Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen kilátásai vannak a...

Milyen kilátásai vannak a daganatos agyvérzésen átesett nagymamámnak?

Figyelt kérdés
Nagymamám 94 éves lesz az idén. Teljesen önellátó volt főzött,mosott kertészkedett. Papilláris rákja van, de az orvosok azt mondták ezzel elél még 100 évig, de megfázott köhögött, ezért elvittük a kórházba, ahol azt mondták, hogy a daganat már egy picit nyomja a gégecsövet, ezért oxigén kell neki mivel fennáll a fulladás veszély. Pulmanológiára rendelték be, hogy majd ott kezeljék tágítsák valamilyen módon a gégecsövét. Első éjszaka viszont agyvérzést kapott. Fél oldalára le van bénulva csövön keresztül visz be folyadékot illetve táplálékot. A kórházban durván egy hetet volt, majd hazahoztuk és itthon ápoljuk természetesen szakápolók bevonásával és folyamatos felügyelet mellett. Valamennyire kezdi mozgatni a bénult oldalát, de még nem sokat fejlődött. Beszéd egyáltalán nincs, de reagál a környezetére és kérésre megszorítja a kezét és nézelődik. Illetve ha forgatjuk add ki hangokat. Van egy felfekvés a fenekén, amiről a kórház "elfelejtett" szólni. Mik a kilátások felépülhet még annyira, hogy a jövőben tudja egy rehabilitációs intézet fogadni?

ápr. 21. 20:56
 1/9 A kérdező kommentje:
A stroke április 1.-én történt
ápr. 21. 20:59
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mégis mibe reménykedtek 94 évesnél,mikor 40-50 évesek is nagyon lassan gyúgyulgatnak.

Jobbulást kívánok !

ápr. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem véletlen hogy kiadta kórház,mert nem látnak esélyt a gyógyulásra.

Épp azt nem mondták haljon meg otthon,mert kell a hely másnak.

Jól tudom,mert még ki sem keltem az ágyból,már hozták a másik beteget.

Ott ültem a szobában,amig értem nem jöttek.

ápr. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem kiadta. Mi hoztuk el nagy a különbség! A kórház nem adta ki, annyit mondtak csak örülnek neki, mert ők is csak ápolják!
ápr. 22. 07:40
 5/9 anonim ***** válasza:
En azt kivanom neki, amit o szeretne. Gondolom, nem szenvedni igy.
ápr. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Manó11 ***** válasza:
szegény anyum áttétes daganatos volt,már nem tudtak segíteni rajta de négy hónapig nagy fájdalmai voltak még :( morfiumostapasz stb. neki is lettek sajnos felfekvései a kórházban. decubituszos matracot ajánlottak és vettünk neki hogy kevésbé súlyosbodjon. próbáljátok ki esetleg.
ápr. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Manó11 ***** válasza:
ápr. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi ilyenek vannak meg rendes kórházi ágy. A sebeire külön sebkötöző jár, aki gyógyítja. Hálisten nem cukorbeteg így könnyen gyógyulnak a sebei.
ápr. 25. 08:17
 9/9 Manó11 ***** válasza:
akkor jó. szívesen. a legjobbakat nektek...
ápr. 25. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!