Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A szoba száraz levegőjétől...

A szoba száraz levegőjétől lehet nehézlégzésem? Reggelre teljesen kiszárad a torkom, légcsövem. Ehhez jön, hogy a sarok ahol alszok, ott jár a hideg levegő, tehát huzat is van.

Figyelt kérdés
febr. 22. 17:03
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%
Nyitott szájjal alszol? Az orrnyálkahártya dolga lenne, hogy párásítsa a beszívott levegőt.
febr. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Igen, nyitott szájjal. Régóta dugul az orrom.
febr. 22. 17:15
 3/21 A kérdező kommentje:
Használok orrsprayt, de csak mértékkel reggel és este.
febr. 22. 17:16
 4/21 anonim ***** válasza:
A huzat méginkább szárítja a levegőt, főleg, ha kint hideg van, bent meg meleg. Nem szoktál éjjel arra kelni, hogy köhögsz? Nekem az volt az a tünet, amire rávágta a háziorvos, hogy száraz a levegő. Próbálj ki "hidegpára" technikákat, tegyél a fejedhez közel vizes törölközőt éjjelre, de ne a fűtőtestre, mert az már úgy meleg párát csinál. Nekem már ez is segített, de mióta vettem hidegpárásító készüléket, egyszer se keltem száraz torokkal.
febr. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Lehet akkor mi is veszünk párásítót. Tervben van, csak már minek, úgyis itt a tavasz. :D Egyébként melegebb van a szobában a kelleténél, ha szellőztetünk meg tovább esik a páratartalom. A száraz levegő és a kiszáradt légutak miatt jelentkezhet nehézlégzés? Mondjuk az orrom is gyakran be van dugulva, de ilyet korábban nem éreztem. Köhögni ritkán szoktam, de előfordul.
febr. 22. 19:48
 6/21 anonim ***** válasza:

Először páratartalmat kéne mérni. Baromi sokan feleslegesen párásítanak,ami penészt okoz.

Port törölni+mindenhol felmosni is kéne. Radiátort is ki kell takarítani mert tele van porral. Ágyneműt,lepedőt kimosni.

febr. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
A pára olyan 50 körül van, van mérőnk. Van, hogy lemegy 45-re vagy felmegy 55-re. Igen, legalább nincs penész a sarkokban, ennyi előnye van. Egyébként van poratka allergiám vagyis volt régen, biztos nem múlt el. :D Sajnos por több van a kelleténél, a ruhákból ömlik a szösz és a por.
febr. 22. 22:37
 8/21 anonim ***** válasza:
Az tökéletes,ne bolygasd!! 55 felett nálunk már penész van..
febr. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Nem kell venni semmit! Egy nagyobb kerámia, üveg, vagy fém edénybe (lábosba) töltsél csurig vizet, szórjál bele tengeri sót, keverd el és tedd a fűtőtestre. Egy hét (vagy egy kicsivel több idő) alatt elpárolog, kicsapódik a só, közben párásít. A sós levegő jót tesz a légutaknak, fertőtlenít, frissít, tisztít.


Régen lehetett kapni hatalmas gallonokban párologtatható sóoldatot. Légzőszervi betegek, asztmások, allergiások használták.

febr. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Igyál 1-2 pohár vizet lefekvés előtt.
febr. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!