Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A szoba száraz levegőjétől...

A szoba száraz levegőjétől lehet nehézlégzésem? Reggelre teljesen kiszárad a torkom, légcsövem. Ehhez jön, hogy a sarok ahol alszok, ott jár a hideg levegő, tehát huzat is van.

Figyelt kérdés
febr. 22. 17:03
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Na ilyen volt, de minek cipelni ha 2 perc alatt megoldható?

Csak tengeri só meg víz legyen otthon.


[link]

febr. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

A ruhákból lepergő por és szösz problematikus poratka szempontból? Én úgy tudtam, inkább az ember bőréről lepergő hámdarabok a kaja nekik. Engem sokszor meglep szintén porallergiásként, hogy a gyakoribb kispárnahuzat csere mennyit segít.


A fogaidnak, tüdődnek se tesz jót a nyitott szájjal alvás, direktben megy a légútjaidba a poratkatrutyis levegő. Meg kéne fontolni a szteroidos orrspray használatát. Az nem okoz függőséget a sima lohasztóval ellentétben. Gondolom most sima antihisztaminosat használsz, annál sincs függőség. A háziorvos felírhatja a szteroidost, úgy tudom, egy-két hét folyamatos szedés után alakul ki a teljes hatása.

febr. 23. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
12. Már bocs, de a szteroid marhára nem egészséges.
febr. 23. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

#13, a nyitott szájjal alvás marhára nem egészséges, már fent leírták a káros hatásait. Az orr párásítja, melegíti, szűri a levegőt, és a fogaknak is rosszat tesz a száj kiszáradása, azon kívül, hogy kellemetlen. A rossz fogak meg mindenféle csúnya egészségügyi következménnyel korrelálnak. A lokálisan, orrspray formájában alkalmazott szteroid nagyon kis dózisú, ennek megfelelően a káros hatása is igen csekély.


Itt nem önmagában a szteroidot kell vizsgálni, hanem hogy melyik eset rosszabb, az alvás közbeni szájon át légzés vagy a kis dózisú lokális szteroid alkalmazása. Ezt az orvos mérlegeli, mielőtt felírná a gyógyszert (ideális esetben, kevésbé ideális esetben a beteg néz utána...). Természetesen, ha bármi más módszer segít megszüntetni az allergiás tüneteket, mint például az alapos takarítás (reggel, nem lefekvés előtt, és utána szellőztetni kell), az ágynemű 60 fokon mosása, a párnahuzat gyakori cseréje, a poratkamentes matrac a huzatra, akkor azt kell választani, és nem a szteroidot.

febr. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat, próbálkozok. Utolsó sorban okozhat nehézlégzést a hideg, száraz levegő vagy nem? Mert ezzel tudom összekapcsolni a jelenséget. Gyakran érzem száraznak a torkom és fáj is.
febr. 23. 11:12
 16/21 anonim ***** válasza:
#15, én asztmás is vagyok, és a szájon át vett hideg és/vagy száraz és/vagy poros levegő okozta torokirritáció ki tud váltani nálam nehézlégzést.
febr. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
A törülközős, sós vizes vagy vízivós megoldás szerintem segíteni fog.
febr. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Fazékba víz és tengeri só, majd betettem a sarokba az ágy mögé.
febr. 23. 19:44
 19/21 anonim ***** válasza:
Az jó lesz, de ha elbírja a fűtőtest inkább rá tedd vagy a közelébe hogy a melegtől elpárologjon.
febr. 24. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Rendben. Most 61 a pára, de reggel 63 volt. Legalább nem 50 és nem volt olyan száraz a torkunk. Kis edény volt a radiátoron, de nem ért semmit.
febr. 24. 14:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!