Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Emelkedett GPT és GOT érték?

Emelkedett GPT és GOT érték?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


19 éves fiú vagyok, ma elmentem egy laborvizsgálatra, mert napok óta nyilaló alhasi fájdalmat éreztem, illetve folyamatos puffadást tapasztaltam.

Vettek vért és vizeletet is kellett leadnom. Meglett az eredmény, minden rendben van, gyulladás sincs egyáltalán. Viszont a GPT és a GOT érték magas, amit nem tudok hová tenni. Alkoholt egyáltalán nem fogyasztok, csak nagyon ritkán. (Pl. Ebben az évben egyetlen egyszer ittam)

Nem tudhatjátok mi lehet az oka az emelkedett értéknek?

Arra gyanakszom, hogy hónapok óta folyamatosan szedek minden nap 1000 mg C-vitamint és 3000NE D-vitamint, emellett magnéziumot is szedek. Szerintem kicsit túlzásba vittem ezeket a vitaminokat. Okozhatja szerintetek ez az emelkedett GPT és GOT értéket?

Hétfőn megyek ultrahangra.



febr. 23. 23:10
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Kifolyni nem fog,de túl tudod adagolni. De ostoba vagy,juj. De tudod mit,tömd magadba. A vérkép meg azért van,hogy kimutasson értékeket. Ha határérték feletti a D vitaminod és ennek ellenére rányomatsz napi többezer mgt,akkor az nem jó a szervezetednek és kész.
febr. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Te vagy az ostoba Te sügér f@sz!!

A szervezeted a vitamint hasznàlja is nem csak raktározza gyökérnöveny!

Minden évben nézetem az ertèkeimet egyéb okok miatt. Több éve szedem ezeket orvos ajánlásával és soha semmi bajom nincs miatta. Nem beszélve arról, hogy ezek nem fogják a májat bántani. Legalább tájékozódj mielőtt baromságokat írsz.

febr. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Nehezen értem a kérdést is meg ezeket a hozzászólasokat, összevesztek itt emberek a vitaminokon.


Kérdező. Ha mindent eszel és nem figyelsz oda mert hízni akarsz, semmi rendszer, megfelelő tápanyag, napi ötszöri kis étkezés, akkor igen, szúrni-fájni-égni-puffadni fogsz. Ezek pont tökéletesen illenek egy leterhelt emésztőrendszerre. Nem is értem, hogy mi a kérdés. Ha nem úgy és nem annyit eszel, amennyit a szervezeted elbír, akkor abból emésztési panaszok lesznek.

febr. 25. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!