Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Emelkedett GPT és GOT érték?

Emelkedett GPT és GOT érték?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


19 éves fiú vagyok, ma elmentem egy laborvizsgálatra, mert napok óta nyilaló alhasi fájdalmat éreztem, illetve folyamatos puffadást tapasztaltam.

Vettek vért és vizeletet is kellett leadnom. Meglett az eredmény, minden rendben van, gyulladás sincs egyáltalán. Viszont a GPT és a GOT érték magas, amit nem tudok hová tenni. Alkoholt egyáltalán nem fogyasztok, csak nagyon ritkán. (Pl. Ebben az évben egyetlen egyszer ittam)

Nem tudhatjátok mi lehet az oka az emelkedett értéknek?

Arra gyanakszom, hogy hónapok óta folyamatosan szedek minden nap 1000 mg C-vitamint és 3000NE D-vitamint, emellett magnéziumot is szedek. Szerintem kicsit túlzásba vittem ezeket a vitaminokat. Okozhatja szerintetek ez az emelkedett GPT és GOT értéket?

Hétfőn megyek ultrahangra.



febr. 23. 23:10
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
3000 NE D vitamin az egy szem kapszula, nem sok. Sok éve szedem nem szokott tőle eltérni a májfunkcióm.
febr. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
D-vitamintól mondjuk bajod nem lesz, a C vitaminból, ha nem liposzómás, akkor felesleges 200mg-nál többet abból bevinni. Egyébként egy laborból senki nem tudja megállapítani, hogy ez most csak egy aktuális állapot-e vagy folyamatosan emelkedik, szóval 3 hónap múlva kell egy újabb, de ha ott is ennyi, akkor nincs teendő.
febr. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Egyébként miért nem csináltattál d vitamin szint mérést a laborral? A tuladagolás könnyen kiderülne.
febr. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

A D vitamin, a C vitamin, és a nagnézium nem okoz ilyeneket. Évek óta szedem őket. Semmi bajom nincs. Télen főleg szükség van ezekre! A C vitamin am is vízben oldodó, tehàt kifigja pisilni.

Természetesen a gyerekeknél erre oda kell figyelni. Nekik inkàbb a zöldség, gyümölcs megfelelő mennyiségű adása fontos. De felnőtteknél kell a pótlás. Én kúra szerűen szedem őket évek óta. Kivètel a C vitamint, mert azt mindig szedem. Nem ezek okozták. A máj méregtelenítő funkciót làt el, illetve epetermelést. A vitaminok nem mérgek. A hízó kúra miatti öysze evés, zsíros ételek, csokoladék ..stb megemelik a máj értéket. Vagy gyogyszerek, antibiotikum pl.

De felettem is írták, hogy akàr hepatitis is. De ezeket ki lehet zàrni célzott méréssel, hasi uh-val. Pl nimcs-e màjmegnagyobbodàs.

A vitaminok fontosak. Főleg télen és olyanoknak, akik megterhelő munkàt vègeznek.

febr. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
62%
Ez nem Hepatitis, az biztos, akkor ezek az értékek a GGT-vel együtt emelkedettebbek lennének és nem 100 körüli lenne, hanem legalább 1000 körüli.
febr. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Az összes vitaminra rá van irva,hogy 1-3 hónapnál tovább nem ajánlott szedni. Illetve télen több cikket is olvastam,hogy tele vannak hozzáadott vitaminnal a gyümölcslevek és gabonapelyhek. Épp előttem van egy gyümölcslé, 2,5dl fedezi a napi C vitamin mennyiség 100%-át. Es ebből megiszok napi 2 pohárral,és ezen kívül zöldséget es gyümölcsöt is eszek bőven. De itt a gabonapelyhem is, a D vitamin 60%-át fedezi egy adag.
febr. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
57%
Na ez itt a probléma, hogy cikkekből nyered az információt es nem szakemberek véleményét hallgatod meg. Szomorú...
febr. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Ki a fenét erdekelnek a cikkek és szakemberek? Van annyi eszem,hogy megméressem a D vitamin szintemet egy egyszerű laborral. És tökéletes. Nem szedek vitamint. Ha szednék e mellé a táplálkozás mellé,akkor határértek felett lenne,ami egészségtelen.
febr. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
16 az ott megadott szükséges mennyíségek zagyvaságok
febr. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Ooo te jó ég, hogy mennyi okos ember van😂

#18 Azt hiszed, hogy úgy működik a vitamin hàztartásod a szervezetedbe mint egy hordó?😂

Hogy, ha 100 l fér bele és te minden nap öntessz bele, akkor ki fog egyszer folyni?😂

Nem!

Atya èg!

febr. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!