.

Bár az az 1-3 hónap már semmit nem jelent 23 éves korban.

Ami nálad inkább bejáthat, hogy az ikrek sokszor tápanyaghiányban szenvednek az egész terhesség alatt, és ez a fejlődési elmaradás viszont már egész életükben látszani fog. Én is ismerek olyan ikreket akik már 30 felett vannak de még mindig 16-nak néznek ki :)

Feleségem 6 hónapra született, meg nem mondanád róla. Már az egészen kisgyerekkori képein sem látszik alulfejlettnek.

2023. ápr. 27. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!