Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nagy általánosságban egy...

Nagy általánosságban egy orrsövény-korrekciós műtétnek mikor van nagyobb esélye arra, hogy semmissé válik visszaferdüléssel, fiatalabb vagy idősebb korban?

Figyelt kérdés

Mert engem 16 éves koromban diagnóztizáltak súlyos mértékű orrsövényferdüléssel, annyira, hogy ott helyben meg is akart a fül-orr-gégész operálni, de anyukám nem engedte, mivel neki is volt, megműtötték, mégis visszaferdült.


Anyukám 20 éves volt, amikor megműtőtték, én már a duplájánál is túl vagyok, és éppen náthás, így újra foglalkoztat a műtéti lehetőségem, de tisztában szeretnék lenni a kockázatokkal és a mellékhatásokkal, veszélyekkel műtét esetén.


Az első diagnózisom óta jó párszor jártam fül-orr-gégésznél, egymástól függetlenül mindegyik ugyanazt mondta mindig is, hogy nem is értik, hogy hogy kapok egyáltalán levegőt és azonnal műtét, de amúgy ha nem vagyok épp náthás, akkor nem is zavar, fölöslegesen meg nem feküdnék kés alá...


Persze tudom, hogy orvostól érdemes kérdezni, kérdezem is, de érdekelnek mások személyes tapasztalatai is, pláne a visszaferdülésről, mert akkor tényleg nincs értelme műteni, ugye...



ápr. 24. 13:07
A kérdező szavazást indított:
Minél fiatalabb korban műtenek valakit, annál nagyobb az esélye, hogy visszaferdül.
Minél idősebb korban műtenek valakit, annál nagyobb az esélye, hogy visszaferdül.
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!