Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Sos. Szétmarta a nyelőcsövem?

Sos. Szétmarta a nyelőcsövem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!!


Volt már veletek ilyet?


Ma egész nap savtúltengésem volt, hiába szedtem be renniet, ittam Salvus vizet nem igazán segített, de a torkom meg iszonyatosan fáj, nyelni alig bírok, úgy érzem szétmarta a gyomorsav…


Akinek volt már ilyenje, mit csinált? Kéne pihennem, aludnom mert az előző nap se sikerült sajnos.



márc. 23. 21:49
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Hát ha ennyire szarul vagy, akkor menj be a sürgősségire.
márc. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%
ha SOS, akkor mondjuk orvos.
márc. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%
Talán refluxod van, arra pedig nem jó a fekvés mert még több sav visszajuthat a nyelőcsőbe. Nekem a Gaviscon szirup szokott ilyenkor segíteni.
márc. 24. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Sssaszem ***** válasza:
73%
Kedves Kérdező! Jaj, szegény. :( Jobbulást kívánok. Azóta mi lett veled?
márc. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
56%
Ha ilyen komoly refluxod van, írass valami rendes savlekötőt, a rennie semmit nem ér.
márc. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, jobban vagyok kicsit, a Salvus víz segített. A doki Esomeprazol Sandozt íratott fel de abból csak napi 1-et lehet este bevenni
márc. 24. 12:49
 7/9 anonim ***** válasza:
49%
A helyedbe azt inkább nem szedném. Nekem szetcseszte a gyomrom. Ráadásul a nagyon gyakori mellékhatások 10-1 embernél ott van, hogy polip képződhet a gyomorban. Inkább, ha tudod kérd a quamatelt. Sokkal jobb.
márc. 25. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Évek óta szedek Esomeprazolt, napi 2-t. Nem tudom, melyik kiszerést szeded, de a 20 mg-ost simán lehet reggel-este szedni, érdemes is, mert jobban eloszlik. Sőt, ha valamilyen gyulladáscsökkentőt kapok, akkor amellé háromszor is szedem (orvosi javaslatra). Egyeztess az orvossal, hogy osszátok el a napi adagot több részre, sokkal jobban hat, vagy ha neked nem vált be vagy hozzászoktál, akkor írass másik fajtát, néha az oldja meg a problémát.
márc. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a salvus víz segít de 2 hónapig minden nap ittam egy decit.

Most meg nem iszok kávét, teát, alkoholt bár azt eddig sem ittam.

Nem eszek olajban sült dolgokat.

Tejet szoktam inni de langyosan. Neked egy hosszútávú diéta kellene.

Érdekes hogy ezt nem mondta az orvosod.

Nekem is felírták a controloc nevű gyógyszert a belgyógyászaton, de a kiváltó okot , a rossz táplálkozást nem említették..

márc. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!