Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit kellene tenned gyomorsav...

Mit kellene tenned gyomorsav ellen?

Figyelt kérdés
2 hete volt gyomortükrözésem és refluxot állapítottak meg. Előtte oda figyeltem a táplálkozásra, 2 hónapon keresztül és ez enyhítette a tüneteket, viszont ha megpróbáltam olyat enni, ami savat csinált korábban is, ugyan úgy éreztem. Kaptam Ludea 20mg-os gyógyszert, napi 1-et kell szednem. Ugyan úgy oda figyelek az étkezésre, hogy savasakat, illetve olyanokat ne egyek, amelyek panaszokat okoznak. Viszont... Pár napja nagyon durva hasi görcseim voltak, ment a hasam és még a székletemben is voltak emésztetlen ételmaradványok. Gondolom ez a kevés gyomorsav miatt van. Ma elhagytam a gyógyszert, de ugyan úgy érzem a refluxot. Szerintetek mi lehetne a megoldás? 2 hete szedem a gyógyszert. Lehet, hogy gyógyszer mellett picit savasabb ételeket kellene ennem?

2023. nov. 8. 19:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem is volt refluxom.


A protonpumpa gátlók hosszútávú szedése bizonyítottan csökkenti a szellemi képességeket. Ráadásul rövidíti az életet és egy rakat mentális betegség kockázatát jelentősen megnöveli.


Hagyj el mindent, ami pici savat is csinál: alma, kávé, paradicsom bármilyen formája.

Igyál rendszeresen keveset.

Csak könnyen emészthető ételeket egyél.

Elalvás előtt minimum 3-4 órával egyél utoljára.

Inkább állj, mint ülj.

Ha nem jó a testtartásod, akkor ezzel is kezdj el dolgozni.

Ne vegyél fel olyan ruhát, ami szorítaná a hasat: gumis szélű nadrág, öv, stb.

2023. nov. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezeket mindet tartom már szeptember óta, és már sajnos elegem van a diétából,de tudom, hogy muszáj. Inkább az bosszant, hogy diéta hatására sem múlik.
2023. nov. 8. 19:29
 3/5 A kérdező kommentje:
Persze enyhülni enyhül ha tartom az étkezést, csak már így is 10 kg-ot fogytam és 58 kg körül vagyok, és nem szeretnék jobban fogyni
2023. nov. 8. 19:30
 4/5 Senior Séf ***** válasza:

A tüneti kezelésre szakosodott akadémikus orvoslás egyik tüneményes pédája a reflux. Ez ugyanis nem a túl sok, vagy túl erős,hanem a túl kevés, vagy túl gyenge sav tünete. A gyomorba torkolló nyelőcsövet egy izomnyaláb veszi körül, amit gyomorsav ránt görcsbe. Ez zárja el, az akadályozza meg, hogy a gyomortartalom visszaszivárogjon a nyelőcsőbe. Ha gyenge/kevés a sav az izom elernyed, nem zár rendeltetésszerűen.

Amikor savcsökkentőt,savlekötőt veszel be, az el is végzi a dolgát; a nyelőcsövedben csökkenti a savas kémhatást, megszünteti a panaszaidat, a kellemetlen maró érzést. Csakhogy nem áll meg a nyelőcsőben, hanem megy tovább a gyomrodba, és ott is gyengíti az amúgy is gyenge gyomorsavadat. Te meg nyúlhatsz az újabb adag gyógyszerért.

2023. nov. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2023. nov. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!