Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Epilepsziás 18 éves fiú...

Epilepsziás 18 éves fiú milyen szakmat tanulhat?

Figyelt kérdés

Fiam 18 éves epilepsziás gyermekkora óta,s sajnos 80% az esélye, hogy nem növi ki. Most érettségizik.

Jelentkeztünk fősulira, de nem biztos, hogy bejut. Angolt és fizikát választotta.

Abban szeretném a segíteget kéri, hogy ha nem jut be, milyen szakmára küldjem tovább?

Jogsija nem lehet, gépekkel nem

dolgozhat. Kérném csak az írjon, akiknek van tapasztalata ezen a

téren. Köszönöm.



máj. 10. 20:59
 1/6 anonim ***** válasza:

milyen sulyos az epilepsziaja? Azt is tudni kellene azert. Nembeszelve rola hogy gondolom kezeles alatt all, gyogyszerekkel, terapiaval. Tudja mostanra mi valtja ki, mikor jön.


Nekem a volt ferjem volt epilepszias gyerekkora ota. Mernök volt. Karban tudtuk tartani az egeszet. Tudta mik a trigger pontok, gyogyszereket kapott, alig voltam rohamai ... pedig elöttem elegge sulyosak voltak. En cibaltam el aztan egyetem alatt rendes terapiara orvoshoz.


azert kerdem, mert hogyha igy karban van tartva ahogy nala akkor azer több eselye van jo allasra. Ha csak ugy a semmibol jönnek ra a rohamok es nemtudjatok mitol hogyan...na bumm...hat akkor bajba lesz a fiu

máj. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem menjetek pályaválasztási tanácsadásra.


Inkább valami elméleti-irodai jellegű munkát tudnék neki elképzelni, dehát ebből is millió féle van.


Nekem pl egy ismerősöm aki szintén epilepsziás, ő pl népegészségügyi ellenőrnek tanult.

máj. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

".......ha nem jut be, milyen szakmára küldjem tovább?"


Amit ő is elfogad, ami iránt érdeklődik, mert attól, hogy epilepsziás, még nem hülye. Vannak érzelmei, van jó tudása, van érdeklődési köre. Ne te küldd őt tovább valahová, amit az internet népe eldönt a háta mögött, hanem támogatsd abban, amit ő választ. Nyilván nem fog olyasmit választani, amit nem lehet, hiszen tudatában van az állapotának (ne feledd, ő epilepsziás, nem pedig értelmi fogyatékos. Tartsd tiszteletben a választását!)

máj. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Bocsánat. Lemaradt.

Gyógyszert szed, elég sokat 3 felétreggel este, s még így is van néha rövid roham.

Az elmúlt 4 hónapban 3 is.

A másik baj, nem tudja mit tanulna, nem érdekli semmi konkrètan, elfogadja a lehetőségeket. Pécsett kellene tanulnia.

máj. 10. 21:45
 5/6 A kérdező kommentje:

A rohamot nem tudjuk mi váltja ki.Így elég nehéz. Kezelés alatt áll, persze, de még így is.

Nem feledem, nem fogyatékos tudom, csak epilepsziás, értelmes, magas jóképű srác.

máj. 10. 21:54
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem az angol és fizika nem gond. A kérdés az, hogy majd kap e fizika téren munkát. Ez nálam is gond. De ha egyszer jól elhelyezkedik akkor nem lesz gond. Tudni kell mi váltja ki a rohamot: hang, fény, szagok... Ha a fények, akkor irodai szakma nem nagyon jó. Én is kiskorom óta epilepsziás vagyok, mai napig gyógyszerekkel kezelnek. Tudom mikor kezdődnek a rohamok, így ha valami akkor tudom mi a teendő. Jelenleg mérnök vagyok.
máj. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!